среща със циганка врачка

  • 11 684
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 566
Не, така си остана. Сега живеят заедно всички, зетят заплашва да ги избива, нямат какво да ядат, всичко като сметки се дели между майка- син и дъщеря-зет.

# 31
  • Мнения: 1 520
Циганки не си спомням да са ме заговаряли скоро, но веднъж минавайки по Витошка видях двама младежи, които предлагаха от онези картички за благотворителност. Подминах ги все едно,че не ги забелязвам, и това изглежда много ги подразни, защото единият ми подвикна "Падна Ви нещо, мадам."
Аз естествено не му останах длъжна и веднага му отговорих "Наведи се и го вземи, какво чакаш"...
Така де, каквото повикало, такова се отзовало... Whistling

# 32
  • Мнения: 548
Циганки не си спомням да са ме заговаряли скоро, но веднъж минавайки по Витошка видях двама младежи, които предлагаха от онези картички за благотворителност. Подминах ги все едно,че не ги забелязвам, и това изглежда много ги подразни, защото единият ми подвикна "Падна Ви нещо, мадам."
Аз естествено не му останах длъжна и веднага му отговорих "Наведи се и го вземи, какво чакаш"...
Така де, каквото повикало, такова се отзовало... Whistling
А това е стар номер, след това ти казват "усмивката" и завързват разговор.
Дари, вероятно има смислено обяснение за повечето неща, но после.

# 33
  • Мнения: 1 520
А това е стар номер, след това ти казват "усмивката" и завързват разговор.
Жалко, че са паднали на нивото на циганките, и то само заради някой друг лев...
Единствената разлика между тях и мургавите женички е, че вместо да ти гледат, ти предлагат картички.
Но и на тях вече отдавна никой не им се хваща на номера...

# 34
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 644
Има един принцип, че ако  наистина умееш да гледаш или да правиш/разваляш магии, не трябва да взимаш пари за това. Тогава дарбата, даже да си я имал, си отива.
Имайте го наум следващия път, когато циганка ви "предскаже" нещо.  Hug

В тоя ред на мисли, до Общината във Варна имаше една циганка, която ме спираше всеки път, като седна да пуша една цигара там. И все казваше нещо от сорта на: "Някой мъж с А/К/П/Т те мисли" - разбирайте, най-разпространените мъжки имена. И все по екскурзии щях да ходя и букети да хвърлям, бебета да раждам, пък то... трънки.  Laughing 
Впрочем ме вбесяват, като за начало ми искат една цигара, а са видимо бременни и добре облечени. То пък толкоз да не се интересуваш от здравето на децата си...

# 35
  • Мнения: 4 585

Преди 50 години си мислех, че след 20 години няма да има хляб във врачуването, защото хората стават все по умни и информирани.

# 36
  • Мнения: 75
И мен не са ме заговаряли отдавна, ама преди ме побъркваха често. Преследвали са ме с метри и се е случвало да им давам пари само при условие, че няма да ми казват нищо. Излишно е да казвам, че според всяка една от тях имам черна магия направена от майка и дъщеря #2gunfire Последно се забавлявам като им казвам може да ми гледаш, ако познаеш колко лева имам в портмонето  Laughing Досега никой не е познал.

Всъщност сега се сещам, че това последното не е вярно, защото докато бях още ученичка и чаках една приятелка пред киното в родния си град в провинцията една стара циганка ме заговори и тогава позна, че ще се оженя за моя вече бивш благоверен и ще имам дете от него. Аз естествено почнах да се хиля и да викам: Да бе да. Тя млъкна и почна да ме гледа много странно. После попита дали имам пари да продължи да ми гледа, аз нямах. Сега в ретроспекция ми е ясен странния поглед. Всичко, което каза беше вярно и съжалявам, че нямах пари да ми каже това, което премълча, макар че вероятно дори и да знаех в подробности бъдещето, пак щях да направя същите глупости.

Последна редакция: вт, 15 юли 2014, 16:14 от ПримаДона

# 37
  • Мнения: 2 757
SilverSign, и мен на същото място ме спря въпросната циганка, която ме заплаши с проклятия в църквата. В скоро време не съм засичала подобни като нея там, явно са сменили района.

# 38
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 644
@invierno (колко харесвам ника ти) :
Възможно е, аз понеже често минавах оттам, забелязах, че младите момичета са им таргет групата, явно по-лесно се връзват. Може и мен да са ме клели, но не съм ги отразила особено.
Laughing 

# 39
  • Мнения: 2 757
@invierno (колко харесвам ника ти) :
Благодаря!  Hug

# 40
  • Мнения: 5 513
Моята баба познаваше или по скоро сънуваше кой ще умре.Но казваше ,че това не е дарба ,а проклятие.
Никога не ходеше да казва.Като дете 7-8г.
 2пъти сънувах и казвах кой ще умре.
Тогава разбрах,че и тя може.Направи невъзможното да ме наплаши от това
и от сън ме лишаваше.Беше сигурна,че
работи част от мозъка която при другите
хора не.И ако не я използвам и атрофира ще
спра.Така и стана.И двата съня още ги помня.
Тя казваше,че такива неща са голяма отговорност
и човек може да откачи.Заради лошото което вижда но не може да промени.

# 41
  • Мнения: 548
И колко време след съня се случваше лошото събитие?

# 42
  • Мнения: 5 513
Първия път сънувах,че излизам от вратата на къщата.И виждам на покрива на човека който почина една голяяяяма гарга /сврака /голяма черна птица/ която изграка 7 пъти и и ме погледна и каза няма спасение за Х.Тогава не разбрах ,докато не се върнах от училище /след 7 дена /и разбрах че е починал.Тогава разказах на баба.Бях уплашена.Пък тя как ми вика.И какво ми наприказва.
След няма и година дядо ми беше починал вече/на майка ми баща/.А баба системно ми триеше сол на главата.Една нощ сънувах че починалия ми дядо идва и хваща за ръка съответния човек и ми каза :Нали знаеш.Няма как.
Сутринта на пръсти слизам и още по тихо казвам на баба.Тя ми беше забранила тотално да казвам на когото и да било за тези неща.И тя ми каза ,че 4-5 сутринта е починал съответния човек.
Това е.Не мога да гадая.Не познавам.Но и не искам.

# 43
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 903
Мен веднъж ме срещнаха две циганки на катедралата във Варна и ме питаха за часа.. Като им го казах и едната като почна, да ми казва едни неща, че съм била много бързала  (то това всеки може да го каже като види че вървя бързо) и съм била много изнервена, но до 14 дни съм щяла да срещна голяма си любов  Laughing Laughing глупости... И като ми вика ела сега да седнем някъде да ни черпиш по едно кафенце и една цигарка, само добро щяла да ми каже.. Като и казах, че бързам защото имам среща с приятеля ми ме изгледа малко объркано ама си тръгна доста бързо  Laughing Laughing писна ми от такива.. то бива наглост ама чак пък толкова вече не се търпи.. 

# 44
  • Мнения: 4 418
Писна ти, ама водиш диалог с тях, пълен игнор или не става, че да не ти направи магия?  smile3506

Общи условия

Активация на акаунт