Има ли мами захранили първо със зеленчуково пюре?

  • 1 096
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
аз дадох първо сок от ябълка и след време зеленчуково. Пладавато и кашата- по-късно.

# 16
  • Мнения: 649
и аз захраних със зеленчуково пюре от морков, после и с картоф и т.н. беше към 5 и половина месеца, плодовите ги включих много по- късно и то само по няколко лъжички за десерт. иначе яде пюретата на хип, но мен малко ме мързи да му ги готвя  Blush и се успокоявам, че тях ги контролират. не ви ли е малко рано за захранване?  не се поддавай на разни мнения какво казват бабите  Peace

# 17
  • Мнения: 3 042
Аз захраних първо със сок, след това плодово пюре и после зеленчуково. Но мисля, че няма никакъв проблем да захраниш първо със зеленчуково пюре. Аз захраних със зеленчуковите пюрета на  ХИП те са за над 3м , и са 4 вида /аз захраних някъде към средата на 4м/ и първо дадох ранни моркови /но синът ми не беше много очарован и не го повторих по-нататък/, след това картоф и морков, после картоф и тиква и накрая смесени зеленчуци /не помня точното име/. Каквато и марка пюрета да избереш важо е да знаеш, че трябва да въвеждаш зеленчуците един по един. Не мисля, че е проблем да захранваш и с дом. приготвено пюре , като въвеждаш различните зеленчуци един по един. Дъщеря ми съм  я захранвала  с дом.приготвено пюре и то пак към  средата на 4м.

# 18
  • Мнения: 4 358
Занхраних с пюре "Ранни моркови" на Хип, когато Ивето стана на 5 и половина месеца.
Голямо колебание беше между бурканчето моркови или домашно картофче, спрях се на морковите. Днес въведох и картоф.

# 19
  • Мнения: 523
Тъй:) захраних Дани след 5 навършени месеца, демек каго почна 6-ия (принципно бях за по-късното захранване) По препоръка на педито почнах със зеленчукови пюрета. Първо морков, картофче, тиква... имаше едни смесени пюрета зеленчукови, ама и с ябълка - те ми се струваха най-удачни.
 Започнах захранването с купешки пюрета - Ам-Ам зеленчуковите, но като почна да яде месо минахме изцяло на Ганчев. Чак сега, като прояде  детската кухня  почнах да му правя и домашни пюрета, демек му пасирам от храната, която ние си готвим Laughing
 Плодовите пюрета ги въведох малко по-късно... абе истината е, че аз го захрабих доста бързо с всичко, т.е след 6 месец вече на обяд ядеше зеленчуково (края на 6 м. местно пюре Mr. Green че детето прилича на нас и обича мръвки хаха) слетобяд плодово пюре, през деня му давах сокчета, когато се сетя.

# 20
  • Мнения: X
А за домашни или купени - както си решиш. Просто аз и не правя,понеже мисля,че има по-здрав контрол над зеленчуците за бебешки храни,отколкото тези с нитратите,дето купуваме за нас от пазарите.
Даже скоро гледах едно предаване по тв Скат за нитратите -  в морковите и картофите /основните за нас зеленчуци за захранване/ има най-много нитрати. По ред бяха така: най-много нитрати в кореноплодни /т.е. моркови и картофи доколкото съм запозната влизат там  Embarassed/- репи, цвекло, после по ред чак идва зелените листни зеленчуци. И колбасите - за всеобщо учудване  Shocked- съдържат нитрати.

# 21
  • Мнения: 2 271
Аз захраних с готово плодово пюре,после готово зеленчуково.Кашата вкарах по-късно.

# 22
  • София
  • Мнения: 938
И аз захраних първо с зеленчуково пюре - морков, от готовите, на 5 мес. и 1/2. Оризова каша включих след 2 седмици. После захраних с плодово пюре - ябълки.

# 23
  • Мнения: 1 427
Занхраних с пюре "Ранни моркови" на Хип
И аз така!Само че бяхме на 6 месеца и 4 дни.

# 24
  • Мнения: 112
Започнахме на пет месеца и всъщност първо със зеленчуково сокче една седмица- моркови на Хип и после зеленчуковото пюре- ранни моркови с картофи на Хип.

Общи условия

Активация на акаунт