ЮНЧЕТА засмени, добре дошли в РОДЕНИ! - 1

  • 29 227
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 72
виждам, че се заговори и за неприятни последици от раждането и да питам и аз - някой има ли проблем с хемороидите - аз много страдам и какво ли не мажа, а дали може и да се пие нещо, съвместимо с кърменето освен хомеопатия?
аз имам тази екстра. Имам външни, които за сега не са се възпалявали и очевидно и вътрешен, който ме боли и кърви, прекрасно. ЛЛ ми изписа цикатридина свещички и флебодия  по 1 т. дневно. След няколко дни минава, но след време пак се появява същия проблем Sad мажа и с крем Пайлекс, той е билков на Хималая.
Няма такава гадост, цял живот ли ще е така....?

# 631
  • Мнения: 87
Не, успокояват се с времето, но трябва да се внимава с храненето - никакво запичане, както и с вдигане на тежко, дълго стоене на крака, застояване прав, заседяване... Трябва да се почива достатъчно. Ако нещата дълго не се оправят, има лазерна бърза хирургия. В нета пише доста какви храни да се ядат и да не се ядат.

# 632
  • Мнения: 72
да подчертая че аз запек не съм имала...

# 633
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Минавам просто, колкото да се вясна. Цялото ни време минава почти изцяло в кърмене и гушкане. Ивана се падна повръщаша и голямо разнасяне, за да е права, пада.
Тук в северна България се е раздухал гаден вятър и от 2 дена си стоим затворени, въобще не ми е юлско настроението.

Спокойна вечер от нас!!! Simple Smile

# 634
  • Мнения: 192
Аз имах външни хем. и много ме боляха. В болницата даже имах чувството, че тая гад ме боли повече от колкото шевовете (в допълнение и ме сърбяха). Абе изобщо беше ужасно, докато мама не ми донесе едно кремче на Хималая (Пайлекс май беше). Аптекарката и беше казала преди мазане с едно памуче да се почисти мястото с реванол и после с кремчето. Така мажех по няколко пъти на ден и се оправих с повин тубичка от тоя крем.

# 635
  • Шумен
  • Мнения: 327
Здравейте  Stop
За хемороидите аз ползвам долопрокт и съм доволна нямам проблем с ходенето до тоалетна а така ме беше страх... общо взето при първото раждане ужаса беше по-голям сега е по-добре положението и с тази гад и с шевовете които още не са ми паднали но поне не ме опъват и не ми създават дискомфорт...

# 636
  • Мнения: 224
Момичета препоръчайте ми шезлонг за бебка 

# 637
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте, мамчета!
....В тази връзка да попитам ЛЛЛ: има ли нещо  неправилно в това да  му предлагам гърда на  половин-един час като стане неспокоен, при положение, че безпокойството  му видимо се дължи на коликите, а не че толкова е огладнял...,но пък сукането го поуспокоява Rolling Eyes  Мисълта ми е дали не му претоварвам така стомахчето с това начесто постъпване на  храна и вместо да съм му полезна, да "подпомагам"коликите да го тормозят още повече? Rolling Eyes  Другото което е, че по  начало моят малък змей се нацоква доста бързо - в повечето случаи за 10-тина минути е готов. Рядкост е кърменето да трае като "по книга" 20-30мин. На мен ми се вижда недостатъчно това времетраене за да е успял да се засити, но пък виждам, че гълта активно, устенцето му е препълнено с кърма, та често чак се задавя от притока й и от лакомията си Mr. Green..., та вероятно все пак си поема нужното количество.  Аз пробни тегления не правя, защото нямам подходящ кантар, но днес (впрочем закръгляме 20дни) направих два различни опита на обикновения механичен домашен кантар, на който се тегля аз - първо с голям панер, застлан с пелена - празен тежящ 1/2кг, а после с дребс в него, а вторият опит за сверяване беше да се претегля сама, а след това и с детето в ръце. И двата опита дадоха 4кг за негово тегло, а се роди точно 3кг,  а най-ниското му тегло след раждане беше 2850....Та колкото и да не е прецизен в грамовете моят домашен кантар, около 1кг нагоре за 20 дни мисля, че есъвсем ок.

deni_k, да ти благодаря за идеята за охладения зелев лист - почти се разнесе петното и е останало бледо червено, но гледам да не прекалявам, че да не ми повлияе на млекопроизводството Grinning

И докато пиша на вниманието на ЛЛЛ, още един въпрос - какъв контрацептив бихте ми препоръчали, който да не се отрази на кърмата, но и да е достатъчно надежден, защото предвид, че съм секцо, задължително трябва да се пазя от скорошна нова бременност?

....

Здравей, Miss Blondy-Redhat,
Като цяло кърменето помага на бебетата с колики. Когато бебчето очевидно изпитва дискомфорт, а причината е неясна, някои майки са склонни да търсят причината в кърменето. Но при коликите е вярно по-скоро обратното: кърменето помага на бебчетата с колики, а честото предлагане на гърда успокоява голяма част от бебета. Добре е, че кърмиш на по- чести интервали. Оригвай бебето по- често. На някои бебета с колики им помагат  и контакта кожа до кожа, носене в слинг, спокойна обстановка, тихи песнички, монотонен звук като този на сешоара, поставяне на нещо топло на коремчето, носене в поза "тигър върху клон." Сигурно си прочела за това тук в темата, но реших все пак да го припомня.
Колко време продължава кърменето зависи от бебето и неговия собствен ритъм. Различните бебета сучат различно време. Някой се насукват за 10 минути, други са склонни да сучат около 30 и повече минути. Би било добре да се водиш по детето без да гледаш часовника и  да внимаваш, дали суче ефективно през цялото време или „дреме” на гърдата. Тъй като от поста ти се разбира, че се чудиш, колко е наддало, и прецениш, би могла да се чуеш с педиатъра, при който сте записани, да изтеглиш бебето и да го изтеглиш отново след 1 седмица на същия кантар. Или пък да отидеш да изтеглиш бебето на кантара от болницата, на който е било премерено преди изписване.
Проучванията показват, че повечето майки, които кърмят изключително, могат да разчитат на предпазване от забременяване през първите 6 месеца на кърмене. Тъй като наличието на първата менструация след раждането е предшествана обикновено от овулация (т.е. съществува възможност за забременяване още преди първата менструация след раждането), е за предпочитане използването на допълнителен контрацептивен метод. Като цяло се препоръчват нехормонални методи – естествени методи, като температурен, календарен, прекъснат полов акт и др., или използването на презерватив. Препоръчвам ти да се консултираш с гинеколога си относно вида контрацепция, подходящ за теб и заедно да изберете оптималния вариант.   Hug


# 638
  • Мнения: 165
Здравейте момичета ! Днес нашия  юнак Преско стана на един месец  Hug
мене ме взеха в болницата за да мога да го кърмя Hug Heart Eyes  bouquet
с Божията помощ другата седмица ще ни изпишат  bouquet

# 639
  • Шумен
  • Мнения: 327
Стискаме палци всичко да е наред  Hug
И честита месечинка   bouquet

# 640
  • София
  • Мнения: 213
Момичета, да се включа набързо за ваксините - вчера ЛЛ ни сложи хепатитната и каза, че все още нямало официални указания за новата ваксина и не се знаело кога ще я има налична и засега указанията били да се процедира както досега.  Днес обаче бяхме на контролен в Токуда и там ми казаха, че вече имало нова разпоредба и едва ли не вече трябвало новата ваксина да се прави (или поне аз така разбрах)  newsm78. При нас вече е късно да мислим за новата, а и ЛЛ каза, че по-добре било да не се изчаква.

Да питам тези, които имат стерилизатор дали непрекъснато има конденз в уреда. Нашия е на Чико и винаги капака му е мокър, както и всички пособия вътре за покрити с капки вода. Някакси не ми се струва нормално

Имам въпрос и към ЛЛЛ (надявам се да звуча свързано, тъй като едвам държа очите си отворени) Simple Smile

Родих секцио преди месец и от тогава се опитвам да овладея кърменето, но досега не виждам напредък.  Детето ми го дадоха на следващия ден след операцията, когато беше и първото слагане на гърда.  В болницата на всяко хранене първо го слагах на гърда, въпреки че нямах кърма и в началото дори и да е имало някаква коластра не съм разбрала. Усетих, че кърмата ми тръгна към 6тия ден след операцията.  Тъй като се роди 2400 и го водиха недоносен, от самото начало при всяко хранене му давам и добавка. До момента процедираме по същия начин - първо го слагам да суче при всяко хранене и след това му давам добавка колкото изяде. Давам и от двете гърди при всяко хранене.  В повечето случаи засуква добре и стои общо от 10 до 30 минути (всеки път е различно), но има и моменти, когато  не иска да захапе зърното (обикновено, когато е много гладен или нещо го мъчи и плаче) и тогава се боря известно време преди да се предам и направо да му дам добавка. Принципно не чувам да гълта кърма (не знам дали е задължително).  Досега съм му правила 90 мл добавка  на хранене и всеки път е изпивал различно от 20 мл до 90 мл. Имаме 5 или 6 хранения на ден (не знам защо, но не можем да се организираме за повече, защото цялата процедура с яденето е около час поне, след което обикновено плаче и се успокояваме  или спи или сме на разходка или преглед и все се случва да пропуснем хранене) и съответно толкова пъти го слагам и на гърда в повечето случаи. Когато е неспокоен или плаче пак го слагам на гърда, но тогава рядко засуква.  По принцип не усещам да имам много кърма, тъй като гърдите ми са меки от почти самото начало. Миналата седмица направих 2 пробни кърмения вкъщи и според  кантара разликата беше само 10 гр. Опитвам да се цедя поне веднъж дневно за по 30 мин, но досега не съм изцедила повече от 10 мл. Днес се оказа, че за последните 10 дни сме наддали само 100 гр и като цяло сме наддали в долната граница за месеца и сега по предписание на педиатъра трябва да давам 110-120 мл добавка на хранене (и за последните няколко хранения той си я  изпиваше). Според ЛЛ нямам много кърма, а детето като суче се изморява и яде по-малко АМ и съответно затова не качва много, а и храненията ни на ден са по-малко.
За стимулация на кърмата пия 2 или 3 чаши лактогенен чай всеки ден, хапвам ядки (но не повече от 100 гр), купичка жито или овесени ядки и пия около 2 л вода на денонощие.
Гледах клипчетата за компресията на гърдата и се пробвах, но не знам дали се получава. Пробвах и без бебето да суче и нямаше нищо, което да изтича. За позата на кърмене не съм сигурна дали е перфектна, но принципно съм наясно, когато е захванал  гърдата добре.  Принципно за АМ ползвам шишето на Медела -  Калма -  като уж по-трудно, но не смея да пробвам другите методи посочени от вас, тъй като когато сме гладни настава един рев и въртене (което е при почти всяко хранене) и се страхувам, че ще ни отнема още повече време да се нахраним, а и като го знам как си мята главата не съм сигурна, че ще постигнем резултат.
Имате ли предложения дали мога да направя нещо, за да спася положението преди да е станало твърде късно и кърмата им съвсем да е изчезнала. Ще се пробвам да го слагам по-често на гърда, но не знам дали ще успея повече от 7 пъти на денонощие. Не искам да му спирам добавката, защото имаме да наваксваме килограми. Колко време може да мине, за да може да минем изцяло на кърма? Дали да пробвам да се изцеждам по-често и мислите ли, че ако досега не съм изцедила повече от 10 мл има шанс това количество да се увеличи с времето.
Вече всички около мен са отписали кърменето ми, но аз все си мисля, че може още да спасим положението и съм отворена на всякакви предложения.

# 641
  • Мнения: 224
Това с "по - добре да не се изчаква"..... за ваксината, ми звучи много притеснително.

# 642
  • София
  • Мнения: 213
Охх, ами и аз не знам. Още я мисля тази ваксина, въпреки че ЛЛ каза, че нямала странични ефекти и няма от какво да се притеснявам.

# 643
  • Мнения: 1 067
Маги хваща старата схема за ваксинация и се радвам за което.Едно, че така  и спестявам един Хепатит и второ Пентаксима се ползва от толкова време и е добре познат и се приема сравнително леко  Peace
Настръхвам като знам,че само след 10 дни трябва да я бодем два пъти  Rolling Eyes

# 644
  • Мнения: 909
Мики , мен повече ме е страх от страничните реакции след ваксината.И на нас скоро ни предстои това изтезание.

Общи условия

Активация на акаунт