Потене...Към какъв лекар да се насоча

  • 3 092
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

прочетох доста теми във форума, но не можах на си отговоря на въпроса. От известно време ми се появи потене на краката и ръцете. Понякога дори толкова много, че краката ми се хлъзгат в обувките. Опитах с одорекс и пудри за крака, но ефектът е временен. Реших, че е крайно време да отида на лекар.
Въпросът ми е към какъв специалист да се насоча. Не разчитам на личната си лекарка, защото няма как да я посетя и не смятам, че ще ми помогна.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 54
Ендокринолог

# 2
  • Мнения: 1 129
Към ендокринолог.

Възможно е хиперхидрозата - свръпотенето - да е вследствие на хормонален проблем или на диабет.

Ендокринологът ще прецени дали имаш нужда и от мнение на дерматолог и ще те препрати към такъв ако е нужно.
Успех!

# 3
  • Мнения: 4
Благодаря за бързите отговори.

Според моя приятелка възможно е да е породено от гъбички, но досега не съм имала и не знам какви са симптомите. Следващата седмица имам записан час за дерматолог и ако той не открие проблем ще се насоча към ендокринолог.

# 4
  • Мнения: 6
Благодаря за бързите отговори.

Според моя приятелка възможно е да е породено от гъбички, но досега не съм имала и не знам какви са симптомите. Следващата седмица имам записан час за дерматолог и ако той не открие проблем ще се насоча към ендокринолог.

Здравей!

Сподели след прегледа какво са установили лекарите. Аз също имам проблем с изпотяването по тези места.

Общи условия

Активация на акаунт