ЮНЧЕТА засмени, добре дошли в РОДЕНИ! - 1

  • 29 219
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 206
Момичета,извинете за неприличния въпрос,но как разбирате че имате хемороиди??
Аз нещо взех да се чудя вече какво точно ме боли отдолу?!Онзи ден имах 1-2капки бистра кръв след изхождане по голяма нужда и почнах да се замислям...Запек не съм имала нито като бременна
, нито преди и след това.Малко по-трудно ми беше само след раждането у дома,защото пиех желязо.
Като повървя навън и усещам болка и неща като напън, като при родилните контракции

# 676
  • Мнения: 72
Здравей, Lidkata,
....От значение е да внимаваш, дали бебето суче ефективно през цялото време или „дреме” на гърдата. Когато усетиш, че интензивното сукане намалява, би могла да подпомогнеш кърменето чрез компресия на гърдата. Предполагам вече си чела тук в темата за компресията, но копирам и за теб информацията: Целта на компресията на гърдата е да се продължи притока на мляко към бебето, след като то спре да гълта (сучене от типа: отваря широко уста – пауза - затваря уста) от само себе си и така то да продължи да приема мляко.
 


Много благодаря за съветите   bouquet
Това за компресията го знам и го прилагам, не винаги се получава, тя изсуква всичко без помощ. Мисля, че суче толкова време защото чака да слезе още кърма, като дреме помежду. Как да я разбуждам или да я карам да суче ефективно, ако компесията не помага? възможно ли е да нямам достатъчно кърма? При мен вечер количеството е по-малко, а през деня и особено на обяд повече. За съжаление денем повръща напоследък доста обилно. Това означава ли, че преяжда? На този етап не би ли трябвало вече кърмата да се е регулирала?

# 677
  • Мнения: 72
Момичета,извинете за неприличния въпрос,но как разбирате че имате хемороиди??
Аз нещо взех да се чудя вече какво точно ме боли отдолу?!Онзи ден имах 1-2капки бистра кръв след изхождане по голяма нужда и почнах да се замислям...Запек не съм имала нито като бременна
, нито преди и след това.Малко по-трудно ми беше само след раждането у дома,защото пиех желязо.
Като повървя навън и усещам болка и неща като напън, като при родилните контракции
аз ги виждам моите, но за да се видят трябва да са външни. Вътрешните няма как да се видят, хората казват, че не били болезнени, но аз бих поспорила. Кръвта при изхождане най вероятно е баш от тях. И при мен ситуацията е същата. Нямала съм запек, но въпреки това имам всички тези екстри. Свещички цикатридина, ти препоръчвам, имат ефект, но при мен само за няколко дни :/ пробвай, не пречат на кърменето

# 678
  • Мнения: 84
Здравейте мами много сте писали ей докато наваксам..
Искам да ви питам нещо тъй като не ми се звъни на гинеколожката за един въпрос..как сте след раждането със секса?? Ние днес като за първи път  Grinning от много месеци насам решихме да опитаме..е  Peace беше хубаво нямаше болка милото вика " като нова си, беше супер"  Mr. Green да ама след това имах леко кървене  newsm78 това дали е нормално или не е?? Моля споделете мнение или опит..   bouquet

# 679
  • Мнения: 2 569
Здравейте мами, аз много не пиша ,'но ви чета постоянно..
Мойта бебка или спи или ако е будна, почва да реве... Какво е това чудо - как е при вас, при нас едва се приспиваме, почестваме....

# 680
  • Мнения: 224
Елси и Елена е така. Има мигове в които лежи и гледа мъдро, но като цяло.....

# 681
  • София
  • Мнения: 213
И при нас с рева е така. Досега сме се приспивали поне час и то след ядене. А в момента, в който отвори очи и се почва. На моменти се чудя дали е нормално

# 682
  • Мнения: 165
До-ре- ми , сега едната акушерка ми каза да си го храня Simple Smile)той пък се разкисна нещо и от 3.40 ч до сега се люшкахме , предните две приспивания бяха супер, даже подремнах Simple Smile))

# 683
  • Мнения: 1 162
Здравейте мами, аз много не пиша ,'но ви чета постоянно..
Мойта бебка или спи или ако е будна, почва да реве... Какво е това чудо - как е при вас, при нас едва се приспиваме, почестваме....
И Славян е така... рядко бодува за да "побъбрим"...

# 684
  • Мнения: 336
Здравейте момичета отдавна не съм се включвала ,
вчера направихме 40 дни и ходихме на църква с малката принцеска
а днес ще правим питата ,станах в 3 часа и вече питата се пече !
Да ви похваля моето момиче вечер заспиваме в 20:30-21:00 часа и се будим в 03:00 да хапне и после чак в 9:00,много е кротичка бебе мечта ,като помня с баткото беше реввввв на ръце,на крака люлеене ,НО НЕ нищо не помагаше.Ставам да глася всичко вкъщи хубав ден от мен

# 685
  • Мнения: 1 691
Цитат на: deni_k link=topic=788511.msg28654309#msg28654309 date=1405711285
[color=green
При някои майки много скоро след кърменето и изпразването на гърдите те изведнъж се напълват много, което също е съпроводено с болка, напрежение и тежест (понякога и с потичане, ако млякото е наистина много). Има ли нещо друго, което те притеснява- например болезнени и/или разранени зърна, които сърбят и/или са раздразнени и имат розов цвят или пък прорязваща болка в зърната по време или след кърмене? Бебето има ли (имало ли е) млечница?[/color]
deni_k и при мен ги има тези бодежи,днес например точно след като се хранихме,ми се появи този бодеж (изглежда е защото пак гърдата се е напълнила,както си обяснила)....Освен това зърната ми са розови и имам и сърбеж,нормално ли е това? newsm78

# 686
  • Мнения: 2 569
Теди не е много ревлива, има доста часове сън, но будна ли е, рано или късно става кисела, иска на ръце, да разглежда, друсане, песни, бабите я научиха така и след седмица ще видим как ще справям сама Tired.
Иначе като ви слушам за болките за естествено раждалите мисля че не е нормално да ви боли толкова време след раждане. Аз съм с форцепс, т.е. Бая шевове и вече нищо не усещам, минаха 42 дни... Конците са разградими и не съм усетила паднали ли са, не са ли...  newsm78. Само слагах глобули цикатридина но първите две седмици. Най-гадното е че доки ми каза никакво бръснене до 42 ия ден, че матката още се затваряла, но то мина Grinning. Да о ви мине по-бързо, ако трябва се консултирайте Peace

# 687
  • Мнения: 219
http://snimki.be/view.php?id=78462

Дари на 2 месеца Simple Smile

За хемориди много помага тахан с мед сутрин на гладно по 1 лъжица.

Въпрос към ЛЛЛ Храня бебето на поискване.Обикновено последното й хранене е 10-11 ч. и после се събужда в 5-6 сутринта. Необходимо ли е да ставам да изцеждам кърма през нощта? За 2 месеца е качила 2 кг., което ме навежда на мисълта че кърмата и е достатъчна.

# 688
  • Шумен
  • Мнения: 327
Здравейте и от мен не ми остава много време да пиша но чета редовно  Wink
Ние сме добре не сме от много ревливите бебета за разлика от каката Марти е направо цвете  Laughing
И почерпете се за здравето на нашия тати днес помъдрява с още една година да ми е жив и здрав  newsm59  party023  ura

# 689
  • Мнения: 5 128
KalioBalio, прекрасна е адашката, пу-пу   bouquet

Ние с нашето мъниче вече се чудим какво да правим, много я мъчат коликите, вчера беше "пиков" ден, рева почти без прекъсване от обяд до един през нощта, с баща й се измъчихме, тия колики направо ще ни разкажат играта, досега пробвахме Еспумизан, Инфакол, нищо не действа, сега мислим да купуваме Лефакс, много ни го похвалиха, та да видим...
И отделно да се оплача, от няколко дни ме мъчат ставни и мускулни болки, чувствам се като разглобена, минаха почти три седмици от раждането, та се чудя на какво да го отдам това неприятно положение...

Общи условия

Активация на акаунт