Лятото си е в разгара-ноемврийчето с ритници ни дарява - Тема 6

  • 26 275
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 481
Добре дошла на новата мама. Дано кървенето наистина не е сериозно, но и според мен второ мнение няма да навреди.
За магнезия, аз взимам Магнерот, но не редовно.
Днес не ми е ден. Много се потя, чувствам се замаяна... едва ли съм аз така, но просто това потене  нетипично за мен. Не съм спала цяла вечер, завивката ми чак беше мокра и ставах да се къпя и преобличам два пъти. Ръцете ми бяха изтръпнали сутринта. Сякаш съм се обезводнила от това потене  newsm78

# 676
  • Мнения: 2 358
Ако трябва да го определя не беше малко като количество беше бистра кръв .Не ме приеха казаха че  нямам контракции нито някакво вътрешно нараняване . Нямало причина за кървенето . Да не съм имала полови контакти да сам почивала повече и това е . Аз си мислех че ще ми изпишат някакви медикаменти а те ми казаха че съм добре и да се прибирам и почивам . Мисля утре да отида някъде за повторен преглед защото дори сега имам малко зацапване но може да е в следствие на първоначалното кървене просто не знам какво да правя,  реално нищо не ме боли .

Отиди някъде на частно, задължително да те прегледат. Виж Надежда, Щерев, Св. Петка или някоя по-голяма специализирана частна клиника. Според мен не е нормално прокървяване в тази седмица. Имаш ли установен полип или нещо такова ?
В Надежда не знам дали ще се вредиш, в Щерев ще те приемат и без час

За морето миналата бременност пътувах до морето, не съм имала проблеми, направихме една-две почивки и всичко беше ток и жица.

# 677
  • Мнения: 1 318
Аз твърдо реших да ходя на море, че мъжът ми много иска почивка. Не е малко пътят, дано да нямам проблеми. Мисля да ходя само следобед на плаж, да си почивам малко пенсионерски, ама не искам да застрашавам здравето на бебето. Вече почнах да си оставам в нас, защото ме наболява кръста и сега ми е по-добре.

# 678
  • Мнения: 600
Не слагай колан в никакъв случай

 Crazy Моля ви. Коланът се слага през скута, под корема, и нито е неудобно, нито е опасно за бебето.  Определено е по-опасно да изхвръкнеш през предното стъкло.

Ето тук има картинка.

http://www.ebmedicine.net/topics.php?paction=showTopicSeg&to … 8&seg_id=2197
  По закон не е задължително...спирали са ме полицаи и са ми правили забележка,че съм с колан...до към 5 ти месец го слагах,после ми пречеше....всеки си преценява...минала съм над 40 хиляди км берменна и още не съм изхвръкнала през прозореца,но никога не поемам излишни рискове ....което пък от друга страна не е гаранция кой е срещу теб на пътя..то Господ да пази !

# 679
  • Мнения: 481
Аз съм си много доволна от колана, който си взех от продавалник, втора ръка. Страшно ми е удобен. Свикнала съм с колан и ми некомфортно като е го сложа.

# 680
  • Мнения: 600
Аз съм си много доволна от колана, който си взех от продавалник, втора ръка. Страшно ми е удобен. Свикнала съм с колан и ми некомфортно като е го сложа.
newsm10   изглежда удобен ..

# 681
  • Мнения: 222
Да, по закон сме едни от малкото, на които е позволено да се возят и шофират без колан. Въпреки това, като слизам към центъра си премятам горната част,че после не ми се занимава с обжалване на  снимки от камери,защото те няма да видят като обикновения полицай,че съм бременна  Laughing Всеки сам преценява за себе си. Аз шофирам всеки ден и преди не можех и 500 метра да измина без колана,ама откакто разбрах,че съм бременна спрях да го слагам на корема. Там рискът ми се струва по-голям,защото при едно рязко набиване на спирачките и може да се вреже в корема. Колкото и да го бутам да е отдолу не става, усещам го,че е на корема ми. По-спокойно ми е без него и само се моля да не стане все пак някоя беля на пътя  Praynig

# 682
  • Мнения: 62
Партимарти добре дошла! Бистрата кръв не е добре и не е нормално, отивай на втори преглед, че тези доктори явно са пълни идиоти.

# 683
  • Мнения: 481
Така е. Само малко сложно става като съм с рокля, защото се закопчава между краката, ама запретвам полите и готово.  Crazy
Като го закопчея, долната част на колана не опира в корема ми изобщо. Напрежението се пренася върху бедрата в горната част. Наложи се един път ММ да набие спирачки заради едно дете, което изскочи пред колата. Тогава усетих истинското предимство на колана и докато преди това не винаги го закопчавах, сега не тръгваме без да съм се овързала. Корема ми е свободен, колана ме пристегна под корема. Точно както е с коланите в самолетите. Напрежението се усеща в краката.  

# 684
  • Мнения: 600
  Момичета ,аз имам една чуденка с количките,  тъй като мисля вече да се ориентирам и да взимам нещо. Та , много гадни материали ....в смисъл имам чувството,че това запарява ужасно...и то не евтини колички...ако харесам нещо с материя,която е  пореста и има охлаждане,то цената е   #Crazy .. вие гледате ли това или само модел и цвят ?

# 685
  • Мнения: 222
Да,ако може да дадете съвети какво да гледаме на количките ще е страхотно. Аз все се каня да ида да разгледам по магазините,ама ММ изобщо не обича и няма желание да обикаля магазини и няма с кой. Но допълнителна информация няма да е излишна. Може мамите с опит да споделят направо марка и модел, от които са доволни, за да видя и тях. Смятам да купувам втора ръка от интернет иначе Simple Smile  Hug

# 686
  • Мнения: 80
и аз съм в голяма чуденка относно количките,малко съвети няма да са ни излишни Simple Smile иначе гледам в ebay ,ако изкочи нещо.
ти Ани къде гледаш за колички втора ръка

# 687
  • София
  • Мнения: 276
По темата за количките, аз я следя тук в бг мама и има за повечето марки и модели доста мнения на мами, които са ги ползвали. В началото като почнах да чета и бях  Shockedкак е възможно да има толкова много марки и модели. Аз за колата ми не съм се чудила толкова. Споменавала съм и преди,че сме се спрели на Adbor S-line, но все още не съм я видяла на живо, да не се разубедя после. Аз държа да е 3 в 1- зимен, летен кош и столче за кола, така според мен излиза по на сметка. Не харесвам триколки, така че задължително да е с 4 гуми и те да са големи, защото по нашите "прекрасни" улици, ми се струва,че ще е по-меко возенето с тях. Държа дръжката да се регулира, че и аз и ММ не се от ниските и да се обръща летния кош и към мен. Да може да се пере тапицерията и нещо много важно- да е сравнително лека. Тази, която съм харесала е с тегло на шасито около 6кг, което според мен е ок, че с коша става към 10кг и бебо вътре, да мога да я вдигам все пак, ако се наложи. Трябва и размерите да съобразим с тези на асансьора,че 3 етажа няма да я мъкна по стълбите. И да е под 800лв,че повече не можем да си позволим.

Доста дълго ми стана обяснението и изискванията, но все пак се надявам поне година и половина да изкараме с тази количка и трябва повече да проучвам и избирам.

# 688
  • Мнения: 222
и аз съм в голяма чуденка относно количките,малко съвети няма да са ни излишни Simple Smile иначе гледам в ebay ,ако изкочи нещо.
ти Ани къде гледаш за колички втора ръка
Аз гледам в продавалника (olx.bg),защото искам да я видя на живо преди да я взема. Все пак ще е втора ръка и има някои неща, които няма да се виждат на снимките (дефекти,счупено и т.н) Избирам си да ми излязат обявите само за тук за Варна и си гледам тях. Ако се спра на количка, ще искам да я видя на място и за това от там Simple Smile
И аз искам количка каквато описва tedi8904 - 3в1,а цените на новите са брутални направо за нас Laughing

# 689
  • Мнения: 600
 Като ги гледам на снимки и иглеждат добре ,но на живо са кофти...дори тези Хуг ,немските имат отвратителна материя...харесвам Пег Прего от 3 части ,но цената е 650 евро..тяхната материя на коша за бебе е мека и не толко изкуствена..има дупчици за да не запарява и матраците на големият кош са от хубав материал...то не става хем евтино,хем хубаво  Simple Smile
 незнам как се качват снимки ,за да покажа какво горе-долу сме избрали  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт