спиране на среднощните хранения

  • 8 337
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 876
Nedinka така казано в твоя случай звучи по един начин и именно с ненатрапчив тон Wink и да аз  приемам твоя избор в твоя случай, но другата съфорумка се опитва да ни убеди, че така казват докторите, че така е добро за детето, че не е правилно нощното хранене за стомаха и т.н аргументи......докато накрая се оказа, че просто е за нейно удобство, разбираш ли къде е разликата с твоя пост Peace.

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Точно пък аз да кажа че докторите са прави...Айде нема нужда!Някой друг изтърси тази глупост,че нощем стомахчето трябва да почива.Никой в нищо не искам да убеждавам,но все тая.Правете както си решите,не съм аз тази която ще промени мнението ви.Аз моя проблем със нощното неспане съм си го решила много лесно.

# 47
  • Мнения: 11 876
tani80s въобще не говоря за теб  ти четеш ли дискусията наред Wink , виж в мой по-преден пост кого съм цитирала за това става въпрос  Peace

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Извинявай,наистина не съм прочела   bouquet

# 49
  • Мнения: 1 897
ами тя си го е казала, важно е нейното удобство, не нуждите на детето, така че аз с такъв човек не бих спорила  защото той не би приел други аргументи за правилни Peace


Защо е тази злоба? Какъв човек съм аз и коя си ти,за да ме съдиш?

Ти от кои хранещи си през нощта? От тези кърмещите за 5 мин.или от тези правещи АМ за 5 мин.,защото аз не съм нито едно от двете и трябва да се изцедя преди да нахраня бебето си.Не мисли,че едно бебе има нужда само от храна.То има нужда от обич,ласка и най-вече от спокойна майка,която да се грижи за него.Да,майката трябва да се наспива нощем,особено ако го гледа сама.


Изтъкнала съм своите аргументи,без да обиждам и съдя никой.Отговарям на въпроса зададен от авторката и съм изтъкнала като причини това,което знам и са ми казали неграмотните лекари.Не се оправдавам с тези причини,за да не храня през нощта.Моят проблем наистина беше недоспиването.За щастие вече спя по 6-7 часа Mr. Green,защото имам спокойно бебе,а то щастлива и спокойна майка.

# 50
  • Мнения: 11 876
ами тя си го е казала, важно е нейното удобство, не нуждите на детето, така че аз с такъв човек не бих спорила  защото той не би приел други аргументи за правилни Peace


Защо е тази злоба? Какъв човек съм аз и коя си ти,за да ме съдиш?

Ти от кои хранещи си през нощта? От тези кърмещите за 5 мин.или от тези правещи АМ за 5 мин.,защото аз не съм нито едно от двете и трябва да се изцедя преди да нахраня бебето си.Не мисли,че едно бебе има нужда само от храна.То има нужда от обич,ласка и най-вече от спокойна майка,която да се грижи за него.Да,майката трябва да се наспива нощем,особено ако го гледа сама.


Изтъкнала съм своите аргументи,без да обиждам и съдя никой.Отговарям на въпроса зададен от авторката и съм изтъкнала като причини това,което знам и са ми казали неграмотните лекари.Не се оправдавам с тези причини,за да не храня през нощта.Моят проблем наистина беше недоспиването.За щастие вече спя по 6-7 часа Mr. Green,защото имам спокойно бебе,а то щастлива и спокойна майка.




Не смятам, че има злоба в изказването ми ....за съденето, не те съдя както и никой друг тук изказвам мнение след доста твои постове ако забелязваш т.е. нито съм имала за цел да се заяждам нито нищо въпреки, че не бях съгласна с казаното теб. Но когато през цялото време се опитваш да убедиш аудиторията в дадени неща а накрая просто се оказа, че ти е важно да се наспиш ти ами подразних се признавам. И за това не те съдя всеки знае как се чувства и кое му е важно Peace, но ако го беше заявила от самото начало а не да вадиш от девет кладенеца вода за ползите и вредите за бебето. Погледни по-горе поста на Nedinka просто момичето заяви открито защо го прави, не се опита да ни убеждава, че така е полезно за детето или че така е казал лекар.

И не не правех АМ за 5 мин, до 4-5 месец синът ми беше с жестоки колики и ставах половин час по-рано преди часът за хранене за да сложа капки в млякото, после хранех и приспивах защото не заспиваше веднага и да пак стоях по близо 1 час будна като теб, така че знам какво ти е  Wink . Не казвам, че ми е било лесно напротив ходех като зомби, но вярвам че правех правилното нещо - да храня дете когато е гладно.


Иначе на всяка майка и е проблем недоспиването  Wink , няма такава която и е хубаво да става на всеки 2 часа и после цял ден да се грижи за дете и къща. Но все пак когато тръгваме да създаваме деца мисля, че трябва да сме наясно, че това не е лесно "занимание" и изисква някои жертви от наша страна Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 812
Мацки, моят пост беше по принцип - пак казвам, че за мой късмет моето дете престана да се буди за нощно ядене на четири месеца. Тогава започна да спи по около 8-9 часа на нощ. Да чукна на глава - спи много добре дори когато е бил болен и е кашлял много (има детска астма и като започне да кашля,  ooooh!). Сега ляга в 20:00 и спи до 7-7:30 ч, през почивните дни - до 6:00-6:30, така че аз поне в това отношение нямам повод за оплакване. Не съм се сблъсквала за голямо дете, будещо се нощем, но ако беше така, може би бих го оставила да пореве малко, знам ли.

Та не се карайте - всеки е направил избора за себе си. Сигурна съм, че всяка от нас прави най-доброто за детето си. Малко се отклонихме от темата на авторката, ама лошо няма - нали е форум, да се изкажем  Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 44 248
Няма проблем да си кажеш, че това или друго е бил твоя избор, проблема идва, когато почнеш да убеждаваш аудиторията, че едно е глупост, а твоето е вярно... и става спорът Simple Smile

Какво значи голямо дете  будещо се нощем? За мен голямо е над 3 годинки примерно.... ама тогава наистина много минимален брой деца ще се будят баш за ядене... може да се будят по други причини, които аз също не бих прескочила, оставяйки го да си пореве, защото на мен ми е по-удобно. Но това си е за мен и моето дете.
Деца, които нямат нужда от нещо, спят.  Както и възрастните също, само дето едните не могат да се обслужат сами, а другите не пречат на никой.

# 53
  • Мнения: X
Мами всеки сам си преценява за детето си. Аз плачещо дете не съм оставяла.
Малката престана да се буди на 1 месец и по настояване на педи я будих да я храня. Като навърши 2 месеца ударих една ... На педито и престанах да я мъча. Като навърши 3 месеца се разболя и отказа са суче. 2 месеца се цедих и я хранихме с биберон. На 5 месеца пак теглих една ... На педи и минахме на АМ. Това не бих си го причинила пак.
В момента се буди когато има нещо.  За пръв път от повече от година я храних таз нощ защото е с вирус и вчера не беше яла нищо освен мляко. Не ми попречи. Днес следобед си легнах до нея и спах. Решение има!

# 54
  • София
  • Мнения: 44 248
Има и един друг момент, лесно е да не спиш с едно дете и да се наспиваш следобяда или когато то спи с него, друго е като са ти две деца, всяко със своя си режим.

# 55
  • Мнения: X
Има и един друг момент, лесно е да не спиш с едно дете и да се наспиваш следобяда или когато то спи с него, друго е като са ти две деца, всяко със своя си режим.
Съгласна съм с теб

# 56
  • Мнения: 1 897


Не смятам, че има злоба в изказването ми ....за съденето, не те съдя както и никой друг тук изказвам мнение след доста твои постове ако забелязваш т.е. нито съм имала за цел да се заяждам нито нищо въпреки, че не бях съгласна с казаното теб.Но когато през цялото време се опитваш да убедиш аудиторията в дадени неща а накрая просто се оказа, че ти е важно да се наспиш ти ами подразних се признавам. И за това не те съдя всеки знае как се чувства и кое му е важно Peace, но ако го беше заявила от самото начало а не да вадиш от девет кладенеца вода за ползите и вредите за бебето.

Не се опитвам да убеждавам никого Peace.Всичко се отнасяше до авторката - защо ТЯ според мен и лекарите не трябва да храни през нощта.После ясно съм изразила, - защо АЗ не бих хранила през нощта.Кой и с какво заблуждавам?

Хайде някой да ми изтъкне ползи за храненето през нощта,освен реването.Особено пък с АМ.Пак казвам,че приемам КЪРМЕНЕ през нощта.
 
И аз искам материали - кой,къде и защо го препоръчва.

# 57
  • София
  • Мнения: 28 828
...
 според мен и лекарите не трябва да храни през нощта...



Вече за втори път те питам: Кои са тези лекари?

...
Не случайно е "измислено",че бебе на 2-3м.вече няма нужда от нощно хранене.Лекарите не са го "измислили",за да тероризират децата ни и да пищят по цяла нощ.Твърдата храна също не е от значение,защото едно бебе поне до 1г. вечер не яде твърда храна,а само мляко.
...

Би ли дала линк към съвременен медицински източник, който твърди това? Под "съвременен" имам предвид не такъв, който е привърженик на сокчето от 3-ия месец, водата със захар и подобни дивотии, да не ги изреждам всички. Защото покрай захранването, се рових доста в разл. медицински препоръки на бг и на англ., но такова нещо не видях.

# 58
  • София
  • Мнения: 44 248
Има лекари и лекари, школи и школи... за едни правилно, за други грешни, по кои ще се води една майка - нейн си избор.

Аз лично не правя разлика между хранене с  кърма и АМ. Ползите да нахраниш едно  гладно бебе - ми - за да го наситиш.

# 59
  • Мнения: 836
Моето дете се буди по няколко пъти на вечер (растът задни зъби). Всеки път предлагам гърда. Понякога суче, понякога - не. Буди се и плаче, чак комшийката ми казва, че я чува да пищи. Какво да направя? Давам гърда и се успокоява. Иначе няма само аз да будувам, а и целия блок  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт