Как бързо лятото минава, а след него СЕПТЕМВРИйчето за ясли трябва да се стяга!

  • 53 486
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 184
7:1 ЕЕЕееее няма такъв кеф  Twisted Evil Тук полудяха ви казвам, че и аз с тях  Mr. Green
Чета ви с  интерес, но не мога да коментирам адекватно бебешките ситуации. Но след 5 дни, ще видите като дойде малкия бяс  hahaha hahaha hahaha С нетърпение вече ги чакам и броя дните на една ръка.
Не че много ви вълнува, но да споделя  Embarassed Не съм мислила, че ще се радвам на течаща вода и мивка в кухнята. И на лампа в някоя стая Simple Smile Все още има 2 без осветление, но пък и обитателите ги няма още Wink
Все едно сега откриваме топлата вода...
Тук също се изчаква за детска градина, а аз ще я запиша от сега за другия септември. Та трябва да има място до тогава. На ясла няма да я пусна, че тя и без това на български не говори, а какво остава да я пусна в немско говоряща среда. Нито единия ще знае, нито другия.
С памперса е до никъде, щото никой не го е махнал  Mr. Green Тук надявам се да имаме повече успех.

Ние се стягаме за грандиозно  Wink посрещане. Опитвам се да им направя трапеза с български ястия. И при това да е пищна. Лудницата е голяма за всички. Притеснението също. Но най-важното е, че ще сме заедно  Heart Eyes

А сега лека нощ и пийте по 1 бира от мен, за победата на "нашите"  Mr. Green

# 76
  • shumen
  • Мнения: 18 014
Стефи,мерси за бирата,ама в 1 посред нощ хората спят,а вие пиете.Още малко остана и ще сте с децата.
Моя бяс тази сутрин стана в 8.00 и сега беснее тука.След малко излизаме,че в нас не ни свърта и двамата.

# 77
  • Мнения: 32
Здравейте мами!
Сигурно и нас забравихте вече,но то е номално с това рядко включване от наша страна.
Несъм писала отдавна,само чета,че при нас грижа след грижа и немога дъх да си поема.Най-новото е,че вчерашната градушка направи на нищо новата ни количка и не спирама да плача и да се ядосвам.Освен,че се провали толкова дълго чаканата ни почивка след седмица, става ясно,че след толковата хиляди пострадали коли ще трябва да чакаме месеци,за да я оправят  Crying or Very sad
С градините драмата е не по-малка,нямаме никакъв шанс да влезем ,дори и за жребии не се класираме  WhistlingБорят се 100 деца за 5 места.Как ви звучи ?! Shocked И последното което измислихме е да се гледаме и третата неплатена година докъдето изкараме с една заплата и така.За съжаление родителите ми работят иначе имат огромното желание да се гледат с малкият,докато другите баба и дядо нямат нито желание нито умеят да гледат дете.Но те дори и не предлагат помощ разбира се.Така,че те не са за коментиране изобщо.Дори в сегашното ни положение не попитаха как сме .Не им искам помощта,която никога няма и да чуя да предложат  Whistling ooooh! Tired
С памперса сме доникъде,смятах сериозно да се захванем след морето,но при тази ситуация ще се почва отсега,но да си призная незнам как да подходя.Не иска да сяда нито на гърнето,нито на дъската,не казва пиш и ако и е някакъв ужас  Tired Незнам как ще се справим.Приемам всякакви съвети от вас,за което ще съм ви много благодарна.
Говори само на китайски и повтая нон стоп мамоооооо.Родителите на моят мъж непрекъснато ми говорят , че трябвало вече да е проговорил и да го водя на логопед,а на мен ми иде един по един да ги  #2gunfire
В неделя сме на кръщене на племенникът ми и се чудя какво да му взема.Харесала съм един летен комплект и някаква играчка може би ще вземем.То сега хич не ми е до ходене на такива мероприятия,но.....
Бързо оздравяване на всички и извинете ,че не се включвам по актуалните теми сега,но съм блокирала и нямам време да чета назад.
Хубав ден на всички!

# 78
  • shumen
  • Мнения: 18 014
Мобси,и ти си влезнала в черна дупка.Лошо е градушката да ти съсипе така новите неща,но срещу природата неможем да направим нищо.
Ние проблем с гърнето нямахме и не мога да дам съвет.Дени стои на него без проблем и от днеска дори вече ми казва като му се прави нещо и ми го носи,че и сам понякога сяда,но със дрехите.
Аз също ще го пускам на ясла,че нашите работят,а свеки отсега не иска да го гледа,а какво остава за цял ден.Вчера и днеска исках да и го оставя за час,ама тя отказа и аз не съм е молила и си го взех с мен,нищо че вчера беше в най-голямата жега.
Не се притеснявай,че не говори.До скоро и моя не казваше нищо,а сега повтаря всичко каквото чуе.Днеска дори ни накара да се смеем всички,защото беше само по потник и си го надигна и като взе да вика коема гол,коема гол(в превод-корема гол,корема гол)паднахме от смях.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 7 312
За мен баба или дядо не е опция за гледане на дете. Ако не я бяха приели щяхме да мислим вариант или аз да си оставам в къщи или да я даваме на частна ясла. Но баба -не!
Мобси -нали знаеш,че ти имаш право на 6 месеца неплатен и таткото на толкова. Не знам какви са ви заплатите,но в София си е скъпо.

# 80
  • Мнения: 32
Лина обмислихме варианта и за частна градина,дори в една подадохме молба.Но и от там не се обадиха,а беше с приличната сума от 350лв., а по принцип останалите започват от 500 нагоре.И решихме,че с моята сестринска заплата,ще си скъсвам г....а от работа само за частната градина.
На таткото заплатата е в пъти по-добре,той е инженер и заема хубава длъжност в една фирма,но в момента изплащаме и ипотечен кредит,така че положението не е от най-добрите за моментаКакто казват нашите хирурзи "Няма пълно щастие " Whistling

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 7 312
Да де,аз това те питам..Как ще се оправяте само с твоята заплата,като стане време таткото да ползва 6-те месеца отпуск?

# 82
  • Мнения: 32
Явно не сме се разбрали или аз бъркам нещо.Нали ми се полага трета неплатена година майчинство.Или са 6 месеца само,както казваш ти???Незнам  Thinking Защото ако е така след тези 6 месеца ще започна да чистя и натрупаната отпуска,която нарочно оставихме за по-натам надявайки се когато приемат Алекс на градина да съм си вкъщи докато се адаптира.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 7 312
Полага се 6 месеца на единия родител и 6 месеца на другия за гледане дете

# 84
  • Мнения: 1 778
Полага се 6 месеца на единия родител и 6 месеца на другия за гледане дете

 Майката може да ползва след втората година още почти една година неплатен отпуск за гледане на дете до 8 години. Може да вземе от отпуска на бащата. Отделно е платения отпуск, който ти се полага за първите две.  Laughing
 Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 7 от 2012 г.) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст. Всеки от родителите (осиновителите) може да ползва до 5 месеца от отпуска на другия родител (осиновител) с негово съгласие.
  

Последна редакция: ср, 09 юли 2014, 15:24 от silvi_7878

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 7 312
Може,но аз лично доброволно не бих излязла от пазара на труда за още година. изключвам втора бременност и раждане.

# 86
  • Мнения: 175
Болните оздравявайте!
Фейт браво на Пламен за кукото и че си казва!
Чики, много често се разваля компютъра, имате ли  антивирусна програма?
Успех с градините и класирането!
Стефи, как да не се радваш и да  не мислиш богата трапеза като най ценното ти ще видиш скоро след повече от месец раздяла. Ей, сега ще минат 5 дни  времето дерзай!
Ние вече  купихме билети и на 26 летим, решихме вместо да купуваме билети на татко да идва и да ни забира е по изгодно финансово да купим билет на една  позната жена (на Емма едно приятелче в игри, баба й) и да пътува с нас и да помага с багажа и Емма в самолета. Ще стоим до Септември...може би  Mr. Green Там мислим и да празнуваме рождения ден на Емма сред близки, нищо грандиозно, но много специално  ще е за мен да сме сред близки в такъв момент  Heart Eyes. ММ ще дойде за рождения ден  ще постои малко и  ще пътуваме  тримата за обратно.....може би!

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 7 312
ще правим моминско парти -изненада. Досега не съм присъствала на такова,давайте идеи

# 88
  • Мнения: 201
Аз съм била само на едно такова - на сестра ми. Беше организирано от кумата.
Всички присъстващи дами, бяхме в заведението преди булката, на главите си имахме разни ...както да го кажа - кариолки с заешки уши, рогца на дяволче и т.н. /купени от Джъмбо/
Булкато като дойде й сложихме воал и корона /купени също от там/
На всеки кръгъл час, всяка една подаряваше на булката някакъв закачлив подарък - книга Кама-сутра, малка метла, домакинска престилка с някакъв закачлив надпис, дървена отварячка за бутилка във формата на мъжки член, торта със нещо подобно отгоре, еротично бельо..и т.н. Повечето от подаръците бяха набавени от Джъмбо.
Имаше танци-манци...весело беше, най-накрая й платихме и сметката.

# 89
  • shumen
  • Мнения: 18 014
Лина,аз на такова не съм била.
Мобси,дано го приемат Алекс на ясла и да свикне бързо.
Стефи,не остана.Още малко и ще сте всичките.
Ева,май ви хареса в БГ на вас с Емка.Една мама от нашите е в Англия и всяка година края на Юни си идват и до Декември са в БГ.Сега са тука и всички се радват на малката и принцеса.
Моя бяс тази вечер такъв номер ми спретна,че едвам го прибрах.Тръгнахме си без рев и драми от детската градина до нас,но като се усети,че наближаваме блока и се прибираме като наду гайдата и взе да се тръшка и да не иска да се прибира и дори така влезнахме в нас.Досега не беше ми правил такива номера поне за прибирането,но явно и през това ще минем.

Общи условия

Активация на акаунт