Как и кога сложихте детето на гърне?

  • 8 035
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 3 920
Не съм я научила все още. Понякога я слагам сутрин след ставане и на обяд преди лягане, тя се изпишква / но не всеки път/ и толкова...
Досега не съм я оставяла без памперс, лятото ще я пробвам, тогава Ради ще е на 2г. и няколко месеца и все някога ще се научи на пустото гърне.

# 16
  • Мнения: 2 220
как от 17 ден ще мъчите детето на гърне  абе хора то нито вижда нито чува главата не може да си държи изправена вие на гърне



Мила, това за 17-ия ден е казано с ирония! Става въпрос за това, че ако смяташ, че нещо не е наред, щом на 10 месеца бебето е с памперси, значи ти не си наред! То ако беше така, нямаше да има памперси до незнам си колко килограма... Не насилвайте бебетата, те само ще покажат кога са готови!

# 17
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Liorena,ти сериозно ли говориш,или аз нещо не схващам шегата.Това,което казваш,не ми се струва реално.

# 18
  • Мнения: 2 672
Все пак сме тук да си разменяме информация ОТ ЛИЧЕН ОПИТ!!!!!!!

Единствено Lara , ми помогна.....

Темата е " КАК НАУЧИХТЕ детето на гърне" , за неразбралите " съветващи"......аман!!!! #Cussing out

# 19
  • Мнения: 1 014
И аз бих искала да науча нещо повече по темата, т. е. мамите, които са успели да приучат бебетата си на гърне, да посочат начинът по който са го направили. То е ясно, че не става с магическа пръчка, независимо дали започваш на 10 месеца или на 2 години. Всяка ще прецени сама кога да го направи, въпросът е как?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Научих го като му купих интересно гърне и след като си свършеше работата в гърнето го водех с мен да го изхвърлим в тоалетната!На него му беше интересно да пуска водата и в началото казваше че има чиш рез 10 мин!

Офф-Няма възрастова граница за слагането на гърне Crossing ArmsСинът ми започна като беше на 1год и 4,а племенника ми сега е на 2 и още си върши работата в памперс!


Мила, това за 17-ия ден е казано с ирония!.....
Дали не е попрекалила малко?То ирония,ирония ама чак пък толкоз!

# 21
  • Мнения: 2 237
 Миличка,аз ще ти споделя опит как научих детето си на гърне.
Веднага искам да подчертая че това е личното ми мнение и опит и не го налагам на никой !
Започнах да я слагам при навършени 7 месеца.Тя се изчишкваше винаги по едно и също време,ето защо си казах "Защо да не пробвам да я сложа по това време,пък да видим".Нашето гърне е вградено в стола за хранене.И така.Първо я нахраних.След това лекичко я събух ,махнах дъската на стола и я сложих на гърнето.След 5 минути се беше изчишкала !Продължих да правя всеки ден същото.Понякога нямаше резултата,друг път  с продължение на дни си вършеше там работата.Давах и да си играе с играчки,забавлявах я.И тя постепенно свикна,че щом се нахрани,идва ред за тоалетна.Винаги я хваля и и пляскам като се изходи,което много я радва.Тя от самото начало нямаше нищо против гърнето,а мисля че това е много важно.Номера е в постоянството.Не съм пропуснала и ден да не я сложа на гърне.
Аз съм от майките,които са "ЗА" ранното слагане на гърне.И никога не бих чакала 18 месеца,та да си слагам детето на гърне! Naughty
Моята като я слагам от рано,нито се е изкривила,нито нещо и е станало.Ще ме извиняват педиатрите,но аз слушам само себе си и гледам по детето си,то ми диктува.
И така,малката си ходи редовно в гърнето,на ден караме с 1-2 памперса.Аз успях да я науча,мисля че всеки който желае и е упорит (без да насилва детето !) може да научи детето си на гърне.Естествено ако то е отворено за това.За щастие моето се оказа че е.


С две думи според мен възраст за слагане  на гърне няма,както щете ме разбирайте....

# 22
  • Мнения: 5 577
Почнай по едно време (към 10-11) месеца, но зарязах.

Не'ам нерви, вече сме на година и пет месеца и само веднъж акахме у гърнето.  bowuu

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
blizna4e , понеже майка ми гледаше дъщеря ми в този период, искам само да подкрепя написаното от теб - точно по същия начин дъщеря ми беше научена от майка, беше на 8 месеца, когато я сложи за първи път, но нямам спомен кога спря да й пере памучните пелени.
Същото бих направила и с второто си дете, да е живо и здраво да се роди! Praynig

# 24
  • Мнения: 148
Например, аз отначало го слагах облечен да седне, за да свикне да седи. Също му давах да си играе с гърнето, за да спре да му обръща такова голямо внимание.
И аз започнах така. Сложих щерката на гърне когато прецених, че може сама да сяда и да се задържи в това положение стабилно. Беше в началото на 10ия месец. Отначало пробвах облечена - тя се дърпаше и не искаше да сяда. Оставих я на мира и не я пробвах няколко дена. През това време се "запознаваше" с гърнето игаейки. После започна да сяда на него (все още облечена) и да се заиграва с играчки. След това започнах да я слагам да сяда когато я видех, че ака. Тя си акаше в памперса, но така се опитах да и създам представа за какво служи гърнето. И след това я събух. Целия този процес отне около седмица или две. Сега ака основно в гърнето. Много рядко я изпускам. Пишането - ако я хвана в момент когато и се пиша - добре. Ако не - първо не ми дава да и сваля памперса, а ако и се наложа - седи малко на гърнето и после става. През Юни тръгва на ясла и се надявам там да и свалят памперса, че аз нещо не виждам как ще стане тази работа.
Успех и търпение!

# 25
  • Мнения: 2 040
Абе хора, аз никъде не видях авторката да е посочила, че детето й е на 8 -10 месеца ... може да си му е време на детето ...   доколкото разбрах, тя пита КАК, а не КОГА ...

Аз още не съм учила моята госпожица ... подариха ни гърнето едната баба и дядо, сакън да не забравим че трябва да я учим, но и до ден днешен го ползваме единствено за шапка сомбреро ... така че незнам как ...
Дано някои запознати кажат някоя и друга хитринка ... че да се учим и ние като дойде и наЩо време  Laughing

Лио, ти си най- упоритата майка, 17 дни - това си е световен рекорд ..  Laughing Дадоха ли ти медал, парички или поне наградка някаква ... ти я заслужаваш ... не може никой да не е разбрал за това чудо  .... Laughing Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 574
Лиоренаааааааааааа,къде си???
Абе хора пуснете една търсачка,прочетете малко ...
Нямам думи просто,как ще си слагате децата на гърне преди да са се изправили?
galinela ,сама казваш че детето не знае защо трябва да стои в гърнето,ЗАЩО ЩЕ ГО КАРАШ ТОГАВА Shocked
Когато порасне достатъчно и осъзнае за какво става въпрос,какво се прави в гърнето само ще започне да си казва.Това трябва да стане около 18тия месец!Не 8мия,не 10 тия Close
Е, хайде хайде без такива изявления. Ако не верваш дъщеря ми беше на 8 м и за 3 дни разбра за какво е гърнето и след още два акаше само на гърне.С пишането приключи около годинката. Да не мислиш ,че и е било зле с чисто дупе и без огромен спарващ памперс м/у краката и. А да не говорим колко ни облекчи финансово и когато отиде на ясла бях абсолютно спокойна,че няма да изстине ,защото не са я преобули като е напишана.
А колкото до въпроса на темата- аз лично седях при нея в началото ,че да не падне и да се уплаши. Сутринта веднага я слагах на гърнето още като се събуди.Понякога и четях книшки в началото.

# 27
  • Мнения: 2 271
Е стига сте се дръгняли на тая тема!Който когато иска ще си слага детето на гърне!

# 28
  • Мнения: 130
Напълно съм съгласна!

# 29
  • Мнения: 1 771
Е стига сте се дръгняли на тая тема!Който когато иска ще си слага детето на гърне!

За неразбралите, темата не е кой кога, а как

Общи условия

Активация на акаунт