Свети Лазар - актуални мнения 2014

  • 4 585
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Хапчето (всъщност, стига и само четвърт) се стрива и се разтваря в лубриканта, който се ползва при прегледа.

И кой е този лекар в Свети Лазар, който ще тръгне да разтваря медикамент за предизвикване на раждане в лубрикант? За да скрие от пациентката си, че желае да предизвика преждевременно раждане?!?!  Съжалявам, но това звучи абсурдно! 

В болница Свети Лазар НИЩО не се случва преди аз да бъда обстойно информирана какво ми предстои, колко време ще продължи процедурата и защо ще ми бъде приложена. Родих в тази болница дъщеря си, която преносих близо 10 дни. В държавната болница щяха да ми забодат окситоцина на 2-рия ден.

# 16
  • Мнения: X
Мога само да се изсмея, нищо повече.

# 17
  • София
  • Мнения: 88
Здравейте,
и аз съм в чуденка за избор на място за раждане и Св. Лазар е един от вариантите ми.
Въпросът ми е най-вече към Лекси, защото от мненията из темите за здравните заведения разбрах, че има опит с двете "болници", между които се колебая, но ще се радвам на всякакво мнение Simple Smile
Мненията за Св. Лазар наистина не са особено положителни, но се чудя дали да раждаш с външен, избран конкретно лекар, който просто има договор с тях променя обстоятелствата?
Т.е. ако не се съмнявам в компетенцията му, но искам да предпочета условията и комфорта на частната клиника пред държавната, дали Св. Лазар би бил правилен избор и дали би си струвал сумата? (сложно го формулирах, съжалявам)

И другият ми въпрос: Има ли раждали там дами, които не са платили сума, по-висока от предварително договорената? Защото оставам с впечатление, че винаги се говори за сума около 2000 до 2500 лв, а накрая се оказва, че те не били 2, а 12 000... Как може и може ли въобще да се избегне това?

От няколко места вече чувам за съмнителни инжекции и процедури за бебето, които естествено никой родител не смее да откаже на собствен риск, но и много мой лични познати родиха там и са изключително щастливи от това (т.е. не са само слухове от трети и пети лица), та колебанието ми е голямо.

# 18
  • Мнения: X
Здравей, Vianne, предполагам имаш предвид д-р Дончева - аз бих ѝ се доверила (тя ми беше "бек-ъп" вариант при второто раждане), но това, което все пак остава притеснително в болницата, е липсата на неонатолог 24/7 в болницата. (Преди някой отново да ме обвини, че си измислям, можете да погледнете на сайта им - педиатрите са само двама, а за да има непрекъснато дежурен, трябва да бъдат най-малко трима). Знам за случай от миналата година, в който закъснението на неонатолога за малко  е щяло да се окаже фатално за бебето (но да не навлизам отново в сферата на недоказуемото).

За плащането - не съм платила нищо повече от това, което ми бяха казали предварително. За инжекции, лекарства, процедури по отношение на бебето - съобразиха се с всичките ни желания и ни питаха за всяко нещо.

Общи условия

Активация на акаунт