Ортопедични обувки за дете с ДЦП

  • 19 544
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 366
Здравейте!
Не открих точен отговор на въпроса си, затова пускам нова тема.
Дъщеричката ми ( 1 година и 10 месеца) е с ТЕЛК - ДЦП спастична квадрипареза, 95% с придружител.
Вчера получихме вече заповед и за социалната оценка.
Никой обаче не успя да ми каже реда, по който да получа протокол за ортопедични обувки.
Говорих с доктора от комисията в ТЕЛК, той каза, че се носело някакво завление от социалните, заедно с отново подготвени документи от доктор и ОПЛ (все едно кандидатстваш наново по ТЕЛК). В социалното попитах, от там казаха, че при тях се отива накрая с готовия протокол...
Та сега искам да попитам майки, минали през това аджеба стъпка по стъпка - от кого какво точно да искам, и да си го отстоявам.
Зимни и летни обувки за дете с ДЦП са 500 лв на година ... нямаме ги излишни, за да кажа "Майната му".

Предварително благодаря за обърнатото внимание!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравей Мими!:)

Когато поръчвахме за първи път и след като решихме,коя ще е фирмата,където ще поръчаме се обадих по тел.да ги попитам,какво е необходимо да се носи и така отидохме със решението от Телк,акта за раждане и немога да си спомня дали и от личният лекар не трябваше някаква бележка.
Казаха,че се минава на лекарска комисия но е само формалност тоест детето не трябва да се явява никъде,просто комисия разглежда всеки месец постъпилите документи и изготвят протокол и след,като стана готов ни се обадиха да отидем да го вземем и със него в социалните.Тогава те вече ни вписват и отпускат парите,на нас ни ги отпуснаха след два месеца но ние за да не чакаме заплатихме във фирмата за да почнат да изработват обувките и шините със наши пари и след два месеца ни ги възстановиха от социалните и след това до три месеца трябва да се отчетеш пред тях с фактура,че парите са усвоени по предназначение.При на беше есента и ни изработиха зимните обувки и чифт дълги нощни шини,а пък за летните се разбрахме април да дойдем да ги поръчаме,платени са само тогава размери да вземат.

# 2
  • Мнения: 5
Здравей те,
моето дете бе одобрено за безплатни Ортопедични обувки. Проблемът - зимните ни Ортопедични обувки ще са готови края на януари това означава, че право на летните Ортопедични обувки ще имаме чак през юли- август т.е. края на лятото. Това обезсмисля цялото лечение. Моля ако някой знае някакъв начин (законов, чрез молба на някакво основание) да променят месеците, в които имам право да подавам документите за зимни и летни Ортопедични обувки Моля да сподели. Предварително Ви благодаря!

# 3
  • Мнения: 275
То поне за мен датите си зависят изцяло от теб - просто пропусни няколко месеца и ще се наместят нещата - поръчай март летни и септември зимни и готово Ще пропуснеш няколко месеца, но няма как да стане. На нас първите ни ги замотаха 3-4 месеца и изпуснахме почти един период не по наша вина....
Искам само да споделя още нещо - ние трябваше да правим август месец и отидох да си харесам зимни, обаче от фирмата ми дадаха следния съвет - да направя ЛЕТНИ    newsm78 - и се обосноваха много добре хората - девойката е на 4 г / с леко ДЦП/ - по цял ден е в градината  - до градината с кола - ходене на вън да й се събира в повечето случай 5 мин. на ден /изключвам разходките събота и неделя/ - и така сандалите ги използва за пантофи в градината

# 4
  • Мнения: 1 366
О, ние директно поръчахме и зимни и летни. Зимните са обувани броени пъти, а летните не ги сваля Simple Smile

# 5
  • Мнения: 82
Разгледайте и във Фейсбук група "Обувки за деца с увреждания"

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте,

Аз поръчвам ортопдечни обувки от Колев и Колев и съм много доволна. Детето много си ги харесва, качествени са, а и бяха готови за 2 седмици.

# 7
  • Мнения: 86
Здравейте, къде се намира мястото за изработка на ортопедичните обувки на Колев и Колев? Как се взима мярката?

Общи условия

Активация на акаунт