Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 348
  • 222
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 336
Ами затова казвам, ако децата правят нещо опасно, възрастните там трябва да се намесят, това е тяхната работа, защо трябва да се намесва възпитанието? Да гледаш децата да не се пребият е задължение, но да ги "възпитаваш" да не се катерят или да не се люлеят е глупост, също и да се възмущаваш от играта им.

"Отидох до мъжете и попитах те ли придружават тези деца. Казаха "да". Попитах ги смятат ли за нормално това, което правят децата с дървото. Отговорът беше: "Ами те си играят".

Ами и аз смятам за нормално това, което децата правят, всъщност трудно мога да си представя нещо по-нормално за деца от това да си играят на дърво. Не намирам за нормално единствено ако за децата има някаква опасност (която те разбира се не могат да преценят правилно) прилежащите възрастни да не реагират.

# 16
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ами и аз смятам за нормално това, което децата правят, всъщност трудно мога да си представя нещо по-нормално за деца от това да си играят на дърво. Не намирам за нормално единствено ако за децата има някаква опасност (която те разбира се не могат да преценят правилно) прилежащите възрастни да не реагират.
Значи казваш, че ако за децата няма опасност, те могат да натрошат дървото. Whistling

Ох, едно време баща ми е казвал, че в Морската е имало пъдари, не са давали и по тревата да ходиш. Как ми се ще да се върнат тези пъдари и за една такава уж безобидна игра да има глоби за родителите.

Как ще реагирате, ако деца влязат във вашия двор и започнат да се клатушкат на клон от ваше дърво?

# 17
  • Мнения: 10 512
Като е въпрос на забавление и разпускане, колко от родителите ще разрешат на децата си да се висят напр. на вратите вкъщи - предполагам никой, защото ще паднат вратите, но щом е навън - значи може... то затова е като разтурен двор навсякъде. По един парк остана за няколко квартала и пак не се пази.

# 18
  • Мнения: 336
Никога не може да ме подразни детска игра. Може да ме подразни да видя дете, което съзнателно и от злоба се опитва да потроши нещо, но не и гледката на деца, които си играят. Ако децата прекалят с играта има възрастни, които трябва да се намесят. Но не мога да се съглася че самите деца са проблем - тичат, скачат, катерят се, люлеят се. и не само в тази тема, но като цяло във форума съм учудена колко нетолерантни са възрастните (при това майки) към детството. не намирам за нормално да искате от децата да се държат като възрастни и да разсъждават като вас. Че и за "пъдари" да мечтаете... Много голяма драма е да влезеш в тревата, разбира се, друго е да живееш сред асфалт и бетонни плочки Simple Smile

А пък това че децата са разорали паркове и градинки е глупост. Ако едни деца с играта си можеха да причинят такива разрушения, светът щеше отдавна да се е продънил.

# 19
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Никой не вини децата.
Става дума за възрастните, които не си дават зор да направят забележка на децата.
Децата често минават границата на обикновенната игра, тогава възрастните трябва да се намесят.
Само, че ще им се развали рахатлъка и трябва да измислят друга игра за децата.

А пъдари в Морската е имало. Тревата е била зелена, подържана, напоявана. Градината е била място за разходка и отмора. Ама това е било доста отдавна, примерно преди 50-на години.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Никой не вини децата.
Става дума за възрастните, които не си дават зор да направят забележка на децата.
Децата често минават границата на обикновенната игра, тогава възрастните трябва да се намесят.
Само, че ще им се развали рахатлъка и трябва да измислят друга игра за децата.



Много добре казано!  Peace

Двамата младежи-придружители седяха с изпънати крака на пейката наблизо, препичаха се на шарена сянка. Като им се обадих, може би се замислиха и прецениха, че наистина са направили известен пропуск в наглеждането на децата и тръгнаха да напускат мястото.

# 21
  • Мнения: 10 547
Аз и възрастните, които са придружили децата, не ги виня.
Виня родителите, които в летния сезон оставят децата си да бъдат гледани и пазени от куцо и сакато.
Работя в центъра на столицата. Около мен в мръсни, прашни и мухлясали апартаменти в стари кооперации на поне три места в рамките на 200 метра са наврени детски занимални. Някакви екзалтирано-дебилни какички и батковци влачат децата до близката Борисова градина. Само като ги видя въпросните какички и батковци и куче не бих се вързала да им поверя.

# 22
  • Мнения: 14 133
Киса, преценката и позицията ти са правилна.
Като бях малка за такива неща на мен ми правиха забележки, тогава никой не казваше - "успокойте се, голяма работа". Сега всичко е "голяма работа". Децата скубят цветя, белят дървета, чупят клони, ама ние си стоим спокойно.
Не е да няма къде да се играе в Морската градина.
Peace
Никой не вини децата.
Става дума за възрастните, които не си дават зор да направят забележка на децата.
Децата често минават границата на обикновенната игра, тогава възрастните трябва да се намесят.
Само, че ще им се развали рахатлъка и трябва да измислят друга игра за децата.



Peace

# 23
  • Мнения: 10 512
Ами темата си е много правилно озаглавена: Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/ , никой не обвинява децата, въпросът е, че и никой не им разяснява какви са последствията ако си играят по неправилен начин, че може да счупят нещо, че може да се наранят...

# 24
  • Мнения: 10 547
Темата изобщо не е зададена правилно , защото няма как някой случаен летен гледач да възпитава децата ми. Може само да ги опазва чисто физически. Възпитанието е наша грижа, както и такава на постоянните им учители. От приходящи възпитаващи- аре, нема нужда. Могат само да навредят, не да помогнат.

# 25
  • Мнения: 10 512
Нямам представа какви са в летните занимални, синът ми не е посещавал такава и поради факта нямам преки наблюдения, предполагах че би трябвало да са възпитатели, или поне да имат образование за работа с деца, не аниматори за почасово гледане - т.е. наблюдение.

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Пъдари няма нужда да има. Нито да се пази да не се влиза в тревата. Тя е там за да се сяда на нея и деца да играят на нея, не е Шонбрун, а парк. Не че може заради кучетата... Но общинска полиция /или подобни следящи за реда лица/  и следене за боклуци и рушене - да, няма да са излишни. Даже е редно да има.

ПП Няма как да възпитават, да. Нито е тяхна работа, нито имат ресурс за това /поради липса не само на умения, но и възпитание често/.

# 27
  • Мнения: 11 919
Много активно ползвам тази услуга- летни занимални, поради разбираеми причини.

От гледна точка на родител, който оставя детето си на подобна занималня споделям, че не винаги има избор да оставим децата си на най-доброто място.Възможно е преценката ни за най-доброто да е наистина реална, но да не сме успели да запишем детето на желаното място  и тогава се правят компромиси.Аз, която имам около два месеца отпуск ползвам тази услуга, какво остава за родители, които имат по 20 дни в годината почивка.

Далече съм от мисълта, че на подобни места, на които детето е за седмица -две или месец , ще попие най-доброто , ще получи качествено възпитание.Но поне се надявам, че детето няма да е учено на съзнателни вандалщини или ако има порив към такива, ще бъдат своевременно прекратявани.Надявам се т. наречените възпитатели да се грижат и за физическото оцеляване на децата.

Във Варна занималните, които водят децата до Морската градина са особено желани, защото останалите водят децата по прашни детски площадки и съмнителни градинки.

Така ,както е описана случката- предполагам възпитателите не са отдали нужното значение на евентуалната опасност, но добре е все пак са се съобразили със забележката.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Къде е снимката?
Аз не виждам проблем в катеренето по дървета и ползването им за игра. И съм склонна да мисля, че Киса преекспонира случката. В градинката до нас има 2 дървета страхотни за катерене и по клоните постоянно има деца. Единственото поражение са изядените на зелено сливи. Дъщеря ми "прекара там няколко години"  Simple Smile и няма такива последствия
Цитат
Утре ще тръгнат да късат цветята от градинките, да скачат и чупят пейките.

Що никой не защити най-малтретираното дърво във Варна иначе ... .

# 29
  • Мнения: 3 098
Имахме подобна случка преди 1 година в кварталният парк, който струваше на нас, данъкоплатците 11 милиона. Бях с дъщеря ми там и се натъкнахме на деца, които ритаха и чупеха дървета, белеха им кората и драскаха по пейките. Дъщеря ми реагира светкавично, преди мен. Отиде и направи забележка, възрастните й направиха на нея да си гледа работата. Тя се вбеси и им изнесе една добра лекция относно полезността на дърветата, колко време им е нужно, за да пораснат, в случая и колко ще им трае възстановяването след вандализма на децата им и колко са безотговорни. Възрастните станаха, без да обелят и дума, грабнаха си децата и се махнаха. Предполагам отидоха да чупят другаде дървета. Случката е от Испания.
В България, миналата година видяхме с очите си как за по- малко от месец деца съсипаха чисто нов парк. Тревата бе изскубана, дърветата- с изпочупени клони, люлките натрошени, настилката под тях- разскъсана. Видяхме как се мият кални крака и обувки на чешмичка с друго предназначение. И всичко това пред погледите на "любящите родители". Те нямат воля и желание да си възпитат челядта, вие се чудите защо някакви възпитатели не искат да се занимават.

Общи условия

Активация на акаунт