Против акне/пъпки по лицето 3

  • 124 842
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 546
Много важна тема е, какво има в продуктите, които се ползват и как са направени.

Напълно съм съгласна, особено когато става дума за козметика за лице. Последното, което ми направи впечатление е, че са се появили продукти направени с пробиотици. Което за другите страни не е "ново пет", но при нас сега навлизат. Решила съм да ги ползвам.

Поредният търговски рекламен трик, лъжа Sad
Пробиотиците са полезни бактерии, действащи в червата.
Пробиотоците са полезни, за вътрешно прочистване.

# 421
  • Мнения: 442
Много важна тема е, какво има в продуктите, които се ползват и как са направени.

Напълно съм съгласна, особено когато става дума за козметика за лице. Последното, което ми направи впечатление е, че са се появили продукти направени с пробиотици. Което за другите страни не е "ново пет", но при нас сега навлизат. Решила съм да ги ползвам.

Поредният търговски рекламен трик, лъжа Sad
Пробиотиците са полезни бактерии, действащи в червата.
Пробиотоците са полезни, за вътрешно прочистване.

Защо смяташ така? Щом са толкова полезни за организма, защо да не могат да влияят положително и на кожата? Точно защото са живи бактерии, та тя кожата също е жива и се нужда от подпомагане и защитата от слънце, вятър, както и от вредните бактерии.
Мога конкретно да говоря за продуктите на Lavilin, ако прочетеш за тях ще се убедиш – хората са се постарали да обяснят точно кое как се случва.  А и както казах козметика с пробиотици се е доказала вече в другите страни, просто при нас сега се появява. 

# 422
  • Мнения: 2 045
Така е, и в списания все по-често засичам вече темата, а не само.
Въоще подобряват структурата на кожата, подпомагат образуването на колаген, помагат при пърхот, възпаления, акне и др.
Вътрешно и външно ефекта би бил по-голям - изчистват организма, а тези в кремовете чистят бактериите от кожата. Лично аз също се замислям от любопитство за такъв порудкт.

# 423
  • Мнения: 460
Подкрепям тезата, че козметиката с пробиотици действа добре на кожата. Цитирам статия от 2008г. за да не говорим за рекламни трикове:
 "Също както добрите бактерии в червата спомагат за правилното им функциониране, така и кожата на лицето няма нужда да бъде чиста като стъкло и лишена от всякакви микроогранизми.
Обяснено по най-простия начин, добрите бактерии са тези, които се борят по успешен начин с лошите такива, които предизвикват зачервяване, чувствителност, петна и различни инфекции.
Затова подходящи за кожата са продуктите с пробиотици и микроорганизми, които насърчават производството на добри бактерии от организма, а не работят в посока премахване на всички бактерии.
Така кожата сама се грижи за изграждането на щит срещу вредните въздействия на околната среда и производството на колаген.
Редица козметични компании предлагат разнообразни кремове за лице, които съдържат пробиотици от дрожди, богати на естествени бактерии."

# 424
  • Мнения: 3 546
Навярно са други групи пробиотици.
Тъй, като тези които са, полезни за чревната флора, не са устойчиви на телесната температура и затова е нужно да са в специални капсули, които да ги предпазят, докато стигнат в червата.

# 425
  • Мнения: 460
Съгласна съм с това, че вътрешното пречистване помага и на външното такова. Може би по тази логика използват пробиотици и в дерматологичната козметика.

# 426
  • Мнения: 3 546
Ходила съм на няколко лекции, за имунната система, за чиста и здрава кожа, изнесена от имунолог, д.м.н., която представя информация, на световно ниво, но освен за помощ на чревната флора, не е споделяла, за външно приложение на пробиотичните полезни бактерии.
Много ми е интересно, кои групи са тези пробиотици, които са полезни за локално приложение.

# 427
  • Мнения: 442
В описанието на тази козметика пише, че съдържа вода, лактоза, млечен протеин и бифида фермент. Всичко заедно действа като защитата срещу бактерии, предпазва от токсини и тн. Защото всички проблеми се създават от лошите бактерии и кожата трябва да се справи с тях.

# 428
  • Мнения: 3 546
В описанието на тази козметика пише, че съдържа вода, лактоза, млечен протеин и бифида фермент. Всичко заедно действа като защитата срещу бактерии, предпазва от токсини и тн. Защото всички проблеми се създават от лошите бактерии и кожата трябва да се справи с тях.
  Simple Smile

Щом на 1во място е водата, тя е в най- голямо количество.
Няма й дума, че водата чисти Simple Smile
Лактозата е дизахарид
Да в млякото има пробиотици, но съхранението им е с други насока  Peace
Млечният протеин, може и да почиства, но колко ли е като количество.
А бифида фермент, като на последно място е в минимални количества Sad
 

# 429
  • Мнения: 19 682
Момичета любопитно ми е забелязали ли сте кожата да е по-чиста и по-хубава ?когато пиете повече вода

# 430
  • Мнения: 609
http://www.infinity-clinic.com/lazerna-anti-akne-terapiya
Някой пробвал ли е нещо такова ? Питам, защото се замислям, но не знам дали няма да има някаква странична реакция. Зачервяване на кожата и т.н.

# 431
  • Мнения: 2 045
Момичета любопитно ми е забелязали ли сте кожата да е по-чиста и по-хубава ?когато пиете повече вода
Пробвах курс 1 месец с по 3 литра вода на ден - самата аз останах изненадана. Кожата ми буквално живна, нямаше умора и сивкав тен.
Пускам ти един пост на Дейли Мейл, в който е разказано по-подробно!

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2480491/How-drinking-l … k-years-face.html

# 432
  • Мнения: 19 682
Холи пинк много благодаря,това мисля съм го чела.
Аз се старая напоследък да пия повече вода и други течности,че принципно ми е проблем.
Пия и много чай,защото си обичам.

# 433
  • Мнения: 2 045
Щом обичаш чай - зеленият, този от джинфжифил и от коприва помагат при акне  Peace

# 434
  • Мнения: 19 682
Щом обичаш чай - зеленият, този от джинфжифил и от коприва помагат при акне  Peace
ю
Да знам,коприва пия пролет и есен най-вече.Джинджифил също харесвам,само зеления много не.

Общи условия

Активация на акаунт