Липса на изхождане при 3-месечно кърмаче

  • 4 893
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Събирам идеи и съвети как да помогна на момчето ми с ходенето по нужда. На три месеца стана на 4ти и е изцяло на кърма. Наддава по-добре от всички диаграми, голям е като за 6-месечен. Хапва с апетит, по 6-7 пъти на денонощие.

В дните около 25-26ти юни му биха пентаксим ваксината и точно в този период забелязах, че не ходи редовно по голяма нужда почти ежедневно както преди. Възможно е и преди ваксината да е било, но заради големия ми страх от нея съм запомнила.

Оттогава прави паузи, стигайки до 6-7 дни и в един момент давам дуфалак. След като подейства пак така дълга пауза и пак давам. Обикновено на края на тези периоди вече си личи, че му е дискомфортно, особено докато се храни понякога е голяма борба - гърчене, плач и ритане. Иначе има газове и засилено уриниране...все пак излиза нещо от детето Wink))

Опитахме мушкато и термометър - никакъв ефект. Ям и пия изцедени сливи - на мен действат, на него по-скоро не. Правим масажи, стои по корем, свивам крачета, пак без особен ефект.

Днес бяхме и уж на специалист доктор, която ни препоръча да го захраним със сокове. Но само ако имаме плодове с гарантиран чист произход, защото по магазините били бъкани с какво ли не. И сподели как била урбазон на нейно приятелско дете след сок от ябълка...И ни препоръча на Хип сокчета. Каза ни и ако държим да излезем с рецепта от кабинета да купим Биогайа.

В общи линии никаква причина не откри и никакво адекватно решение, ако съм решила до 6 месеца да е само на кърма.

Надявам се на съвети Wink

# 1
  • Мнения: 874
Здравей, ако е само на кърма няма от какво да се притесняваш. Моят мъник акаше веднъж на седмица, понякога и веднъж на 10 дни. При кърмени бебета е нормално. По-добре не прибягвай до термометър, мушкато или др подобни - можеш да му навредиш повее, отколкото да помогнеш!   bouquet

Аз също давах биогая, но без резултат; сокове започнах да давам чак след годинката, а и вода не е пил почти до тогава (беше си 100% на кърма) - не е имал проблем с обезводняване.

# 2
  • Мнения: 61
То термометъра и мушкатото бяха по веднъж за да видим дали помага и пролича, че явно не е за запичане от сорта на да се отприщи.

Когато подейства дуфалака обаче в памперса става страшно, понякога и извън него...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 611
  И аз мисля, че нямаш повод за притеснение. Не уточняваш обаче- когато в някакъв момент се изходи, то на запек ли ти прилича или е с нормална консистенция?
  Соковете на този етап по-скоро само ще му раздразнят стомахчето. Успех!

# 4
  • Мнения: 61
Когато дуфалака най-накрая подейства му помогне е кашаво едно, тъмно жълто, дори към кафяво. И много, наистина много. Псевдо запек се било наричало това състояние - трудно е изхождането, но не защото материала е твърд.

# 5
  • Мнения: 122
Здравей, случайно попаднах на темата ти и ми напомни какъв зор имахме и с нашия син в този си период...започна около 3тия месец и продължи 2-3 месеца, докато не го захраних в 5тия месец и половина така(дотогава беше само на кърма). Дори и до Пирогов бяхме стигнали след като не беше акал седмица и там хирургът ни се накара. И той ни насочи към глицеринови свещички, точно името им не мога да се сетя в момента, но определено имаха ефект и бяха безвредни. Ние така си решихме проблема тогава - слагах му през 2-3 дни, после той сами си вършеше работа няколко дни после пак и така го избутахме този тогава така кошмарен период. Дано съм била полезна!

# 6
  • Мнения: 39
пробвай да му даваш преварена чешмяна като на 100 мл слагаш една  чаена  лъжичка захар и вариш 5 мин. 

# 7
  • Мнения: 96
Да не се изхожда по една седмица е много време. Максимум три дни го оставяй. А колкото до Дуфалкса той действа с натрупване..след продължително даване, образува така също много газове и за деца въобще не е препоръчителен /пък за бебета още повече../. По скоро се консултирай за лениви черва и някакъв пробиотик вземете. Аз съм ползвала например Протексим ресторе - много съм доволна.

# 8
  • Мнения: 39
Ние сме на сироп Лактулоза и помага за изхождането, но първо пробвах с вода и като нямаше ефект ми изписаха сиропчето, казаха ми, че ще се оправи едва когато започнем да пие сокове и пюрета, но въпреки това го оставям да се напъва и като вида, че не може сам и му давам сиропчето / все пак не искам и напълно да го свиквам по лесния начин/

# 9
  • Мнения: 3 498

И ние бяхме така и докторката ме пита " а ти какво ядеш?" На бебчо и дойдоха много добре да ям боровинки, кис. мляко и др естествени разхлабващи. На нас ни помогна... Особено боровинките

. След два дена детенце беше значително по добре.

# 10
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Дуфалака съдържа Лактулоза.
Не мисля, че 6 дена без изхождане е добре. Самото бебе чувства дискомфорт. Колкото и да ме убеждават, че е нормално неизхождане по 1 седмица, не мога да се съглася.

Водили са бебето на доктор, сега да следват предписанията му, ако не им харесват, да го заведат на друг специалист. Поне информация из интернет за специалисти бол.
Ако не искат да дават сокове, може да пробват с плодово пюре, макар че захранването действа на различните бебета различно, моето получи запек, но беше за кратко, после се оправи.
Има страхотни разхлабващи плодови прюета, лично препоръчвам сините сливи на Гербер и миксовете с манго на БиоБамбини.
Може да пробва да дава на бебето вода, освен кърмата, но без захар.
Дуфалака и Лактулозата нека да са в краен случай. Не са вредни, но предизвикват много газове.

# 11
  • Мнения: 61
Определено не мисля да го захранвам. Позицията, че нас като бебета веднага са ни почвали със сокчета и нищо ни няма, не е съвсем адекватна, защото може и да ни има, но незнаем че е от това точно. Имам достатъчно мляко за сега, слава богу, за да се храни детето.

За момента действам с ядене на по-разхлабващи неща, биогайа давам и масажирам корема и свивам краката. Интересното е, че не му е твърд стомаха и като цяло не изглежда да изпитва сериозен дискомфорт.

Търся и по-адекватен специалист. Поне за някакво нормално обяснение и дори ако може прогноза така ли ще го кара и той занапред докато стигнем захранването.

 
Ако не искат да дават сокове, може да пробват с плодово пюре, макар че захранването действа на различните бебета различно, моето получи запек, но беше за кратко, после се оправи.


Поне моето незнам дали има как да се запече повече от това в момента  Crazy Laughing

# 12
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Поне моето незнам дали има как да се запече повече от това в момента  Crazy Laughing
Има и бебета, които се "продрискват" от захранването. Така или иначе в захранването се търси баланс коя храна запича, коя разхлабва, кое как действа на бебето.
Може да пробваш и с даване на вода по мъничко, тъкмо сега е периода, нали бебето беше на около 4 месеца, да започне да свиква по малко с водата. За да не ме разберат погрешно, по няколко глътки между храненията. Peace

# 13
  • Мнения: 874
Моят мъник не е изпитвал дискомфорт дори и след 7 дни неизхождане, а и нямаше запек - беше си нормално изхождане; обяснението (на много лекари и в доста сайтове) е, че кърмата се усвоява в много голяма степен, за разлика от АМ. Сега, вее на 1г, пак не се изхожда редовно (прави пауза от 1-2 дни), но понякога вече оевидно го мъчи коремът и съветът на педиатърката е да давам пробиотик. Пробвах преди това с пюрета/плодове - няма никакъв ефект; лекарства не смея да давам.  Praynig

Аз лично отдавам всичко това и на ген (метаболизъм) - тъй като и аз от малка съм си така Simple Smile

# 14
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Сега, вее на 1г, пак не се изхожда редовно (прави пауза от 1-2 дни), но понякога вече оевидно го мъчи коремът и съветът на педиатърката е да давам пробиотик. Пробвах преди това с пюрета/плодове - няма никакъв ефект; лекарства не смея да давам.  Praynig
А мислиш ли, че 2 дена без изхождания са добре?
Казват, че човек трябва да има на ден по 1-2 изхождания. Детето ти вече е достатъчно голямо, за да не усвоява на 100% храната.
При моят син доста време и сега понякога е така - лесно се запича, за това гледам да има поне по 1 плодово пюре на ден, а ако не е ходил 1 ден, на следващия вземам от тези плодови пюрета, които го разхлабват.

Имам доста познати с нередовен стомах, които казват - ами то аз съм си така винаги.

Общи условия

Активация на акаунт