Висок билирубин при четири месечно бебе

  • 14 332
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 38
Birdie,
В епикризата от родилно пише хемолитична болест на новороденото р55.0,
Когато бебо беше на 2.5мес. лежахме в болница за билирубина - за да се установи причината за високите му стойности(оказа се че има бактерии, та лекувахме и тях ). Там му правиха и по- подробни изследвания на кръв и стерилна урина.
В епикризата от болницата пише пролонгиран (ако правилно съм разчела написаното) иктер, изследвани са и много показатели, които сега няма да преписвам (вкл.директен билирубин). Гледаха го и на ехограф и казаха ,че ехографски е добре.
Един мес. след болницата пак правихме подробни кръвни изследвания. Директния билирубин не беше завишен, затова последния път не го изследвахме, а изследвахме само общ, като се надявахме, че и той вече ще се е понижил в границите на референтните стойности.
Гастроентероложката, при която сега ходихме разгледа тези епикризи както и всички резултати от изследванията след болницата и на базата на тях ни изписа фенобарбитал и урсофалк. Глюкозата мисля да не я давам.След един мес.ще изседваме Hb, ASAT, ALAT ,ГТТП, АФ, стерилна урина. Ако резултатите тогава са все още завишени, ще изследваме по- подробно и други показатели. Надявам се да съм била изчерпателна

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 08:43 от _Svetli

# 16
  • София
  • Мнения: 2 019
Svetli,
надявам се да е от скоро, защото беба отдавна има проблеми с коремчето и поради тази причина я гледаха на видеозон и всичко беше нормално. Понеже не мога да случа на добър педиатър смених няколко и последната, като и опипа коремчето каза, че й е увеличен леко черния дроб. Изпрати ни в хепатитното отделение на детската болница, взеха й кръв, гледаха я пак на видеозан и предположенията се потвърдиха. Хепатит няма, но билирубина е висок. При Мартина обаче имаше и 100% ентерококи, които трябва да са 0. Сега ги излекувахме и чакам новите резултати на билирубина.

# 17
  • Мнения: 38
Shoshi,
а като я преглеждаха, опипаха ли и стомахчето преди да я гледат на ехографа, защото при нас вече няколко лекари като го опипат и казват, че няма увеличение на черния дроб, иначе на ехограф го гледаха преди около месец и половина. При вас явно е имало и други странични фактори. Пиши как се развиват нещата

Общи условия

Активация на акаунт