Кой по-добре ми гледа детето?

  • 2 303
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 764
И аз клоня към свекървата, но ако можеш да ги събереш на едно място двете да пообменят "бабешки" опит ще станат идеалните бавачки Simple Smile

# 16
  • Мнения: 8 505
Не бих избрала никой от двата.Но един общ вариант е нещо друго:
-неспазването на режим от майка ти
-пеенето на песнички пак от нея
-излизането навън
-оставянето да се справя сам
-неносенето на ръце-последните 3 от свекърва ти

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мииииии, от 2-те - може би ТИ Wink

Що се кахъриш...  newsm78 Детето ти има цялостно разнообразие и няма да му писне скоро с бабите...Хич не се терзай и смело се пързаляй  Laughing

# 18
  • Мнения: 35 968
а защо трябва да избираш? аз бих го давала и на двете  Peace
не мога да кажа коя по-добра, още повече, че и аз редовно имам такива колебания  ooooh!

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Както сама си усетила, и двете си имат своите плюсове и минуси като гледачки на детенце. Щом то няма особени предпочитания към една от тях, а плаче и за двете, за какво се кахъриш?! Явно и двете съумяват да го карат да се чувства добре.

# 20
  • Мнения: 2 910
Аз също клоня към свекърва ти, макар, че комбинацията от двете би била най- успешна Hug

# 21
  • Мнения: 7 474
Определено предпочитам свекървата,особено ако става въпрос за по-дълго време-тогава лигавенето оказва сериозно влияние. Когато е за 1-2 дне не е фатално. Комбинацията би била върховна! baby_neutral

# 22
  • Мнения: 4 965
Ще повторя част от мненията. Най-идеално би било да се комбинират двата стила, но и аз повече клоня към свекърва ти - не може ли тя да се грижи основно за малкия, а майка ти да ходи на гости (стига да са вдобри отношения двете), за да си поиграе с него и да го забавлява. Или пък да го гледат двете заедно у вас. Аз не поддържам нито прекаленото разглезване, нито прекалената строгост, но е важно детето да е самостоятелно.
Аз съм за: режим, самостоятелност, разходки + говорене, пеене и забавления.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Майка ми и баба ми гледаха детето 3 седмици и така се разллиготи, че направо се побърквам сега. Аз бих избрала свекърва ти. Ако се знаимава с детето обаче. Не мисля, че го е оставила само да се гледа, а режима е много важен. В зора си да угодят на бебетата, повечето баби ги разглезват и позволяват неща, които не трябва да правят децата. Пример: ние с мъжъ ми забраняваме на Дара на ни скубе, а баба ми и майка ми, ако не ги стига се навеждат за ги оскубе. Ние не и даваме да ни пляска с ръце като се радва, а бабите я поощряват. Ами това от мой опит, но поне детето не реве при тях и като твоя бонбон се смее по цял ден.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 704
martisun, а ти всъщност трябва ли да избираш между двете баби или просто ни поставяш задачка?  Wink

# 25
  • Мнения: 1 202
Щом и при двете баби се чувства добре детето нека се редуват да го гледат! Laughing

# 26
  • Мнения: 6 206
Аз пиша, за да кажа нещо, което не видях в другите мнения, а то е че не е правилно да се гледа детето в различни стилове. Обърква се бебето. Това го казвам от опит. Децата обичат повтаряемостта и режима, тъкмо свикне на едно и хайде обратното. Самото дете се мъчи.
При нас беше така, аз си действах по моя си начин, свекърва ми по нейния си, гледачката по трети. Е, ами сандър го направихме това дете. Накрая се събрахме всички и приехме единен план на действие...
Иначе никоя крайност не е добра, търси се златната среда, но говоренето и пеенето е едно от най-важните неща за мен.

# 27
  • Мнения: 2 550
Един глас от мен за свекървата  Peace

# 28
  • Мнения: 2 534
Допада ми повече метода на свекървата , най-вече заради режима и оставянето на детето ... май за всичко  Wink

# 29
  • Мнения: 3 491
И аз съм на баналното мнение, че и двете баби си имат положителните страни.  В дългосрочен план обаче НЕ бих предпочела свекървата. За децата неща като песнички, приказки, смях и гушкане са също толкова насъщни, колкото млякото.

Общи условия

Активация на акаунт