На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 153
  • 777
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 5 459
Знам, че около Мармарис има малки, китни селца (в едното мисля, че беше Дървото на желанията, ако не се бъркам), които искам да посетя и евентуално да си купим домашен мед, зехтин и топъл хляб, а и да разгледаме и да се запознаем с бита на хората. Обаче никъде не мога да намеря информация за такива села. Ако някой има инфо, моля да помогне  Praynig
Това го гледах някъде в офертите за селски туризъм.....но домашен зехтин аз си взех 5 литра от едно селце но връщане към България май Аккьой се казваше.....шофьорите и екскурзоводката казаха, че винаги си купуват от една и съща бабичка и си взехме от нея-невероятен е!!!

# 286
  • Мнения: 3 026
Знам, че около Мармарис има малки, китни селца (в едното мисля, че беше Дървото на желанията, ако не се бъркам), които искам да посетя и евентуално да си купим домашен мед, зехтин и топъл хляб, а и да разгледаме и да се запознаем с бита на хората. Обаче никъде не мога да намеря информация за такива села. Ако някой има инфо, моля да помогне  Praynig

Miss July, погледни това - на една от снимките се вижда и дървото, според мен.

http://www.excursions-marmaris.com/tr/tur_dty.php?cat=Marmaris-s … eing/Village-Trip

По-преди бях писала, че ние си букнахме нашите екскурзии онлайн чрез тях, може да се ориентирате какви са цените на турските фирми на място.

# 287
  • Мнения: 48
Някой наскоро върнал се от Atlantique Holiday Club в Кушадасъ да сподели мнение какво се случва там тази година?

# 288
  • Мнения: 7 605
Някой наскоро върнал се от Atlantique Holiday Club в Кушадасъ да сподели мнение какво се случва там тази година?

Мнението от миналия месец, към което има линк на 1ва страница, не върши ли работа?

# 289
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
alinnna , имаш ли спомен за колко лири купихте зехтина?

jfjallen, благодаря за линка   bouquet
Намерих онова клипче от предаването "Преди обед" на БТВ, което беше за Мармарис. Селото с Дървото на желанията се нарича Баир и е на 30км. от Мармарис. Не знам дали до там ходят някакви маршрутки, защото самата екскурзия ми се струва скъпа /55 лири/, за да те закарат до там. Сигурно ще излезе по-евтино с такси.

# 290
  • Мнения: 179
Някой да е ходил DAIMA RESORT - 5 *
 www.daimaresort.com

# 291
  • Мнения: 3 026
alinnna , имаш ли спомен за колко лири купихте зехтина?

jfjallen, благодаря за линка   bouquet
Намерих онова клипче от предаването "Преди обед" на БТВ, което беше за Мармарис. Селото с Дървото на желанията се нарича Баир и е на 30км. от Мармарис. Не знам дали до там ходят някакви маршрутки, защото самата екскурзия ми се струва скъпа /55 лири/, за да те закарат до там. Сигурно ще излезе по-евтино с такси.

На мен не ми се струва скъпа, защото те взимат и връщат в хотела /спестява се време/, посещават се няколко села /може би 1-2 или 3?/, има включен обяд, след това се отива до водопада в Тургут, както и плажа, където се намира тази "коса" в морето - това е плажа Jesus /има популярни снимки/. Аз обичам комфорта, особено в места напълно непознати - да търся таксита, долмуши, да не знам какво да правя, къде да ходя.... Но, разбира се, всичко е въпрос на избор и лично предпочитание Sunglasses

# 292
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
alinnna , имаш ли спомен за колко лири купихте зехтина?

jfjallen, благодаря за линка   bouquet
Намерих онова клипче от предаването "Преди обед" на БТВ, което беше за Мармарис. Селото с Дървото на желанията се нарича Баир и е на 30км. от Мармарис. Не знам дали до там ходят някакви маршрутки, защото самата екскурзия ми се струва скъпа /55 лири/, за да те закарат до там. Сигурно ще излезе по-евтино с такси.

На мен не ми се струва скъпа, защото те взимат и връщат в хотела /спестява се време/, посещават се няколко села /може би 1-2 или 3?/, има включен обяд, след това се отива до водопада в Тургут, както и плажа, където се намира тази "коса" в морето - това е плажа Jesus /има популярни снимки/. Аз обичам комфорта, особено в места напълно непознати - да търся таксита, долмуши, да не знам какво да правя, къде да ходя.... Но, разбира се, всичко е въпрос на избор и лично предпочитание Sunglasses


Е, ако е така както го описваш, не е скъпо. Аз помислих, че те водят до едно село, но след като се обикалят повече места и е включен и обяд, е добре.

# 293
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 555
Момичета  събирам мнения за Marti Resort 5*  - Мармарис . 3 семейства сме , решили сме началото на октомври да отидем . Мисля да запазвам направо ,какво ще кажете ?

# 294
  • София
  • Мнения: 11 119
Здравейте!
Въпреки единствения и то лош отзив тук, вчера резервирах BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5* .  Wink
Но пък тук не са толкова лоши отзивите, 5 от 52 не звучи зле.  Laughing
Ще пътуваме на 22.08 има ли и други за тази дата ?

# 295
  • Мнения: 5 459
alinnna , имаш ли спомен за колко лири купихте зехтина?

jfjallen, благодаря за линка   bouquet
Намерих онова клипче от предаването "Преди обед" на БТВ, което беше за Мармарис. Селото с Дървото на желанията се нарича Баир и е на 30км. от Мармарис. Не знам дали до там ходят някакви маршрутки, защото самата екскурзия ми се струва скъпа /55 лири/, за да те закарат до там. Сигурно ще излезе по-евтино с такси.

Да, 5 литра  с пазарене жената ни смъкна на 38 лири.

# 296
  • Мнения: 289
mimi 1912, мисля, че е по-добре да резервираш Daima Biz 5*. Двата хотела са в общ комплекс, Biz e по-нов като база.
На ултра ол инклузив работят, като може да се ползват услугите и на двата хотела.

# 297
  • Русе
  • Мнения: 166
Здравейте!
Въпреки единствения и то лош отзив тук, вчера резервирах BUYUK ANADOLU DIDIM RESORT 5* .  Wink
Но пък тук не са толкова лоши отзивите, 5 от 52 не звучи зле.  Laughing
Ще пътуваме на 22.08 има ли и други за тази дата ?
Moи познати са били там миналата година и останали много доволни и от храната и от самия хотел.Аз ви следя темата от 2 години.Ние семейно 2+2 деца на 9 и 7 год. тази година първо решихме да отидем в Дидим Рамада хотел Акбук-ново открит хотел.За децата има много интересни неща,мини клуб водни пързалки,мини диско детско меню,но в последния ден преди резервация се отказах самия хотел е далеч от центъра на Дидим,а плажната им ивица е на повече от 1км.В турските форуми има оплаквания,че като дойде време за вечеря масите са били малко хората много ако решиш да изчакаш оставаш без храна,а плажната ивица била лошо поддържана.  Сега решихме да отидем в Бодрум Golden age Hotel,че има пак  желаните пързалки и цената за края на август е приемлива.През 2012 за пръв път бяхме в хотел Xeno Relax в Анталия-Алания и бяхме много доволни и от аниматорите и от персонала за храната просто нямам думи-в изобилие.Тогава ходихме от Алфа тур,но се объркаха работите им и пътувахме с Емералд травел и даже ходихме на тур обиколки"Нощна разходка център  Алания+обиколка с пиратски кораб" и Делфинариум Алания пак с техни гидове,понеже нашия гид решил,че сме на по отдалечен хотел от другите няма нужда да идва само за нас да ни посрещне,настани и разходи.Затова решихме да пътуваме с Емералд сега имат и офис в Русе и ние още по-добре.

Последна редакция: пт, 18 юли 2014, 14:26 от Nuri_05

# 298
  • Мнения: 179
mimi 1912, мисля, че е по-добре да резервираш Daima Biz 5*. Двата хотела са в общ комплекс, Biz e по-нов като база.
На ултра ол инклузив работят, като може да се ползват услугите и на двата хотела.

Благодаря!

# 299
  • Варна
  • Мнения: 29
Такаа,аз по принцип днес трябваше да направя резервация,но още не мога да се реша къде.Със сигурност ще е един от:

Club Hotel Ephesus Princess
ONYRIA CLAROS - 5*
Batihan Beach Resort   newsm78  newsm78 newsm78

Помагайте моля,че вече ще ме  #2gunfire мъжо ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт