Как бързо лятото минава, а след него СЕПТЕМВРИйчето за ясли трябва да се стяга!

  • 53 493
  • 725
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 217
Благодаря момичета за пожеланията! Дано всичко е наред и за напред Praynig
Зори, мила  Hug Да те успокоя. Аз съм чувала от мами, които пуснаха зимата децата си на ясла, че първите 3 дена реват и после всичко минава. Надявам се Ники да свикне бързо и да се забавлява.
Аз съм в тих ужас, за следващите дни. Днес като първи ден му е било интерсно на Плами, но за напред като се усети, не знам какво ще става. Ще свикнат децата, но тревогата е за нас майките.
Днес като излизахме следобеда с Пламчо, минахме покрай яслата (то всеки ден минаваме от там де, че е до блока ни) и го питам, дали утре ще играе пак с децата, а то милото ме задърпа да влизаме вътре  #Crazy Пу- пу, само така да е.
Днес изпратихме и сестра ми за София, майка замина на почивка, на ММ му свърши отпуската (3 седмици) и ще трябва да влизаме отново в режим. Родата се израдеди покрай РД-то на Плами. Само свеки не е идвала, но ще видим и тя кога ще цъфне  newsm78
Данаека, аз за синини и цицини ползвам Чаено дърво и Арнигел. Цицината на челото не е топче вече, спадна, но си личи де. Устаната и тя не е вече като майска роза, но ще има поне още 3-4 дена да спада (както е писала Фейтиту). ММ като го видя, щеше да припадне. Чуди и се мае, как се е подредил така за 1 час. Освен главата, колената и ръцете и те са с рани, но там е ежедневие и не се притеснявам. Айде лека от мен.

# 376
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Поколоко,Арнигела е вълшебен за цицини и синини.Дано му мине на Плами скоро и да внимава повече вече.
Нубче,оправяйте се скоро и да не заразите и децата.
Танева,приятно изкарване на почивката и чакаме снимки после.

# 377
  • Мнения: 122
Поколоко браво на Пламен, дано все така да иска да посещава яслата. Пожелавам му много занимателни игри без рани.
Зори успех и на вас, дано Ники бързо свикне. И при нас положението сигурно ще е трудно. Гергана не се отделя от мен и за минута, а да не говорим че заспива само с мен или по-точно върху мен.
Танева ще пускам Герито на първи октомври. Живот и здраве на работа ще се включа  от 10 октомври.
Нуб дано вече да ти е отминало и да е било нещо инцидентно само за деня  Hug.
 Още имам да пиша, но времето никак не ми стига.  Телеграфно се включих отново ама няма как,манджата стои и ме чака на котлона да я завърша.

# 378
  • Мнения: 201
Поколоко, браво на твоя Плами! Все с желание да ходи и да не се разболява.
Ники вчера стоя около час и през цялото време плака и не е давал никой да го успокои. Магарето на мама. Аз пък с всичкия си акъл останах пред яслата скрита в едни храсти и плаках с него. Тъкмо реших да не си го причинявам и да не стоя да го слушам и си тръгнах, те ми звъннаха от яслите да отида да си го взема. Като отидох вече беше склонил и се беше гушнал в една леля и само мрънкаше. Цял ден му обяснявах, че така не е хубаво да се прави, че го оставям за малко и ще отида да го взема и т.н. Ще видим днес как ще е. Неговото приятелче от парка тръгва другата седмица и са в една група, надявам се тогава да имаме по-сериозен напредък.
А иначе е контактен и бързо се привързва. Дано свикне.
Фейт - как са изследванията на Пламен?

# 379
  • Мнения: 2 802
Фейт - как са изследванията на Пламен?

Ами има завишени левкоцити, което говори за някаква инфекция  newsm78 Другите са в норма. Днес мисля и за един секрет от носа да го заведа, щото тези сополи не спират и това си е  ooooh!
Сетих се вчера, че не сме били последната ваксина. Дали има връзка с тези разболявания, не знам вече.

Ще пиша повече на обед, щото сега се оправяме да излизаме ... ще го заведа до писанец  Whistling

# 380
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Зори,аз също май ще стоя около градината и ще рева с него,а знам,че не трябва.
Фейт,дано се оправи Плами и да не се разболява повече.Мисля,че няма връзка с това,че не сте сложили последната ваксина.
Ние се оправяме и излизаме след малко,че май ще е горещо днеска пак.
Силви,Мози,как са децата?Пуснахте ли ги на ясла вече и къде?

# 381
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Цвети тръгва с още две нейни приятелчета. Умишлено ги пускаме заедно,даже ги записахме в една група. Дано всичко е наред!

# 382
  • Мнения: 217
Ден втори: Пламен на ясла! Сутринта с голямо желание отиде и влезе с приятелчето си. Предупредих ги, че не е пишал от както е станал в 7,30 (а беше 9) и се опитаха да го сложат на гърне, но не е дал и чух как реве, че не иска. Изпишали го навън (казал си е). В 11 отидохме да ги вземем децата с другата мама. Никой не плачеше, почукахме и приятелчето на Плами започна да вика за майка си. Като ги изкараха, Пламен съпричастен и да не види от другото дете хленчеше. АМа не можа да го изиграе. През 2-та часа, които е бил в ДЯ не ме е търсил, а накрая ми игра театър. Залепен е за мен като лепка  newsm78
Утре ще го водя малко по- рано, да закусват там. Да видим какво ще става.... #Crazy

# 383
  • Мнения: 2 802
Такааа ... питах в темата за майчинството и от там казаха, че мога да изляза в неплатен отпуск, като това няма да повлияе на точките. Дано наистина е така, щото ще си спестя едни 100 лв  Crazy
Иначе вчера заведох малкия да му вземат кръв за ПКК и С-реактивен протеин. Лошото е, че се взима само от вената и си поплака, но поне резултатите са добри. Както казах левкоцитете са малко над нормата 10.57 като ги дават от 4/10, но другите показатели са ОК. Днес му пуснах и секрет от носа, щото тези сополи ме влудяват и една урина. Секрета ще е готов в четвъртък, урината е готова. На Седимент пише това 4-5 левкоцита,кр.пик.к-на а Белтък, Билирубин, Уробилиноген, Захар и т.н са отрицателни .... който разбира да каже дали има нещо притеснително, щото няма накакви реф. с-ти  newsm78
Искам да му подсиля имунитета и приемам всякакви идеи. Уж сега кара курс с Бронховаксон, но нещо не ми се струва надежден. Изпи си десете прахчета и след няколко дена се разболя. Какви витамини давате, Бийфитър беше споменала за някакви със животни ... да драсне два реда и да каже от къде ги взима. Искам да го закрепя за яслата, щото майка ми жална ако така се разболява и там  Tired

Стаси ... малката е прекрасна  Hug да и нацелуваш дупето от мен  Mr. Green

Нубче ... какъв е този вирус за един ден  Crazy като цяло е добре, че си се оправила бързо, пазете малкия  Hug

Ох като ви чета за тези ясли вече нямам търпение  Crazy очаквам с нетърпение класирането на 28-ми и ако не го вземат тогава ще се гръмна вече  ooooh! Много ме е яд, че не пуснах заявление в яслата на Ники, щяха да са си другарчета, но каквото ... такова  Tired

Поколоко ... браво на адаша ... все така да ходи с желание  Hug

# 384
  • Мнения: 201
Фейт - добре му е урината на Пламен, 4-5 левкоцита беше и на Ники, казаха, че не е никакъв проблем. Дано намериш източника на тези разболявания, а не да се дължи само на нисък имунитет.
Браво, че може да излезеш в неплатен и да спестиш пари. Действай по-бързо докато счетоводителката не е размислила. Защото при положение, че имаш платен за ползване, да те пусне неплатен ... също може да й направят проверка, както затова да те прехвърли на 4 часа.
Поколоко - браво на Пламен.
Днес беше по-добре и при нас. Ми то било много хубаво да си оставиш детето някъде за 2 часа и ти да се шматкаш. Ревал е, но не като вчера.

# 385
  • Мнения: 217
Днес беше по-добре и при нас. Ми то било много хубаво да си оставиш детето някъде за 2 часа и ти да се шматкаш. Ревал е, но не като вчера.
  smile3521 smile3521 smile3521 Да ние втори ден пием кафе със съседката (майката на аверчето на Плами) и хич не ние зле  Mr. Green

# 386
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Фейт,дано го вземат Плами на ясла и да не се разболява така и там.Според мен урината си му е добре.
Зори,Поколоко,браво на децата.
Лина,ти Цвети откога ще е пускаш?
Дени също ще е с деца,който познава и това поне ме успокоява,че както е залепен за мен не ми се мисли какъв рев ще е.
ОО,и аз искам да тръгва на ясла,че да съм сама и да си пия кафето на спокойствие и да не тичам и викам все след него.Днеска бях до него и пак се преби-ожули си ръцете и краката да носи една кола от тези дето ги бутат с крачета и да зяпа назад,нищо че повторих хиляда пъти да внимава.

# 387
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
На 15.09 тръгва

# 388
  • Мнения: 478
Поколоко браво на Пламен явно ходенето на ясла си му харесва. Дано да се задържи така и като го оставиш за по-дълго.
Зори само си те представих скрита в храстите  как надничаш в яслата Joy Дано да свикне бързо Ники, но според мен до края на седмицата ще е готов. Той е много социален и като открие че може да играе и да се забавлява с децата ще забрави, че теб те няма  Hug
Всички дечица тръгват на ясла, а моето е 1250 номер на опашката. Утре излиза класирането и да видим дали няма поне малко да се доближим до приемането в ясла. Казват, че големия прием бил септември когато изписват децата, но аз като гледам за яслата която искаме миналия месец имаше 30 места, а сега още 90 и едвали ще са останали много места за следващите класирания. Все пак надеждата умира последна, дано да го вземат поне другата година преди да е станал на 3, че да мога да ползвам предимството за Дария и нея да мога да я пусна когато реша на ясла и да се хващам на работа. Хубаво че поне майчинството се води за трудов стаж, че да понатрупам малко хихихи
Фейт давай му по лъжичка мед на ден, но истински. Друго за имунитета се сещам една рецепта с бъз в буркан ама не знам дали е приложима за деца иначе казват че действа добре.  Може да пробваш с разните сиропи Биозин кидс, имунобор и разни такива може от тях да има ефект. Дано да се оправи бързо Пламен, но определено нещо трябва да му даваш, а ако качи и някое друго килце също ще помогне ако не друго поне ще има повече сили организмът Simple Smile

# 389
  • shumen
  • Мнения: 18 016
Лина и на теб ти остава още малко и Цвети на ясла.Дано свикне бързо като е с познати деца.
Аз тази вечер като бяхме в градината и играха го питах дали ще ходи и ще играе с децата и то милото каза-да,ама да видим като тръгне как ще е.
Нубче,как си днеска?

Общи условия

Активация на акаунт