Отговори
# 210
  • Мнения: 664
Благодаря виии!  Hug
Ули, на 2, 3 и 4 месеца се бият шествалентната и Синфлорикс, на седем се проверява за белег и после на 12, 13 и на 16. Ама нали спряха вноса на Хексацима и тези педиатри, които я нямат си карат по стария имунизационен календар.  Peace И аз много си мисля за това как ще карам по цял ден без него, нали не сме се разделяли /като изключим престоя ми в болницата/. Убедих се, че за него няма да е чак такъв проблем, какъвто ще е за мен ...  Rolling Eyes
Сами, уникален е този Сами! Насълзиха ми се очите чак ... Нищо, сега ще му се реваншираш на детето като си вкъщи!  Hug
Брех!!! Някой публикувал докато пиша!  Shocked

# 211
  • Враца
  • Мнения: 800
Язе бЕх Simple Smile хихихи  Joy Joy Joy Joy (Айде малко за Бобо ако все още им се радва де Wink )

# 212
  • Мнения: 10 883
Васе, мерси за ваксините. Нали на 13 беше живата? А на 12 и на 16 месеца кои са?

# 213
  • Мнения: 664
На 13 е Приорикса, да. На 12 е реимунизация със Синфлорикс, пък на 16 е Пентаксим /както преди/, ама не знам защо ...  newsm78 На 6 години има и Тетраксим, но до тогава кой знае колко пъти още ще го сменят ...
ФериJoy Браво на Криско, вече можете да сте спокойни!  Hug

# 214
  • Мнения: 130
Ехооо, аз се запилях, но не очаквах, че така бързо ще се раздвижи темата  Crazy Сигурна съм, че го дължим на бъдещите бебоци   Heart Eyes
Ние сме ок. Варицелата мина и замина. Останаха доста петънца, предполагам, че ще останат и белези, но се надявам с годините да се заличат. Каквото-такова  Tired
Егоистичен пост, после ще се върна да ви пиша пак.
Пазете се и до скоро  Heart Eyes

# 215
  • Мнения: 278
И ние имаме драми когато заминавам на работа, но обясняваме, че ще ходи на градина и ще играе с приятелчето си Адам и той започва да обяснява нещо, давам му един банан и готово. Понякога преговаря, че не искал на градина, а при бавачката при която ходи ако работя в събота и неделя. Там ходи с удоволствие защото тя го глези много. Но Борис ходи на градина от почтни 2 години, в началото си поплакваше малко, но там има много играчки, а той обича да играе с играчки и бързо забравя. Освен това имат голям двор в който играят с пясък или вода и пяна или пък ги водят с една голяма количка на детска площадка. Дори ако е болен мога да го оставя в градината и те му дават лекарствата по час, но лекарството трябва да е изписано от лекар. Ако има температура ми се обаждат да питат дали могат да му дадат Калпол. Първата година всички деца бяха много сополиви и кашляха, но аз не мога да отсъствам от работа много, от фирмата ми правят разследване ако си взимам болничен твърде често и е доста сложно, могат и от заплатата да ми спрат.
Аз пък установих че ми се гади и повръщам, имам главоболие и умора от свръх доза витамин Д която ми изписаха. От няколко седмици не го пия и съм супер. Обаче пък ми се надуха ръцете и много ме болят и сега ходя с едни препаски като гипсирана съм. Хората ме гледатъ с едни такива съжалителни погледи, хем с големия корем се поклащам и с превръзки на ръцете, като робот.  hahaha Имах подобно нещо с Борис, но само пръстите ми бяха изтръпнали, а сега ме болят и двете ръце от раменете, особено вечер.

# 216
  • Мнения: 59
Ейй Фериии, видях човечетата и моментално се засрамих, че не съм се разписвала, а само се каня...  Hug Heart Eyes

Ха, привет! Сега ще трябва като в доброто старо време да отворя два прозореца, да чета и пиша, йеййй Wink))
Минали сте варицелки разни...надявам се вече да няма болни дечица. Тефи, не мога да не отбележа как си те представих да набиваш някого, феичке грациозна хихих  Hug

Сега не помня дали казах колко се радвам за всички бременни! Толкова хубавооо!  Hug Heart Eyes

Ние също махнахме памперса много успешно и набързо за около 10 дни, Крисунка много приятно ме изненада, че също като батко си щом почнахме да ходим през деня без пелена, веднага пожела и през ноща да не и слагам и не сме имали нито едно напишкване. Хаха, Ули, ти пък баща му щял да го учи, аз ако чаках нашияя.... Не можете ли да си вземате някаква мишена на прицел и готово, ние с Бобо така правихме.

Прочетох Ви, ама ми свърши времето.... Хайде скоро пак!  Hug Grinning

# 217
  • Мнения: 264
Здравейте,
Аз също се загубих от ефира, но първо нямахме интернет, после след операцията бях малко в депресия, че изживяването беше ужасно и за капак се наложи да си сменям паролата 10000 пъти, защото нещо се беше гъбясало и така:) Мрън!
С нас всичко е Ок, дребните си ходят на градинка, аз си почивам и така:) Махнахме и нощният памперс и нещата вървят в правилната посока. Тук е страхотна жега тия дни и вече имаме няколко слънчеви бани в басейна:) Голяма забава е:) За рождения ден на малчовци сме решили да ги заведем до океана за 2-3 дни и там да си го отпразнуваме/семейно/, защото и без друго ще хвръкнат същите пари за парти, а някак си ми се иска да сме си само ние. И без друго няма много деца около нас/ всички са си в Бг за ваканцията/ и реално ще дойдат родителите им, а моите мишки няма нищо да разберат:) Като ги знам какви са ми жабоци, предполагам ще се зарадват много, че са на море:)
Ами това е от нас:) Мамите с коремчетата да не забравят да се показват:) Целувки и прегръдки и да се пазите!!!

# 218
  • До морето
  • Мнения: 7 061
Айде и аз да се запиша.

Добре сме, Самито е последна седмица на ясла - после ще е ваканция и не знам как ще му смогвам. Аз пак съм със силни болки в кръста както предният път и много, много не се движа, обачее той ме прави мармалад - падни, стани, легни, стреляй, сега умирай, сега падни бааааавно  Laughing Сигурно ще трябва някаква лятна занималня поне за половин ден, иначе не знам как ще стане.

С храненето продължаваме да сме зле - не яде никакви пресни плодове и зеленчуци, иначе се храни горе- долу сам, когато не се лигави, де  Mr. Green С обличането - може само гащите да сваля и вдига и да си обува обувките. И вече ходи сам на гърнето, обикновено, разбирам, чак като свърши работата  Heart Eyes

Бременността ми минава горе- долу спокойно, вече не ми е лошо и не повръщам, хапвам си стабилно и ако не беше кръста всичко щеше да е песен. Девойка ще е, не знам дали писах тук. Та така.... туй от нас

Някой ако идва на морето да се обади, ей  Wink

# 219
  • Мнения: 926
Привет на всички  Hug

Леле, другият месец стават 3 години! Започвам да се ужасявам колко бързо минава времето  Grinning. Какво сте замислили за рожденните дни? А подаръци? Аз нищо не мога да измисля  Confused.

Рожденният и ден ще отпразнуваме на село, при моята баба, която е вече доста възрастна, но много привързана към Вики и мисля, че би била добра изненада за старите. Подарък обаче не мога да измисля никакъв  newsm78. Миналата година и взехме баланс байк (все още не се престрашава много да го кара). Вашите планове какви са.

Марипоса, честита девойка  Heart Eyes. Мислите ли за име?

# 220
  • Мнения: 264
Аз искам да им вземем една къщичка за двора, да играят в нея, че много им харесва:)
Иначе дребните могат да се обличат и събличат сами, задават доста въпроси, обичат да рисуват, лепят, да играят с вода и много обичат да "готвят" на тяхната малка кухня:)И точно в момента, Ангел се е качил на един стол и тика в микровълновата неговите чашки и чинийки и я пуска да върти, каза - "печам нещо"  От доста отдавна се хранят самички, сигурно вече година и нещо нямам тази грижа, даже се самообслужват  от хладилника и шкафчетата:) Обичат да пеят песнички, непрекъснато в нас се пее нещо, няма спиране:)
 Дните ни минават бързо, с много бели и веселие:) Вече ми се наложи да обсъждаме за мъжките и женските полови органи, сега вече знаем жените и мъжете по какво се различават.
Сами, ще се справиш:) Важното е да се чувстваш добре и всичко да върви по план:)  Heart Eyes
Силвана, страхотна идея за рождения ден:) Радвайте и се на женицата, защото после е тежко без тях. Поне на мен ми е много мъчно за моите баба и дядо, но се утешавам с хубавите спомени....
Хайде и другите мами да се разпишат:)))

# 221
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мойто пък от 3 седмици се върна в яслата и започна да се гевези ужасно! Май е истина, че гледат от по-малките и се вдетиняват отново. Преди ядеше сам - сега "мама да дава". От вчера започна да се тръшка демонстративно на пода - преди не го е правил. Ами явно е видял отнякъде...
Планове за РД - никакви. Що така не ми се празнуват и организират рождени дни не знам Embarassed

# 222
  • Мнения: 664
Сигурно ще трябва някаква лятна занималня поне за половин ден, иначе не знам как ще стане.
Мен ме спаси майка ми в началото като повръщах, че го извеждаше за час-два в парка. Peace Честито за девойката, страхотна новина!  Hug
За рождения ден не знам още ... на някое заведенийце с детски кът сигурно, ама ще е скромничко. Подаръкът мислим да е колело засега. Миналата седмица му купихме батут от Джъмбо и вчера го сглобихме - еми не иска да излиза. Единственият вариант е да му кажа, че ще ходим да се къпем /другото му любимо нещо - вода и пясък/ ...  hahaha
Пък сам може единствено да се събува, с лъжица яде само кисело мляко, манджи не иска. Бе голям зор с яденето, в градината май ще стои гладен ...  ooooh!

# 223
  • До морето
  • Мнения: 7 061
Васе, какъв е тоя батут от Джъмбо?  Колко е голям, за навън или за вкъщи? 

# 224
  • Мнения: 250
Привет, майчета!
Аз за РД го реших отдавна, а горчивия ми опит от миналата година. Първо тримата на детски кът, и почерпка с по една паста там или някъде другаде. После на село с роднини - скара, бира и т.н. Повече не се занимавам с покани, рожден ден в детски кътове, телефонни разговори за проверка кой ще дойде и кой не и т.н. Имаше и хора, които изобщо не съобщиха, че няма да присъстват тогава, нямам нерви за такива неща изобщо. А и едно пътуване струва колкото един РД на заведение, по-добре да ги разходим някъде семейно.
Изобщо лятото съм на вълна пътувания. Бяхме в Еленския балкан миналия месец, този месец до Ловеч и района и до Созопол след това, и междувременно няколко във Варненска област. После цяла зима ще стоим във Варна в очакване на лятото. За август и септември все още няма планове, но има време да се измислят. Особено ако не са свързани с преспиване са много лесни за организиране. А за подаръците не знам, по принцип обичам практични подаръци или ръчно изработени такива, а такива за децата не съм измислила все още. Може и пътуване да им е подаръка.

Последна редакция: пн, 06 юли 2015, 10:52 от Five magnificent

Общи условия

Активация на акаунт