Как и кога сложихте детето на гърне?

  • 8 046
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 769
Извинявай SEMEINA_25_SF , ти по принцип така ли си пишеш ( с големи букви)?
това притеснява ли те как пиша????????????????????мен не а теб защо ли ако имаше и средни и тях бих опитала smile3521
SEMEINA_25_SF, очевидно не си прочела правилата за писане във форума, иначе щеше да знаеш, че главните букви се считат за викане и не е допустимо да се пише по този начин! Също така, щеше да знаеш и какво е спам, както и условията за спазване на добрия тон.
Момичетата са ти направили основателно забележки, на които ти отговаряш доста грубо.
Моля те, прочети  ..::. Правила, условия и указания .::.. и се опитай да ги спазваш!

# 76
  • Мнения: 928
Аssia   това е само цитат от книгата на един психолог и го споделям с вас. На никого не го налагам. Просто още една гледна точка. На въпроса ти - ДА - познавам деца, които без причина са се напишквали до 8 клас. Не е казано, че всички са така, а че има риск да се получи и ти не си застрахован.  Sad
Иоще нещо: Една неопитна майка (но не глупава) ще прочете книги, ще изслуша различните мнения на други майки, и ще се съобрази най-вече с нейното уникално дете.
Моето е на година и два месеца и за да го сложа на гърне трябва да го вържа. Не мисля че с насилие ще се научи на нещо Thinking. Затова ще изчакам докато стане на 1.6 - 2 години. Въпрос на избор. Никой не иска да навреди на детенцето си  Wink

# 77
  • sofia
  • Мнения: 562
Аssia   това е само цитат от книгата на един психолог и го споделям с вас. На никого не го налагам. Просто още една гледна точка. На въпроса ти - ДА - познавам деца, които без причина са се напишквали до 8 клас. Не е казано, че всички са така, а че има риск да се получи и ти не си застрахован.  Sad
Иоще нещо: Една неопитна майка (но не глупава) ще прочете книги, ще изслуша различните мнения на други майки, и ще се съобрази най-вече с нейното уникално дете.
Моето е на година и два месеца и за да го сложа на гърне трябва да го вържа. Не мисля че с насилие ще се научи на нещо Thinking. Затова ще изчакам докато стане на 1.6 - 2 години. Въпрос на избор. Никой не иска да навреди на детенцето си  Wink

не съм искала да те обидя!мнението ми не беше към теб а към тези за мен псевдо специалисти!
да има деца които имат проблеми с напишкването, но те не са правило а изключение!не се учудвам че детенцето ти не иска да седи на гърнето както отбелязах в тази възраст кипят от енергия и не можеш да ги накараш да седят на едно място!а за насилствено слагане на гърне и аз съм против!това би било много голяма грешка!
и неопитните родители като прочетат че детето не се контролира не се и опитват и ако срещу неговите думи стоят моите, дали на мен ще повярваш или на "специалиста"?та това е причината за негодуванието ми! с цитиране на данни за патологични случаи се обобщава всички деца, което е погрешно!
според мен всеки има право да направи това което сметне за правилно с детето си, но е гадно да се подвеждат майките с лъжи!децата могат да се контролират около годинката!

# 78
  • у нас
  • Мнения: 660
Имахме гърне още когато дъщеря ми беше на 8 месеца,но не сме го ползвали по предназначение.Сядала е на него 3-4 пъти,колкото да се увери дали е удобно или не Mr. GreenЕдин ден просто и омръзна и го метна през терасата(добре че нямяше ниой долу) ooooh! Чак когато стана на 1г и 8 месеца,сама прояви интерес към тоалетната и аз направо и купих бебешка седалка.Горе-долу от тогава сме махнали  ипамперса,като на няколко пъти стабилно сме подмокряли килима Party и до сега през ноща сме с памперс,но това не ме притеснява Naughtyпоне за сега

# 79
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
аха, значи да пиша по темата тогава.
Как? newsm78 Да, как?
Значи ето така.....
на 17-ия ден започнах да махам памперса и да издържам бебето на ръце, издържам, издържам го, трябваха ми волски нерви, над един леген и така....издържах го, защото много ме беше страх да остане с пампа след 2-рия месец. Това щеше да е краят за мен, щях да си скубя косите, ако някоя майка си беше научила детето преди мен.....
и как? ами така....
един леген и чакам, бабата държеше главата, че тя падаше ту наляво ту надясно....
и търпение му е майката и вече като стана на 2 месеца започна да посочва гърнето с пръст и после вече си вършеше всичко в гърнето....
и се радвам безкрайно, че приключихме с тези скъпи памперси рано-рано.

Та така, нали се пита 'как'? ами така Rolling Eyes
[/size]
Лио, велик постинг. Така съм се смяла с глас, че чак мъжО се събуди /а беше задрямал пред телевизора/ Simple Smile Mr. Green Twisted Evil Mr. Green

Днес разбрах истината за себе си - "Не съм нормаааална! Wink
 Embarassed Още сме с памперс и се кърмим.  Sick

Нали? Mr. Green Ами аз се радвам, че абсолютно никой не може да се похвали с нашите резултати.Всички са назад.....

# 80
  • Мнения: 10 758
Лио, обещавам, че като забременея с третото, ще мина един курс при теб.Та още от раждането да го пробвам.Че с щерката направо се улях.Започнах да я слагам на гърне на 2 г.А и сега със сина съм закъсняла.Малиии, вече е на 1г. и 3 м., мани мани.По гаджета ще почне да ходи, а аз го държа още с памперс Mr. Green.

# 81
  • Мнения: 138
Дъщеря ми е на 6,5 месеца от кои месец трябва да започна да я уча да сяда на гърнето newsm78

# 82
  • Мнения: 7 821
Пусни една търсачка. Вчера се обсъждаше тая тема.

# 83
# 84
  • Мнения: 1 393
От както детето започне да седи стабилно може да се слага на гърне,но аз така и не се справих за дъщеря ми с тази задача  Embarassed

# 85
  • Мнения: 366
Когато родих дъщеря си не съм чела във форуми и не съм се съветвала с други майки за приучаването към гърне. Правех всичко по усет. В началото само си играехме с гърнето. Започнах да я слагам на гърне, когато тя започна да се буди сутрин суха и докато не се е напишкала още, аз я слагах на гърнето. Не се е налагало да чакам повече от минута-две, докато се изпишка. После гушкане и целувки, за да разбере колко съм доволна от нея. Това започна някъде към осмия месец. После през деня на около час и половина пак я слагах на гърнето, ако свърши работа там - хубаво, ако не - много важно. Процеса е дълъг и всичко става постепенно. Важното е да не се насилва детето и да не се държи излишно дълго на гърнето. След десетия месец ползвахме памперси само при разходки. Между другото в яслите слагат децата на гърнета под час всички заедно. Наблюдавайте децата си те най-добре си знаят  bouquet

# 86
  • Мнения: 47
Моето съкровище е ве4е на 8 месеца и половина,мислите ли че му е време да го приучавам към гърнето?Стои стабилно,изправя се и мисля че скоро може и да проходи но още не го пускам защото мисля че му е рано

# 87
  • Мнения: 2 910
Според мен два са вариантите. Единият е да започнеш от сега да го приучаваш на гърнето, при условие, че седи вече стабилно, а другият, на който съм се спряла аз е, около 2г. възраст, когато вече може да се борите за оттучване от памперса.

# 88
# 89
  • Мнения: 1 032
Това е от книгата на д-р Фицхю Додсън "Изкуството да бъдеш родител". Малко е дългичко, но се надявам да ти е полезно

От време на време срещам майки, които са се опитвали да слагат бебето си на гърне още през първата му година. Това е рядка, но монументална грешка. Една майка, извършила тази грешка, веднъж ми доведе седемгодишното си моми¬ченце да го лекувам.
Детето имаше някои психологически проблеми, между които ужасен стр»ах от училището, трудности в сприятеля-ването, крайна привързаност към майка си и неспособност да установява отношения с другите деца. Към всичко това се прибавяше и редовно напикаване.
Когато едно дете на повече от пет години се напишква, можем да се обзаложим почти със сигурност, че то по ня¬какъв начин е било неправилно гледано. Най-често детето си отмъщава на родителите за тормоза, на който са го под¬лагали, опитвайки се да го приучат към чистота, като това става подсъзнателно, тоест не е нито съзнателно, нито на¬рочно.
Майката, за която споменах, започнала да приучва бебе¬то си, когато било на осем месеца. Попитах я защо толкова рано. Отговори ми; „Всъщност нямаше сама да се сетя. Това бе първото ми дете и не бях много опитна. Една съседка ми каза, че сега е моментът и че когато навършил годинка, нейният син вече не се напишквал. Много добре се спра¬вих. Слагах я на гърнето веднага след ядене и тя се изаква-ше като па часовник."
Бе ужасена, когато й казах, че всъщност е приучвала себе си, а не детето, което съвсем не е регулирало собствените си нужди. То просто пасивно е откликвало на майка си, а тя си бе създала навик да се занимава р нуждите на дъщеря си. Попитах я какво е станало с „обучението" й, откакто дете¬то й отново се напишква. Отговори ми засрамено: „Ами не
мога да разбера. Щом проходи, и отвикна от гърнето. За¬почнах от нулата и точно тогава взе всяка нощ да се напи¬шква." Обясних й, че момиченцето не е отвикнало от гърне¬то, защото всъщност никога не е свиквало с него.
За да се научи да не се изпуска, детето трябва да е овладя¬ло известен брой сложни дейности, включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си. Този нервно-мус-куленконтрол е асолютно непостижим за дете, ненавърши-ло две години. Тогава е моментът да се започне привиква¬нето, а не докато е бебе. Не че не можете да обучите и дете, което няма годинка, но преждевременното обучение ще бъде скъпо заплатено от психологическа гледна точка. Аз лично не мисля, че си струва.

Общи условия

Активация на акаунт