Банята-21 тема

  • 85 317
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 160
Aila  Peace
Много е свежо!
На снимките не виждам 10 см, но ако е така - можеш да ги оставиш боядисани и да не го мислиш.
При мен е подобна комбинация - бели със зелени плочки. Тавана и има няма 10 см до тавана - бяло. На мен ми харесва така. По-горе писах за окачените  Laughing, а при теб и ръстове си имате Simple Smile
Радвам се и за бойлера.
От едно време, когато старите бойлери ръждясваха в баните - не ги искам там. Лиших се от втора тоалетна заради това, но си имам мокро помещение:) Така бойлерът е отделно и пералнята не в кухнята или коридора.

Успешно довършване  Peace

# 241
  • София
  • Мнения: 12 233
Лоренца мерси за коментарите  Simple Smile.
За тавана, да няма 10 с до тавана, в момента от горна плочка до тавана са макс 3 см, но много ме дразни как изглежда точно недовършеният край на стените и старият таван.
Бойлерите вече мисля, че не ръждясват, а и в другата баня освен бойлера ще са и сушилня и пералня и тоалетна, а душ ще има само ако инцидентно нещо се наложи и някой трябва да си вземе душ, докато друг се къпе в основната баня.
При един мъж и четири жени вкъщи, наистина ми трябваше втора тоалетна  Simple Smile

# 242
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Много свежо,наистина. Харесва ми!  Simple Smile

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
И на мен ми харесва,хубаво става! Peace

# 244
  • Мнения: 2 558
Много е хубава банята! Измажете си тавана и хич не му мисли!  Peace

# 245
  • София
  • Мнения: 12 233
Мерси  Hug
Днес майстора продължава с доизкъртване на тоалетната в другата част, която беше оставил за ползване и прекарване на ВИК и ток в помещението.
Май в малкото помещение ще има повече работи, а времето доста напредна, но какво да се прави...
За тавана ще се почудя още малко  Simple Smile

# 246
  • София
  • Мнения: 6 219
Много свежа баня! Със здраве да си я ползвате Simple Smile
И аз бих ти препоръчала да не го мисиш тавана. Сега дразни и остатъците от замазката, които няма да ги има след боята.

# 247
  • София
  • Мнения: 2 132
Най- евтиният вариант за тавана, който поради точно това качество избрахме е измазан таван. Ние имахме избор, между това пода да е по-ниски горе да се получи точно три см. разстояние и да сложим первази. Избрах да няма первази, но пред свършен факт не бих се колебала. Изгледа много добре с первази. Нашият таван също е на 2.40м


# 248
  • Мнения: 276
Здравейте!

Четох из съответните теми за употребата и смисъла от биде, но много беше объркано и сега ми изникват някои въпроси:

1. Струята вода от бидето винаги ли сочи отзад напред? Питам, защото при жените принципно не е препоръчително измиване в тази посока, та се чудя...Четох, че в такъв случай се сядало с лице към стената, ама...това означава, че трябва да се съблечеш, което донякъде обезсмисля удобството на бидето.

2. Ако е комбинирана тоалетна-биде май наистина има вероятност да бъде опи****а от мъжете в семейството, макар и при невнимание? В смисъл, че не е телескопичен чучура от това, което видях...
3. И каква ли е разликата между двете функции в описанието на това биде:
http://www.ivestplovdiv.com/биде-електронно-капак-дъска-за-баня-тоалетна/електронно-биде-капак-дъска-баня-HYUNDAIIHB4000

Функция "Биде" и Функция "Задно измиване" newsm78

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 12:38 от d_koleva

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Тоз "продукт"/уред/ аз никога не съм го разбирала  Crazy

# 250
  • Мнения: 276
Никога не сме имали вкъщи, но предчувствам, че ще е удобно и ще се използва редовно Simple Smile

# 251
  • София
  • Мнения: 2 132
На мен хигиенен душ ми се струва много по-удобен вариант. Аз избрах него.

# 252
  • Варна
  • Мнения: 381
Винаги съм била много скептично настроена към бидето. Моя приятелка има такова чудо и е страшно доволна. Освен по основното му предназначение, го използва за накисване на дрехи или маратонки, а децата й /на 3г. и 5.г/ си го ползват като мивка, на която могат да се обслужват сами, тъй като им е на подходяща височина Peace

# 253
  • Мнения: 5
Не мога да реша дали да сложа матови плочки или  гланц на стената на банята!Отзиви как се почистват едните и другите, защото това е дилемата ми!Ако са релефен гланц дали ще задържат мръсотии?Спряла съм се на Керамика Фиоре серия Самба- ако някой има такива да сподели впечатления?

# 254
  • Варна
  • Мнения: 381
Не мога да реша дали да сложа матови плочки или  гланц на стената на банята!Отзиви как се почистват едните и другите, защото това е дилемата ми!Ако са релефен гланц дали ще задържат мръсотии?Спряла съм се на Керамика Фиоре серия Самба- ако някой има такива да сподели впечатления?

В нашата баня плочките са матови и са с релеф, не задържат мръсотия (или поне не им личи  Mr. Green) и се почистват изключително лесно. На майка ми банята е с гланцирани плочки, без релеф, тя също няма оплаквания.

Общи условия

Активация на акаунт