Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 33-та тема

  • 42 528
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Тъй де....Аз затова не разбирам Цонна какво точно се опитва да ни каже/докаже.... newsm78

# 706
  • Мнения: 2 674
.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 03:55 от Цонна

# 707
  • Мнения: 3 499
And this is also why if the remedy that has helped so much the first time is in aqueous solution, to give the patient a second or third dose, of the same amount or less, from the bottle without  shaking it will not help him again, even if the doses are some days apart.

Ето защо дори лекарството да е помогнало толкова много първия път във воден разтвор, ако се даде на пациента втора или трета доза със същото или по-малко количество, ако не се разклати шишето /сукусира/, това няма да му помогне, дори ако се дава доза от този разтвор през  няколко дни.
На нормален език - Ако няма сукусии при всеки прием, пациентът реално приема една и съща доза и потенция и това не го лекува, независимо, че е във воден разтвор. Тоест все едно смуче гранули и би ги доказал.

Редактирам умишлено с правилен превод, за което благодаря. Смисълът е същият - винаги трябва изменяемост на потенцията. И с добавка. Независимо какво количество воден разтвор приема /от един и същ разтвор/, ако няма сукусиране, тоест изменяемост на потенцията, ефект няма да има

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 22:02 от Мечка Малинарка

# 708
  • Мнения: 3 499
Less означава минимална доза за пациента. Имаш резон да питаш, защото първоначално ако е смучил гранула, тя е реално по-малка доза от разтворената във вода съща гранула при първо разбъркване и прием. Твърди се, че при прием на лекарство в течна форма - през вода, се ангажират повече рецептори в устната кухина, отколкото ако се смуче гранула. Разтворената във вода гранула след първия сух прием се явява една идея вдигната потенция, но то е толкова незабележимо минимално, че не оказва влиянието, което например бихме имали ако вземе 30 и след този прием вземе 200. Например ако поръчам течна форма, от Чаталджа докато дойде с куриер до Пазарджик, потенцията вече отдавна не е същата. И все пак условно приемаме, че се дава тази потенция. Ако разбъркам десетина пъти по десетина пъти една разтворена 30 СН, тя вече не е 30 СН, а е мъничко повече, но си остава минимална доза за пациента.

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Цонна, чета оригнала на немски!!!
http://www.ak-globuli.de/organon.pdf
Там става съвсем ясно, че първата доза може да е суха!!!
Съжалявам, че не може да се копира точно тази част от текста.
Значи има 2 варианта:
Първата доза е суха, но макар да е била полезна, следващата не бива да е суха.
Ако първата доза е в течна форма, при даване на следващата шишенцето трябва да се разклати.
Немският ми не е перфектен, та за да съм сигурна, ще взема утре да питам една приятелка, понеже виждам, че много те вълнува темата.... Wink Че като гледам с превода какво става от език на език.... ooooh!

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 21:40 от yulinga

# 710
  • Мнения: 2 674
.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 03:55 от Цонна

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Е, кой тук е прокламирал пиенето на сухи гранули по месец-два или пък го е потвърждавал като правилно?!... newsm78 Въпросът, мисля, доста пъти е бил дискутиран и изясняван. А това, че някои избират пак да предписват само сухи гранули, както и че други решават да ги слушат, макар да има достатъчно информация, е отделна тема.

# 712
  • Мнения: 3 499
 ooooh! пише or, аз чета of.... Но смисъла не се променя.

Под минимална доза за пациента /която трябва да се дава винаги като такава/ - се разбира потенция, количество прием, честота на прием. Тези три неща правят минималната доза. Под доза се разбира количество прием. Иначе в момента, в който измениш потенцията, независимо с колко, ти вече си изменил минималната доза. Под доза в параграфа се разбира именно минимална доза за пациента.

Принципно малко по-малко от половин чаена лъжичка дават доста хомеопати, и методът работи. Иначе напълно коректно на този въпрос не мога да ти отговоря. При много чувствителни пациенти се дават капки от лъжичка, при други половин лъжица супена, при трети цяла... За това аз схема нямам, нито съм го чела някъде, затова давам половин чаена лъжичка. Предполагам опитът сочи кога да дадеш половин, кога цяла лъжица и така. Но това според мен ще окаже влияние само на свръхчувствителни пациенти.

Мисля, че назад някой е снимал българския текст, не съм отваряла линковете и четох по-отгоре. Ако все още трябва, ще го снимам.


Относно гранулите....Има и друга мода: всеки ден по едно шишенце /повтарям, по едно цяло шишенце/ ЛМ потенция, в продължение на месец....

П.п. Някъде из клюкарника май беше, преди година, може да се намери темата, дори архивирана; та пиеха бриония и още нещо за увеличаване на бюста.....

# 713
  • Мнения: 19 369
Amount в случая се има предвид не потенцията, а количеството "вода" с разтворена гранула, което пациентът изпива. Тоест даваш му същото количество или по-малко. Това не противоречи с потенцирането.

В немския вариант пише:
Скрит текст:
Man durfte daher von der, selbst bestens homöopathisch gewählten Arznei, z. B. ein Kügelchen von demselben Potenz-Grade, was zum ersten Male so wohl bekommen war, dem Kranken nicht bald darauf zum zweiten, dritten Male trocken einnehmen lassen, und wenn man von der in Wasser aufgelöseten Arznei, deren erste Gabe so wohl gethan, eine gleiche, selbst kleinere Gabe zum zweiten, dritten Male aus der ruhig da stehenden Flasche genommen und sie dem Kranken eingegeben hatte, selbst nach Zwischenräumen von ein paar Tagen, so bekam ganz dieselbe Arznei dem Kranken doch nicht wieder wohl, man mochte sie nun bei ihrer ursprünglichen Bereitung mit 10 Schüttelschlägen, oder wie ich, um diesen Nachtheil zu vermeiden, später vorschlug, selbst nur mit 2 Schüttelschlägen potenzirt gehabt haben; und zwar bloß aus oben angeführten Gründen.
Не трябва да се дава на пациента дори най-добре подбраното хом. л-во, например гранула от същата потенция, която първия път е била приета добре, втори, трети път в суха форма....

Писали сме заедно с Мечка.

# 714
  • Мнения: 2 674
.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 03:56 от Цонна

# 715
  • Мнения: 19 369
Ако първия път е била дадена суха гранула, втория път не трябва да се дава такава и ако първият прием е бил в течна форма, вторият прием трябва да се сукусира. Ако се даде втори прием от неподвижно стоялото шише, дори да е в по-малко количество от първият прием, пак може да навреди.
Така го разбирам аз.

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Пролетен дъждец, и аз така го разбирам!  Peace

# 717
  • Мнения: 2 674
.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 03:53 от Цонна

# 718
  • Мнения: 648
И какво стана накрая? Цонна си е изтрила постовете и съм пропуснала какво иска да каже всъщност.

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ами аз я четох, но така и не разбрах, честно казано... Confused  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт