Отпускане на влагалището след нормално раждане

  • 16 464
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Искам да използвам темата да попитам нещо, което винаги ми е било любопитно: какво ще рече "полови органи на раждала/нераждала жена"? Когато ме преглеждаха в болницата, а също и в епикризите ми пишеше точно това (...на нераждала). Явно след раждане нещо видимо се променя...
Това преди или след раждането?? Щото на практика и аз сега се замислих-де факто не съм "раждала" в общоприетия смисъл на думата?
И аз ще чакам отговор на питането.

# 16
  • Мнения: 1 544
Аз до колкото знам разликата в половите органи на раждала и нераждала жена е в шийката на матката при нераждали е гладка а при раждали не е. Не съм съвсем сигурна и незнам дали е само това но с такова впечатление съм останала от прегледите които са ми правили след първото раждане.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Искам да използвам темата да попитам нещо, което винаги ми е било любопитно: какво ще рече "полови органи на раждала/нераждала жена"? Когато ме преглеждаха в болницата, а също и в епикризите ми пишеше точно това (...на нераждала). Явно след раждане нещо видимо се променя...
Това преди или след раждането?? Щото на практика и аз сега се замислих-де факто не съм "раждала" в общоприетия смисъл на думата?
И аз ще чакам отговор на питането.
След нормално раждане има известни промени не само в меките тъкани, но и в костите - така по скелет може да се разбере жена ли е и дали е раждала (по естествен път). Тези изменения не означават, че се усеща нещо различно по време на секс, да речем, а просто специалистите го виждат.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Искам да използвам темата да попитам нещо, което винаги ми е било любопитно: какво ще рече "полови органи на раждала/нераждала жена"? Когато ме преглеждаха в болницата, а също и в епикризите ми пишеше точно това (...на нераждала). Явно след раждане нещо видимо се променя...
Това преди или след раждането?? Щото на практика и аз сега се замислих-де факто не съм "раждала" в общоприетия смисъл на думата?
И аз ще чакам отговор на питането.
След нормално раждане има известни промени не само в меките тъкани, но и в костите - така по скелет може да се разбере жена ли е и дали е раждала (по естествен път). Тези изменения не означават, че се усеща нещо различно по време на секс, да речем, а просто специалистите го виждат.
Скелета не са ми го разглеждали на магарето, значи има промяна в меките тъкани newsm78 Ако има шевове- ясно. Но ако няма- как разбират, че жената е раждала? Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
. Единствения проблем е, че след раждането има чувство на сухота, но и това се оправя с гелчета.
А какви са тези гелчета?
Те момичетата вече са ти писали, кои са гелчетата. Лично на мен Глайтгелен ми е много мазен и не усещам нищо, ако прекалим с количеството. Иначе е по-добре отколкото да има сухота!

# 20
  • София
  • Мнения: 39 765
Аз бях с 4 вътрешни шева. В началото чувствах леко придърпване и лека болка, но след време всичко се нормализира. Нямала съ, проблеми със сухота.
Като разждах цялото отделение ми висеше на главата. Единя ме шие, другите коментират "гледай да не я направиш много тясна... не, че мъжът й ще възразява"  Embarassed

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Eдна приятелка така я зашиха доста тясна. Това я отказа от секса докато не отиде да я разширят отново ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 107
При мен няма промяна, която аз или мъжът ми да усещаме  Sunglasses
Имах само епизиотомия.
При секс ме болеше първите няколко пъти.

# 23
  • Мнения: 5 103
В разговори с доста жени раждали нормално обикновено , най-често се оплакват от сухота.
Позната , на която и се е наложило вадене на детето с вакуум има сериозни оплаквания след това-самите доктори са и обяснили, че влагалището ще се смъкне.
Още една позната след второто раждане и се наложи доста сериозна пластика .
Аз от опит незнам, така че информацията ми е само от познати жени.
Избрах секцото за мен.

# 24
  • Мнения: 46 518
Мисля, че повечето последствия не се проявяват веднага след раждането, а след години. Баба ми е раждала 1958 и 1960 г., 2 много леки раждания, без никакви усложнения, а чак преди 1 година нещата станаха сериозни  Confused не само влагалището, а и матката са се смъкнали, предлагат й операция, но още не се е съгласила.

# 25
  • Мнения: 5 299
Не съм имала проблеми, дори имах чувството, че са ме зашили малко пове4е Mr. Green В секса няма никаква разлика от преди

# 26
  • Мнения: 949
Родих по естествен път,имах 7 шева,единият от който на криво,и преди и след раждането не съм правила упражнения и според мен и мъжо няма разлика.

# 27
  • София
  • Мнения: 726
Ами при мен се случи точно обратното - така ме бяха зашили, че бях по-зле от девственица.

Първите 3 месеца не можех и да си помисля за секс, после около 6-8 месец успяхме горе-долу да възстановим тез отношения с таз разлика, че съм доста по-тясна от преди.

Поздрави

# 28
  • Мнения: 669
Аз също усещах болка първите няколко пъти при правене на секс. И сухота също имаше, но сега като че ли всичко изчезна. А и наистина имах усещането че от вътре нещо ми се е смъкнало, но не помня кога всичко си дойде на мястото Wink.

# 29
  • там край реката
  • Мнения: 153
Eдна приятелка така я зашиха доста тясна. Това я отказа от секса докато не отиде да я разширят отново ooooh!

При мен се случи същото при първото раждане.Доктора даже искаше мъжа ми да го черпи.А на мен все едно ми бешеза първи път,така ме беше стеснил  #CrazyЗа второто каза,че е шил по старата епизиотомия.Леле,майко......... #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт