АБКМ? И аз ли съм виновна?

  • 1 308
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 896
И моят син има АБКМ, която вече отзвучава. Когато разбрах за проблема, попрочетох малко спорове в здравния форум и ми мина всякакво желание да го водя на алерголог, така че просто го захранвам много предпазливо. Педиатърът ми във Варна, който силно подкрепя кърменето, също ми каза че най-добре да чакам просто да я израсте, "Много важно, че няма да яде кисело мляко". Вече нямаме проблеми с маслото, а и със сирене, кашкавал и дори кисело мляко, но тях ги давам рядко и много по малко за всеки случай. Към 10-11 месеца почнах да давам овчи кашкавал и сирене, с тях не сме имали никакви проблеми, можеш да опиташ внимателно след известно време.
Каши с адапте не давам, защото дори от хипоалергенното имахме реакция и то отложена, а не моментална, много коварно.
Ще им мине на хлапетата, нали ги кърми мама, те са си добре.

# 16
  • Мнения: 2 220
Асе, не си виновна! Нацелувай малката кукла Сияна, с вас сме!  Hug

# 17
  • Мнения: 435
Не се обвинявай , а се опитай да го погледнеш от хубавата страна Simple Smile. Вече ще си по-бдителна , а и съм сигурна , че ще изчетеш и множество литература по въпроса и ще станеш още по-умна  Wink
 Hug на сладураната
  bouquet

# 18
  • Мнения: 532
Здравей, видях, че и Теди /модератор клуб алергии/ се е включила. Чудесно!
По принцип, кратките обяснения като не си виновна ти, избягвай алергени - са правилни, но не достатъчни. Като намериш време отиди в дир.бг, клубове, алергии и прочети в библиотеката - има чудесни статии за начините, по които се проявява алергията - храносмилателни /диария, слуз, кръв в изхожданията/; кожни /обриви, екземи/; дихателни /хреми, астми/. Алергиите може да са хранителни, контактни.
Чудесно е да прочетеш кои са силните алергени, каква диета трябва да спазва майката, кърмеща дете със склонност към алергични прояви и как, с какво, през какви етапи минава захранването на едно такова проблемно дете.
Колкото си по-информирана, толкова си по-спокойна и по-малко грешки правиш, и по малко проба-грешка случки на база трупан опит от майките в клуба.
В този клуб аз се родих и заобичах детето си още по-силно.
Всичко се оправя ...  newsm10  smile3521  newsm51

# 19
  • Мнения: 829
но тя си има обриви от петия месец и ходихме при хомеопат и установихме, че са от последните ваксини
Асинка, и ние имаме обриви (атопичен дерматит) от 3-месечни и също ходим на хомеопат, която също твърди, че причината е в ДТК-ваксината (аз не бях дотам информирана и започнахме с живата  Banghead, та си бяхме с нея и трите реимунизации!).

за инфо, препоръчаха ми да спазвам стриктната диета на майка-кърмачка на дете с "предразположение" към алергии, вкл. евентуално към млякото. пазих тази диета към 2 месеца, през което време беб беше изцяло на кърма. подобрение при него нямаше и на йота; пак започнах да си ям млечни продукти (той още не е, на 9 м. е) и положението си е все същото. дано хомеопатията+израстването помогнат  Praynig и на нас, и на вас!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 291
каша, която дори не е с адаптирано мляко, а на опаковката пише ОТ 4-ТИ МЕСЕЦ Shocked
Ето затова мнооооого се ядосвам Close Close и дразня от майки и продавачки които казват (и разчитат основно на това): "Е, щом на опаковката пише, че може да се дава от еди-кой-си месец значи няма проблем, те хората (т.е. производителите) си разбират от работата." Close Close Close Глупости, основната им цел е повече майки да купуват кашата/пюрето. Close Close Close

Представям си какво си преживяла, не се обвинявай, важното е, че сега е добре.

# 21
  • Мнения: 773
Аз така без да искам въведох глутена Embarassed Уж чета, чета, ама едно от пюретата не съм го дочела нещо като хората.  голямо объркване става с тия надписи дето пише, че става над 4 месеца. Най-добре е да се вдигне малко шум като с водата на Девин и да не стават обърквации повече. Според Ганчев например след четвъртия месец детето може да яде почти всичко. Да не говорим, че всяка фирма има различна системе на захранвене. нали според СЗО е препоръчително захранването да става след 6 месец. За водата се заядоха, че не пише, че до 6 месец кърмата е най добра  за бебетата, а що не погледнаха на пюретата  и кашите какво пише?

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Ассинка, много съжалявам за проблема ви. Искрено се надвам да го израстне бързо и да нямате повече проблеми, а дотогава следвай горните съвети, чети и внимавай Wink
Целувки на малката Сияна Heart Eyes

Alessia, много си права, наистина всеки пише каквото си иска на етикетите, но това е защото някой им го разрешава. Например на въпроса ми към производителите на каши "Слънчо" защо продават каши, съдържащи глутен за 4 месечни ми отговориха така:

Цитат
Уважаема г-жо Александрова,
 
Съгласно Наредбата за изиксванията към храните на зърнена основа и към детските храни, предназначени за кърмачета и малки деца, приета с Постановление №66/ на МС/18.03.2003 г, чл.10,  възрастта от която може да се консумира храната е не по-малка от 4 месеца и информация за наличие или липса на глутен, когато е предназначена за деца под 6 месеца. Избягването на храни, съдържащи глутен от 4 до 6 месеца не е задължително, освен ако лекар не е препоръчал друго.
 
инж. Ирина Минчева
Пък СЗО ряпа да яде Crossing Arms
Обзалагам се, че и за Плана за хранене не са чували Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 4 381
Цитат
Уважаема г-жо Александрова,
 
Съгласно Наредбата за изиксванията към храните на зърнена основа и към детските храни, предназначени за кърмачета и малки деца, приета с Постановление №66/ на МС/18.03.2003 г, чл.10,  възрастта от която може да се консумира храната е не по-малка от 4 месеца и информация за наличие или липса на глутен, когато е предназначена за деца под 6 месеца. Избягването на храни, съдържащи глутен от 4 до 6 месеца не е задължително, освен ако лекар не е препоръчал друго.
 
инж. Ирина Минчева

Лявата ръка не знае какво прави дясната. Пълен абсурд, както винаги. Вчера една позната ми се обажда да пита от кой месец може да се въведе глутена, защото купила пюре за след 4м. с глутен.

Асинка, надямав се бързо да го израстете и да нямате повече подобни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт