Защо бихте имали /имате второ дете ?

  • 3 718
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 140
Една случка ме накара да желая да имам второ дете.
Бях в гимназията.Едно междучасие отидохме за банички.И докато чакахме на опашката,всеки разправяше как се скарали със сестра си,как се сбил с брат си и т.н.И едно момиче като дойде "нейния ред" каза-Аз си нямам никой,няма на кого да кажа как е минал деня ми, няма дори с кого да се скарам.Нашите дори едно животинче не ми взеха за да не съм сама.  Няма да ти кажа как се разстроих,защото аз освен сестра имах и куче, и котка. Rolling Eyes CryИ тогава си казах че като имам деца ще искам да са поне 2.За сега сме с едно,но....дано да дойдат по-добри дни и да се решим по-бързо.Но ...като се замисля...със сестра ми разликата ни е 8г. така че...има време.

# 16
  • Мнения: 4 422
Ами аз отначало само едно исках ConfusedНо сега така искам едно бебче ...
Искам второ,за да не е сам баткото и да не е егоист,защото все повече ми липсва времето когато беше едно малко пухкаво русокосо ангелче и само да го гушкаш,гушкаш.......Искам второ,защото искаме момиченце след момченцето ...е живот и здраве май месец ще имаме и момиченце...Имам нужда да обичам и да ме обича още едно детенце и т.н.Другото май в момента не мога да го формулирам достатъчно добре...

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Защото обичам децата, защото искам детенцето ми да има другарче Wink, защото с повече деца е по-голям купон вкъщи... Peace

# 18
  • Мнения: 1 403
Искам второ детенце,но ако мога да си го позволя. Неискам да си лишавам децата.

# 19
  • Мнения: 223
винаги е добре за едно дете да расте с брат и/или сестра. освен това ми се струва приятно и на мен да има повече деца в къщи. засега е само 1, със сигурност ще бъдат поне 2, а ако са повече, толкова по-щастлива ще бъда.

# 20
  • Мнения: 3 861
Винаги съм искала да имам момче и момиче, в тази последователност, много обичам децата. Вече си имам един къдрав непослушко, сега ми се връзват панделки Wink

# 21
  • Мнения: 35 968
не знам точно, но се чувствам великолепно, като никога до сега, когато ги видя да се гушкат и да се смеят заедно Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не само второ,а и трето бих имала.Просто така искам (мъжО също,което е добре-няма да се налага да се убеждаваме/разубеждаваме).
Peace

# 23
Още не съм изкарала първото,но определено няма да искам още едно.Имам кошмарна сестра която ми обърква живота все още-не искам и това за моето дете.А това 4е едно дете става егоист като е само-не е вярно аз съм егоист то4но защото сме две.Писнало ми е да си тарся дрехите и когато си ги нямеря да са мръсни и тук таме скъсани(защото е голям мундар сестра ми)та по тая при4ина цял живот вси4ко си крия...Дори когато излизам си взимам вси4ките пари защото ако ги оставя няма да си ги намеря никога...Ако и вие искате талъв тормоз за детето си-правете си второ...Пък и го има икономи4еския въпрос малките в момента не се задоволяват само с дрехи и храна.Искат скъпи джи ес еми със 1000000 цвята(като4ели неможеш да говориш по телефона с по-малко цветове).Искат коли...Ако някоя от вас може да си позволи това да купува и на двете нека има две.Но моля ви ако неможете да си го позволите не създавайте дете което няма да е задоволено от всякъде.Аз затова искам само едни4ко---да му дам-ВСИ4КО и да не се срамува 4е ходи всеки ден с едни и същи дрехи да му се подиграват.
Излезе малко тъжно-но е истина!

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Синът ми порасна сам, второто си дете по различни причини родих скоро. Това обаче не ме прави по-малко щастлива! Искам един ден децата ми да не са сами на този свят , да има на кого да разчитат. Аз нямам брат или сестра и това винаги ми е тежало. Бих родила и трето, ако обстоятелствата го позволят. И още нещо - с всяко дете изживяваш живота още веднъж! Е , аз искам още и още!!

# 25
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз съм едно дете и знам колко скучно и самотно може де е понякога

# 26
  • Мнения: 535
 txtlovesАз съм на мнение,че за децата е по-добре да са две.Да си бъдат другарчета,а и аз лично виждам,че дъщеря ми започва да става малко егоист,мисля че бебето ще и се отрази доста добре.Това разбира се е мое мнение,всеки родител си решава за себе си!

# 27
  • Мнения: 934
Защотото за да имаш 3 първо трябва и второ да родиш. Изградих си кариерата вече не се налага да се доказвам и след като мога и от вкъщи да работя и да не се съобразявам с никой искам да имам и едно момче след 2-те принцеси за да ги обичам всичките, за да е шумно и весело за да мога после много внуци да дондуркам и за да виждам щастието поне в 3 чифта очи и да чувам 3-но /поне/ обичам те мамо.

# 28
  • Мнения: 1 489
Искам второ дете,за да си има някой близък,когато нас вече ни няма.Аз съм едно дете,а на мъжа ми сестрата и племенницата са в Дания.Съответно тя си няма даже и братовчетка на близо.

# 29
  • Мнения: 4 668
 smile3525
Снежи , мисля , че не си ме разбрала правилно ! Исках да кажа , че не може само такива черни мисли да са причина да имаш второ дете ! Иначе да не дава господ да се случва нещо ! Съжалявам , за случката с детенцето ти , но не в това е въпроса . Напротив говорим за хубави неща и за радостта от децата !

Общи условия

Активация на акаунт