Перилни препарати и омекотители - 23

  • 51 085
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6
ОМО от Лидл не ми хареса, едвам го изпрах, нищо особено е.

# 661
  • Мнения: 1 758
В Лидл ще има на промоция прах за пране ОМО ХХL 5,6 кг. за цветно а също и течен вариант.
Като производител пише Унилевър Хамбург Германия.

Та питането ми е става ли или не, защото ми свършва праха и спешно трябва да си купя нов и ако става да чакам до понеделник да си взема от това ОМО? newsm78

До сега не съм го ползвала и нямам никаква представа как е.
Ако наистина е произведен в Германия е най-доброто на пазара.Все пак аз ти препоръчвам с телефона да сканираш бар  кода на опаковката и да го провериш.Ако е същият като за немския пазар ще излезе, но ако е само за нашия пазар  няма да има информация. Thinking

# 662
  • София
  • Мнения: 3 881
ОМО в Lidl не струва, много пъти е коментирано.

# 663
  • София
  • Мнения: 2 296
ОМО в Lidl не струва, много пъти е коментирано.
Аз например не съм съгласна с това твърдение - ползвах течното Омо за цветно пране от Лидъл повече от година (а може и близо две) за всички цветове у дома. Изпира съвършено прилично. Огромният недостатък при мен - пералнята ми се вмириса жестоко, но не мога да виня за това препарата, а собствената си неосведоменост.
Сега пера с Омо на прах от официалния внос бялото пране и светлите цветове - разбира се, че изпира по-добре, защото избелва. Не е коректно да се сравнява качеството на изпиране на универсален препарат и на препарат за цветно.
Цветното пера с прах Персил за цветно, също официален внос, и изобщо не пере по-добре от лидълското Омо, дори напротив - няколко пъти ми е оставял петна от зехтин, но това  се дължи донякъде на особеността на прахообразния препарат.
С прахообразното лидълско Омо не съм прала и не мога да дам мнение. Но ако нямам в моменто друг прах, бих му дала шанс.

# 664
  • София
  • Мнения: 3 881
Ами всеки си преценява. Аз не бих го купила след поредицата негативни мнения, както и орязаните му съставки.

# 665
  • София
  • Мнения: 38 905
Казвали са ми, че Формил е хубав.
Обаче много ме дразнят тия огромни опаковки и сигурно никога няма да взема.

# 666
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Казвали са ми, че Формил е хубав.
Обаче много ме дразнят тия огромни опаковки и сигурно никога няма да взема.
На мен ми харесва  Peace и съм доволна от изпирането.
Но съм вземала от течния вариант за цветно.

# 667
  • Мнения: 1 758
Казвали са ми, че Формил е хубав.
Обаче много ме дразнят тия огромни опаковки и сигурно никога няма да взема.
Сега пера с течен Формил цветното.Нямам забележки, но мисля , че е от среден клас като качество.

# 668
  • София
  • Мнения: 38 905
Аз всъщност имам течен Формил. Не е лош. Но съм спряла всички течни, защото ми се омирисва пералнята. Иска ми се да опитам прах Формил за цветно, но ако имаше малка опаковка.

# 669
  • Мнения: 5 209
Защо не си го разделиш с някоя приятелка или с колега?

Само да кажа, че течното ОМО от Лидл не е зле, но прахът е доста под нивото на нашето ОМО.

# 670
  • София
  • Мнения: 38 905
Няма с кой. Чакам ММ да ми донесе малко количество, че ми беше обещал от склада, ама само си чакам.

Както и да е.

Да докладвам за Коколино лилия грейпфрут - много приятен свеж аромат.

# 671
  • Мнения: 5 160
Видях мегапакет SUNIL (Unilever).
Немски бил. Нещо повече?

# 672
  • Мнения: 5 160
Май си отговорих.
Цитат
Не е нещо особено като качество.
Втори ешалон.

# 673
  • By the sea
  • Мнения: 127
Здравейте! Можете ли да ми препоръчате хубав препарат за пране на спортни дрехи, по-точно колоездачни екипи. Досега все ги пера с какъвто гел за цветно ми се намира вкъщи, напоследък с Персил Лавандула, но след изсушаване материята е някак по-твърда на пипане или аз си въобразявам Crazy Пускала съм ги и на кратки програми с Корал за вълна и синтетични, но май не беше много добра идея, излизат като лигави... И все пак, с какво да ги пера така че хем да се хигиенизират добре, хем да не скапя бързо материята? Thinking

# 674
  • София
  • Мнения: 2 296
Само да кажа, че течното ОМО от Лидл не е зле, но прахът е доста под нивото на нашето ОМО.
Гес, благодаря, че изясни откъде идват противоречивите мнения.
Все пак смятам, че преценката какъв е даден препарат е субективна и зависи повече от материи на прането, пералня, използвана програма, твърдост на водата, степен на замърсеност и пр., и по-малко от набора съставки вътре. Ако зависеше само от съставките, всички щяхме да сме единодушни, че 1-2 препарата са най-добри и само с тях щяхме да перем всички.

PaperMonster, преди време тук се обсъждаше Perwoll Sport за пране на екипи. Имало го в магазините за паралелен внос.

Общи условия

Активация на акаунт