Бебе с много воднисто ако и други проблеми

  • 8 867
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Здравейте мами,
Първо да уточня че не живеем в България и нямам достъп до всякакви лекари,и имам голяма нужда от съвет.
бебчо е 6 седмици,изцяло на кърма.Откакто се е родил има доста газове,колики /давам колийф/,и си ака доста редичко и воднисто ако/и вътре няма такива парченца ами е гладко и жълто -оранжево/,доста често ака,понякога 2-3 пъти между храненията.Заради това постоянно се поддсича и каквото и да мажа и да правя все е с зачервено дупе,доскоро беше направо на нещо като мокри рани,сега е по- добре.Да добавя че и повръща често след хранене.Като цяло е и доста неспокоен.

Преди 2 седмици му клъцнаха под езичето,имаше къса юздичка.Извикаха ни на контролен преглед и аз обясних за всичките ни проблеми.Изпратиха ни на педиатър и тя заключи че сигурно бебчо има алергия към млякото и каза аз да мина на диета.

От 3 дни съм на безмлечна диета.ЗАсега разлика не виждам,положението си е същото.В болницата казаха да не спирам да кърмя,но аз вече не знам.Тревожа се да не му вредя по някакъв начин.Да добавя че наддава добре,роди се 4 кг,на 6 седмици е почти 6кг.
Първото ми дете също е кърмено,но такова рядко ако не сам виждала и незнам на какво се дължи.Ако някоя мама има подобен опит ,моля да ми даде съвет.

мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 27
Здравей! При моя син бяха подобни симптомите, като започнем от късата юздичка на езика, която коригирахме на 6 седмици, после започна да страда от много газове през нощта - въртеше се с часове и се напъваше, докато ги изкара и после успеем да го приспим... Пробвахме с най-различни капки, включително колийф. Акаше воднисто зелено, доста често и на пяна. Струва ми се, че е от колийф акаше жълто-оранжево и това беше основната полза от тези капки. Той също повръщаше често, след всяко хранене по няколко пъти, а и се оригваше много пъти - много често не можеше да заспи спокойно ако не се е оригнал (за 10-ти път примерно). По тези последните симптоми и някои други преценихме, че има рефлукс, но лекарите не му обръщаха сериозно внимание. Съмнявахме се също за АБКМ, аз започнах безмлечна диета.
В крайна сметка когато беше на 7 месеца една лекарка ни обърна внимание, че рефлуксът е сериозен проблем и трябва да се лекува с подходяща терапия. В неговия случай това беше: повдигнато матраче, режим на хранене (през 3 часа, по-късно стана през 3.5, без нощно хранене, тоест 6/5 хранения за деня), старателно оригване и винаги в изправено положение, при кърменето не прекъсвам за оригване, ами го оригвам след като приключи, ускорихме малко захранването. Освен това спазвам диета, която освен млечните продукти изключва и много други неща. Повръщанията спряха след около два месеца, сега (вече три месеца са минали от началото на терапията) вече и оригвания понамаляха, спи по-спокойно.
Та това е нашата история, не знам още как ще се развие по-нататък Simple Smile Може да попитате лекарите за рефлукс, той се проявява с най-различни симптоми и е възможно да не му се обърне внимание, особено когато детето наддава добре и като цяло е щастливо, както беше при нас.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
И акото на моето момче винаги е било странно- воднисто, с доста слуз, зеленикаво. Много рядко съм си казвала-добре е. Но педиатрите по мое наблюдение не обръщат внимание, докато детето наддава. Захраних го на 6,5 м и акото му стана като пластелин и вече няма помен от странности. Няма слуз. С големия син стана същото- Той също акаше много често и ми казаха, че е с АБМК. Минах на диета, но общо взето само честотата се намали, не й вида. Но пък то така или иначе честотата намалява от една възраст. Със захранването спряха терзанията ми. Освен това диетата има ефект след около 2 седмици, когато организмът ти се прочисти, няма как да стане за 3 дни. В никакъв случай не спирай да кърмиш. Ако детето ти има някаква алергия или непоносимост едно краве мляко няма да му помогне, само ще му навреди.

# 3
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Ако е алергия към млякото, очаквай промяна след около месец, не спирай диетата.

# 4
  • Мнения: 463
Момичета много благодаря за отговорите.Поуспокоихте ме с това че им и други бебчета с подобни симптоми.
Спрях колиифа,и наистина боядисва акото в оранжево Winkиначе разлика няма,не му е дйствал или коликите са минали.

Ина4е малкият се поуспокои ,не плаче толкова много,спи повече,аз продължавам с диетата.От болницата казаха да не я спирам.Акането обаче си е все такова.Точно честотата намаля,но не и вида,както десиве е писала.

Понякога по-зелено,или с повече слуз,един два пъти беше с бели парченца/знам че е нормално/.Питах за рефлукс,не мислят че е това.Ужасното червено дупе не минава напълно,иначе го лекуваме с крем за гъбички,който май не ;помага.
Правя колела с коленцата за газовете в корема,има ефект.

Общо взето нещата са по-добре,и се надявам да станат още по-спокойни.Дано с възраста да се оправчт напълно.И наистина когато бебето наддава добре лекарите не се тревожат.Дори нашето Джи пи е категоричен че ако бебото няма обрив,не е алергоя към млякото.


# 5
  • Мнения: 27
Браво за подобрението на бебенцето! За съжаление лекарите не обръщат внимание на симптомите, когато детето наддава - за тях това е достатъчно. Хубаво е, че продължаваш с диетата, в моя случай ще я спазваме 6 месеца... За подсичането при моето бебе помогнаха много пелените за многократна употреба - ползвам такива от органичен памук и много бързо спря да му се зачервява дупето. Изобщо колкото повече диша кожата, толкова по-добре. Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт