ЮНЧЕТА засмени, добре дошли в РОДЕНИ! - 1

  • 29 212
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 144
deni_k много благодаря за отговорите. И аз исках да споделя колко са важни съветите на момичетата от ЛЛЛ. Благодарение на тези консултации вече сме само на кърма и растем Simple Smile
Относно бодежите - усещам ги когато гърдите ми са по- пълни. Понякога около час след последното сукане. Обикновено когато съм със сутиен. Пробвах да сменя няколко сутиена, но с всички е така.
Болката не е прорязваща, а като много малки иглички. Зърната не са болезнени, само връхчетата ми се струват по- розви. Когато усещането за боцкане е по- към зърното винаги след това потича мляко. Бях решила, че е нормално, но сега се замислям. Вярно ли е, че притискането на гърдите (от сутиен или тениска) може да доведе до запушване на каналче?

KalioBalio много е хубава Simple Smile пу пу

# 691
  • Мнения: 1 689
v.r.i. И ние бяхме така,преди няколко дена,вероятно нещо като пик на коликите ли и аз не знам,дано не се повтори.Три вида капки сменихме-Еспумизан,Абоколикен,Колийф даже взехме,не мога да кажа,че при нашия юнак свършиха работа...Чудех се вече какво да давам,за да му облекча поне малко болките,Бебезан даже сварих,едни хомеопатични взех(Нукс вомика),сешоар пусках,абе чудо беше...Та пробвах просто да му затопля коремчето,покрих само него с пелена сгъната няколко пъти и правих масаж  по часовниковата стрелка-при нас подейства,пробвай,дано има полза и при вас,успех!

# 692
  • Мнения: 206
Тези, които мажете пъпчиците с лайка, по колко пъти на ден го правите? София  има по лицето много пъпчици с връхче от млякото, мръсотията, жегата.
За болките-аз съм на 19 дни след  раждане, бебето беше 4460, имах много разкъсвания и 1,30ч след раждаето "ме обработваха" и то на живо. Започнаха да падат конци, незнам дали са вътрешни или външни, но външни още напиовам.Мисля да изчакам месец и тогава да отида да видим как зараства.Надявам се да се подобря дотогава.

# 693
  • София
  • Мнения: 416
Днес беше и нашата погача. Получи се много приятно тържество. Сега отморявам, защото доста ме напрягат такива масовки. Сутринта ходихме и на църква, четоха ни чиста молитва. Сега и мен много ме очудиха като казаха, че на свещенника се дават 15 лв. Миналия път ми казаха да оставя колкото преценя... Много се дразня на такива изпълнения, но реших да не си развалям хубавия празник!!! Поне отеца беше много приятен човек!

И при мен има бодежи, когато слиза млякото. Хич не е приятно, но се надявам скоро да се нормализират нещата. Понякога и мен ме сърбят зърната.

Сексът още е мираж в нашата къща, та не мога да се изкажа как ще е!  Grinning

Алекс също е общо взето кротък, но аз го сравнявам с баткото, които беше супер ревливо и неспящо бебе, а и дете... Та след него никой и нищо не може да ме уплаши! Mr. Green но има дни, които е доста неспокоен. Тази нощ, например ми скъса нервната система, като заспа чак в 2 ч. Душата ми плачеше за сън, ама..,

# 694
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
addy_1 аз като сваря лайката в 8,30 часа и "почиствам" лицето на Надя в 9,00; 12,00 и 15,00 часа, около кърменията. (Иначе забравям  Embarassed ). След това я изхвърлям, защото забелязвам, че започва да си сменя цвета.
KalioBalio много е сладка.
Мимчето7 да ти е жив и здрав татито.
И при нас сексът е "в мъглата"  Rolling Eyes . С тези болежки и бодежки...  newsm78 Другата седмица съм на преглед - ще видим какво ще каже док и тогава може да раздухаме мъглата.  Laughing

# 695
  • Мнения: 903
Здравей, Miss Blondy-Redhat,
Като цяло кърменето помага на бебетата с колики. Когато бебчето очевидно изпитва дискомфорт, а причината е неясна, някои майки са склонни да търсят причината в кърменето. Но при коликите е вярно по-скоро обратното: кърменето помага на бебчетата с колики, а честото предлагане на гърда успокоява голяма част от бебета. Добре е, че кърмиш на по- чести интервали. Оригвай бебето по- често. На някои бебета с колики им помагат  и контакта кожа до кожа, носене в слинг, спокойна обстановка, тихи песнички, монотонен звук като този на сешоара, поставяне на нещо топло на коремчето, носене в поза "тигър върху клон." Сигурно си прочела за това тук в темата...
-  - -  -   -   -   -  -   --   -   -   -    --
Проучванията показват, че повечето майки, които кърмят изключително, могат да разчитат на предпазване от забременяване през първите 6 месеца на кърмене. Тъй като наличието на първата менструация след раждането е предшествана обикновено от овулация (т.е. съществува възможност за забременяване още преди първата менструация след раждането), е за предпочитане използването на допълнителен контрацептивен метод. Като цяло се препоръчват нехормонални методи – естествени методи, като температурен, календарен, прекъснат полов акт и др., или използването на презерватив. Препоръчвам ти да се консултираш с гинеколога си относно вида контрацепция, подходящ за теб и заедно да изберете оптималния вариант.   Hug


deni_k
, да,по принцип винаги прочитам твоите и на останалите ЛЛЛ-консултанти съвети към останалите момичета, защото все мога да намера по нещо полезно, относимо към нас Peace ..., но реших все пак да попитам за да си "сверя часовника" и да се уверя, че не ми убягва нещо.  и ето, като споменаваш оригването, то ни е проблем - държа го изправен и  потупвам гръбчето 20-30мин., но да се оригне се получава веднъж на 3-4 хранения...., а съм констатирала, че без да изкара въздуха чрез оригане, коликите направо го влудяват ooooh! просто се захласва от рев Confused ...Та ако има някаква друга техника (извън обичайната, която прилагам) за оригване, ще съм благодарна да ми бъде споделена!

Относно контрацепцията, нещата, които си писала ги знам....Говорила съм и с моя АГ, но според него хич да не разчитам на кърменето да ме пази.  Пак ще го обсъждаме с него, но да разбирам, че хапчетата директно да ги изключа като метод, нали? Ако ще продължавам с кърменето де...А спиралите предполагам не са противопоказни? newsm78

Относно боцкането - усещам такова в ареолите и зърната точно преди кърмене като по часовник (имам чувството, че само докато си помисля, че е време да го кърмя, и се втечнявам  - спонтанно ми закапват гърдите Mr. Green)

Относно опитите да се обръща - прехвърляне от една страна по гръб и обратно видях да прави още в родилно на 4-я ден Crazy - просто учудихме света Grinning Също така по корем като е вирчи главата и прави опити да се изтласква с крачетата...Изобщо си имам един Здравко Желязков аз Mr. Green  Погледът му се поизбистря и опитва да  съсредоточва, но все още не  проследява движещи се предмети, но за това май има време newsm78 - все пак сме на 23дни още...

Мацки,ставам, че да помогна на ММ в приготвянето на вечерята Wink

# 696
  • Мнения: 165
Момичета или ЛЛЛ моля ви да ми помогнете! Какво означава кърмене на поискване? В смисъл тук в болницата спазват през три часа хранене и бебчо уж е така, но какво означава това: изяжда нервно 80мл примерно, сърди се дърпа зърното засмуква пуска проплаква, и след час друскане или онасяне и пробуждане все търси да сучи,на следващото кърмене сме долу горе добре, но ако го го храня през час съвсем ще се обърка храненето му Sad  притесняваме неспокойството, не мога да подремна все иска да смуче, с оригването и ние имаме проблем

# 697
  • Шумен
  • Мнения: 327
Благодаря Деси  Hug

# 698
  • Мнения: 1 067
Магдалена на поискване означава на бебето да се предлага гърдата винаги,когато желае то...без режим и ограничение във времето на кърмене.В началото до като се регулира кърмата е съвсем възможно да суче и на всеки час,когато нещата се нормализират постепенно ще увеличи интервала м/у кърменията.Освен от глад бебчо може да иска да суче и за успокоение или просто да желае твоята близост  Peace
В началото е трудно и уморително,но имай търпение  Hug

И у нас секса е мираж  Rolling Eyes Ама с двете деца ми се вижда малко сложно в момента.... Whistling

# 699
  • Мнения: 1 523
Момичета днес ви наваксвам много на бързо и исках да ви попитам какво е това чиста молитва че тук по моя край не са я чували и за какво се прави ?

Ние днес станахме на 40 дни но не съм правила погача че и това не е разпространено по нашия край и просто се събрахме с роднини - то май главно жени и се порадвахме за бебока а утре пак с роднини ще си разчупим и питка и ще се порадваме на бебока Simple Smile

Да ви питам питали ли сте вашите лекари дали можете да ходите на море или на плаж след секциото и колко време след него. Моята лекарка е отпуска вече и днес не можах да я намеря да я питам по този въпрос та се надявам да имате инфо че планувам другата неделя едно ходене на плаж и незнам дали е редно след секцио Sad

# 700
  • Мнения: 155
Здравейте момичета Hug,
Да се включа, че напоследък само ви чета и нямам сили да пиша. Нас ни морят колики Tired и покрай ежедневието умората се натрупа. Днес даже освен всичко друго имаме и проблем с количеството кърма- нещо яденетто не стига. Чудех се дали е от недоспиването и умора или имаме скок в растежа... Иначе сменихме капките за колики. Бяхме на инфакол, сега сме на коликинд. Ама май и те не вършат много работа. Едно напъване пада на моменти да се изпръцка, чак целия почервенява . Хайде аз се оплаках Outta Joint
На мамите публикували снимки на бебчетата си , искам да кажа прекрасни сте! Съжалявам че не ви помня поименно. И аз искам да се похваля, ама съм си решила да е на 1-вия ни месец  Heart Eyes . И за  секса- и тук е мираж. Останаха ми кончета на едно място ( при мен бяха само външни), а пък и ще видя гинеколога чак  в началото на август и тогава ще питам за контрацепция.
Хайде приключвам че ми стана дълъг поста, пък като се сетя какво още ще пиша пак.
Сетих се - забелязахте ли че сме почти накрая на темата ... Някой знае ли как да пусне нова и наема ли се ?
 Hug на всички
А за оригването и при нас е проблем. В болницата ми бяха казали как да го правя и днес като ви четох се разрових и в нета- и там няма описана такава поза иначе се оригваме но доста трудно

Последна редакция: нд, 20 юли 2014, 00:55 от primavera11

# 701
  • Мнения: 2 485
Primavera, на мен ми обясниха, че коликинда действа с натрупване. Така че не го отписвай бързо.  И ние сме с него. А щом бебето пръцка, изкарва газовете, което е добре.

# 702
  • Мнения: 224
И аз и мъжът ми сме с ечемик.... четох в нета, че причина за появата може да е стафилокок.... малката с тези гурели.... май сме гепили от нея.... някакъв съвет имате ли.

# 703
  • Мнения: 2 485
Chilimura, знам само бабешки методи за ечемик  #Crazy ако мислиш, че е сериозно, най -добре консултация с лекар.
А има го и другото, че като четем в нета, все най -лошото си мислим и си втълпяваме разни неща.

# 704
  • Мнения: 1 162
Кажете моля повече за почистването на лицето с лайка? Как се приготвя и как почиствате?
Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт