Външна изолация

  • 7 242
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Моля, някой, чиято външна изолация е останала здрава след градушката, да препоръча фирма или алпинисти, които са я правили.

Предстои ми затваряне на тераса и искам да я съчетая със замазка на дупките, които се отвориха в изолацията след градушката на другия балкон, но този път ми се иска да случа на по-качествена работа.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
съмнявам се да е останала някъде здрава замазка, ако е попаднала на пътя на ледените парчета.

това не е камък, все пак, а мазилка, положена върху мрежичка. щом може да счупи автомобилно стъкло и да надупчи автомобилна ламарина, какъв е проблемът да пробие крехката замазка?

навсякъде са пострадали такива замазки върху изолации.

# 2
  • Мнения: 159
Нашата изолация не пострада, за разлика на съседа под нас. Няма значение фирмата, важна е т.нар. основа на мазилката - нашата е на силиконова основа, докато на съседа е на варова. Не бих препоръчала фирмата, която ни я прави по други причини.

# 3
  • Мнения: 46
Питам, понеже ми прави впечатление, че на някои места са здрави и когато балконите са един под друг най-ясно си личи, че едната не е мръднала, а тази до нея е на дупки.

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
При нас има по-малко пострадали и повече пострадали

# 5
  • Мнения: 371
И нашата изолация не е пострадала... слава богу Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 358
Bunnyslava, каква е вашата изолация? каква е мазилката? има ли пострадали изолации със силиконави мазилки?

# 7
  • Мнения: 371
Ох, ще питам мъжо и тогава ще ви кажа каква е изолацията - само не ми се смейте, че наистина не знам - ще се постарая да ви кажа най-скоро с достоверен и изчерпателен отговор  Simple Smile Иначе сме къща и си мислех, че все някъде може да има поражения, но слава богу нямаме, както вече споменах Simple Smile

P.s. Вместо да питам отидох до мазето и видях останалите кофи: Теразид G-33 и Сиколит - паропропусклива силиконова мазилка 698 (май това беше питането)

Последна редакция: ср, 16 юли 2014, 17:03 от Bunnyslava

# 8
  • Мнения: 46
Значи явно силиконовата замазка е по-яка. Ако и други имат впечатления, моля да споделят.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 356
Значи явно силиконовата замазка е по-яка. Ако и други имат впечатления, моля да споделят.

днес говорих с фирмата, която ни е правила външната изолация. питах за тая силиконова мазилка. човекът каза, че с нея цената става почти 2.5 пъти по-висока и се съмнява, че тя може да издържи на такъв катаклизъм, като въпросната градушка. това си е артилерийски обстрел направо.
за нормални експлоатационни условия, най-вероятно и двете са еднакво добри.

а това дали е пострадал вашия балкон или тоя на съседа, се определя и от куп други фактори, освен здравината на мазилката, все пак. при нас като са се счупили 6 от 8-те стъкла на стълбищните площадки, да не би двете несчупени да са били по-здрави?

# 10
  • Мнения: 159
Последното ми се струва доста невярно:
1. Защото не мисля, че съм дала 2,5 пъти по-голяма сума (ако е цената само за замазката - да). Не мисля обаче, че ако примерно цената на кв.м. е 45 лв, аз бих дала 100.(колкото и да държа на качеството). Да не забравяме и , че все пак, цената (донякъде) определя качеството.
2. Защото нашата изолация няма 1 дупка, за разлика на съседа отдолу. Каквито и други фактори да се изтъкват поне 1 трябваше да има. Поне нещо да се е обелило.
А иначе определено зависи и от цялостното изпълнение.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
Последното ми се струва доста невярно:
1. Защото не мисля, че съм дала 2,5 пъти по-голяма сума (ако е цената само за замазката - да).

за цената за замазката става дума, разбира се.  цената на труда не се променя.

# 12
  • Мнения: 371
Нали знаете "Евтиното излиза скъпо!"

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Нашата е много скъпа мазилка, но има повреди.

# 14
  • Мнения: 1 232
Наистина ме интересува :
1. Какви са цените на топлоизолация, заедно с труд и всичко на кв.м.
2. Каква е замаската на тези , които са останали здрави.

Общи условия

Активация на акаунт