Как бързо лятото минава, а след него СЕПТЕМВРИйчето за ясли трябва да се стяга!

  • 53 434
  • 725
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 478
Зори,я кажи за изследванията,в частна лаб ли ги прави?Знам че има промо пакети ПКК+урина+паразити+Васерман на родител-около 25-30 лв мисля бяха,това в частна.По принцип няма направления,но моята док ми каза че,сега на 2 год имало по ЗК задължително изследване за паразити-чревно,та може да ми даде... newsm78

# 301
  • Мнения: 201
Ън - правих ги в Писанец, щото ми е под носа... Моето педи ми даде за кръв и урина направление, другите си ги платих. На мен васермана ми е 6 лв, та останалите 20 са за Ники. Освен че носих урина и ако, там му лепкаха тиксо на дупето и му бъркаха с клечка и после кръв.

# 302
  • Мнения: 217
Това с клечката само не съм правила (кръвта я оставих за другата седмица, че важи резултата 1 седмица) иначе на мен всичко ме излезе 25 някъде (Васерман на Мм и пакета за Пламен в частна лаборатория). Та тази клечка за какво изследване е?

# 303
  • Мнения: 39
Това с клечката само не съм правила (кръвта я оставих за другата седмица, че важи резултата 1 седмица) иначе на мен всичко ме излезе 25 някъде (Васерман на Мм и пакета за Пламен в частна лаборатория). Та тази клечка за какво изследване е?
изследването с клечката е за чревните болести.
Може да нямам време да пиша,но ви чета редовно  Mr. Green

# 304
  • Мнения: 201
миии нз..

# 305
  • Мнения: 478
Моя ЛЛ,т.е на детето де,каза че неможе да даде пак направление за кръв и урина,щото вече тази година ми е давал newsm78,баси как се дразня все едно от джоба си ги вади,питам се,ако не бях казала че са за ясла,а че се налага-какво правим тогава???не съм за парите,едно такова изследване е към 12 лв,ама защо плащам здравни осигуровки да му се не види...

А това ми напомни,че предни години когато исках бележка за Социалните,за подаване на детските надбавки,че всички ваксини са поставени,ми искаше 6 лв,днес ходих-нищо казва не ми дължите...ама вече не е сам,има и сестра с него,аааааа,значи нищо не струва...избеснявам за такива неща

Мрън,мрън

# 306
  • shumen
  • Мнения: 18 001
Зори и аз знам,че изследванията за яслата са около 30 лева.В Търново ти им носиш всичко,а те вземат само кръв и това с тиксото.
Ън,така е,плащаме здравни осигуровки,а те направления дават зор.
При нас пък от майки знам,че има някакъв депозит за яслата-60 лева,който ги плащаш веднага щом го пуснеш и ти ги връщат като тръгне за училище.Не мога да разбера за какво им са като ти си носиш всичко и за консумативи ти искат отделно.
Ние сме при нашите и като се приберем и аз започвам да го приготвям и най-късно на 16.09.да е тръгнал.

# 307
  • Мнения: 294
Зори те отсега започват да се дават големите пари за децата  Mr. Green  Големи деца - големи разходи  Wink

Данаека Аз в яслата нищо не нося, само такса плащам , носих преди по два памперса на ден , а сега вече само гащички  Sunglasses

И Антоан говори много и прави доста изречения, ама на лелите в яслата не говори , а само с децата  Crazy Вчера сефте казал на едната леля "мама абота" като станал от сън , а като е с нас не му спира устата  Mr. Green Най-много обича да ме целува и после всеки пък казва  "Тони цунка мама "  Heart Eyes
 
Лина не се радвай толкова, после ще ти се иска пак да си с Цвети по цял ден  Flutter Аз нали вече 6  месеца работя , ами постоянно съм супер изморена и все недоспала , така че почивайте сега докато децата са вкъщи, че после по-трудно става  Grinning

Еййй, тая Фейт избяга на морето и ни забрави  Mr. Green

# 308
  • shumen
  • Мнения: 18 001
Нубче,при нас искат всеки месец два пакета мокри кърпи и две ролки тоалетна хартия.В началото пък носиш чаша и гърне.То е ясно,че сега се започва голямото даване на пари,ама не мога да разбера това всеки месец да носиш кърпи и хартия,ядат ли ги,какво ги правят тия лели в яслата.

# 309
  • Бургас
  • Мнения: 7 298
Здравейте мацки Simple Smile Ние сме на почивка без дете. Голям кеф. Малко ми липсва, ама сме за кратко.

# 310
  • Мнения: 478
Приятна почивка,Лина!Къде сте?Нали искаше на планина,че и ние проучваме планинските курорти?

# 311
  • Бургас
  • Мнения: 7 298
През тележона съм и не мога да ти пратя линк. Иначе сме в с. Сушина, къща за гости Арима. Виж го. Малко ме е яд,че не взехме детето. Щеше много да се накефи. Има басеин,пързалка,люлка. Ама ,карай,другия път като дойдем -с нас.

# 312
  • shumen
  • Мнения: 18 001
Лина,приятно изкарване на почивката без дете и после искаме снимки.
Аз искам да питам дали трябва да прекратя майчинството,ако пусна по-рано детето на ясла преди да е направило две години,но на работа няма да се връщам?
Зори,ти като ще го пускаш на 18.08.знаеш ли нещо такова?
Аз днеска излизах и пак малчо намаза анцунг и сандали.

# 313
  • Бургас
  • Мнения: 7 298
Да,прекратява се майчинството. Аз затова я пускам след рожденния ден,т.е след като ми изтече майчинството

# 314
  • Бургас
  • Мнения: 7 298
Не мога да редактирам.....Ако е преди двете години и пуснеш детето на ясла имаш право на половината пари от майчинството. Ама ако няма да се връщаш на работа си е набутка

Общи условия

Активация на акаунт