Има-няма лято, ЯНУАРЧЕТО с усмивки е богато! (53)

  • 52 117
  • 751
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 455
Люба, радвам се, че си прекарвате хубаво. През септември е много готино на море.
Аз се успокоявам вечер, и на мен ми минава по-бързо времето като имам работа. Гадно е когато дразнители ми пречат да си я върша.

Тути, и ти ни липсваше!!! Много се радвам, че си била с любимите си хора! Браво на Нели!

Бебо, браво и на Вики.

Сами също е добре  в градината. Вчера за малко да заплаче, че имало много ревящи деца, но се е сдържал. Не беше пил обаче цял ден вода. Днес каза, че е пил, госпожите още не ги познават добре и не дават много информация.

Зайка, наистина Мишко ти  е одрал кожата!

# 361
  • Мнения: 81
Момичета аз обаче искам съвет за градината. Ходи с кеф, играе но не искала да спи. Ляга и си играе и събужда групата. Днес спала но малко. Говоря, обяснявам . Ако питат мен не е голям проблем че не спи , но да не пречи на другите. Да кротува. Но Вики и кроткост са несъвместими пнеща

# 362
  • София
  • Мнения: 418
Зайка, много си приличате с Мишето! Heart Eyes
Вики от два дни е на градина и сутрин са драми. Не иска да ходи, плаче, аз го убеждавам, подкупвам...

Тази вечер оставихме за първи път децата да ги гледа майка ми за три часа. Справи се, ама гледаше доста умно, бяха я побъркали! Crazy
Алекс, откакто се върнахме от Банско не иска да спи през деня, иска да го разнасям, иначе реве... ooooh!

# 363
  • София
  • Мнения: 598
bebo79, няма как да я накарат насила да спи. Най-много да й обяснят да си играе тихо. Ти също предполагам си разговаряла с нея. Ще те разбере. Щом не заспива детето, не виждам как ще го приспят. Да не мислиш, че е единствена. Peace Сигурно в групата им ще стават все повече неспящите.
Аз също не спях в градината, но бях кротка и си лежах. Въпреки това учителките постоянно ми се караха, че не съм заспивала Close

# 364
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Аууу изпуснала съм страхотни поводи,честито на всички  Hug

Любе при нас чувствата не са охладнели,даже напротив,сега оцених всичко което мм прави за мен и децата,всички онези на пръв поглед дребни неща които съм пропускала покрай мен без да ги оценя.Осъзнах,че съм била много жестока на моменти към него с прекалената си взискателност.Не ми стигна времето с него,искам още,не искам да се делим  Cry Но в момента работното му време е такова,че дори да идем ние пак ще сме сами,разликата е в това,че тук поне мога да се справя с почти всяка ситуация сама,а там все трябва да разчитам на някого.Плановете за сега са-той да работи по три месеца и да се прибира за по един и така до следващата учебна година,когато всички ще заминем заедно.

Голямо  Hug за всички

# 365
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Тути, не звучи толкова ужасно. А и все пак имате яснота какво ви предстои. Незнанието и неизвестното убива.

# 366
  • Мнения: 251
Здравейте!
Как сте в това време, дано поне на почиващите да им е хубаво  Hug

Елч, да не би да има някакви новини вече? В другата отчетна вече започнаха да се раждат бебчетата и нещо се стреснах, въпреки че има още време, ама нищо нито съм извадила, нито приготвила, за купуване да не говорим  Simple Smile И мен ме е страх този път, за разлика от предишните, незнам защо, иначе нормално живот и здраве ще раждам, макар че като гледам как правят секцио масово...незнам, дано всичко е наред. леко и бързо раждане ти пожелавам  Hug

Амнезия, може би при теб разликата между децата е по-малка и за това така ти тежи бременността, а и малката си е още бебешор и си иска грижи  Hug

Аз пък още не съм пуснала Ивайла на дг, при нас групите са сляти все още и чакам да ги сформират, макар че и при нея очаквам трудности, заради по-дългото отсъствие. Тя също не спи вкъщи от две годишна, но в дг, заради ранното ставане сутрин и емоциите заспива на обяд и то доколкото знам даже една от първите  Simple Smile
 
Емили, рал, много е неприятно това с работата, дано успеете да игнорирате неприятностите  Hug

тути, както люба е писала, важното е, че имате яснота, а и времето сега като почне учебната година ще видиш колко бързо ще мине и отново ще сте заедно  Hug

какче, разсмя ме с този малък мушморок  Simple Smile

# 367
  • sofia
  • Мнения: 4 296
При нас не е капнала капка, та дори поизгорях от вятъра. Топло и слънцето се скриваше от време на време, та се поразхлаждаше. Уморена съм си от плажа. Даже планувам да не излизаме. Сложила съм едно свинско да изпека, една салата, таратор и вечеря на терасата.
Еми, Тути, как сте.
Буби, айляк, отчети се и ти

# 368
  • Мнения: 455
Люба, чудесно звучи твоята вечеря, много приятно описваш всичко! Радвам се, че ви е хубаво!

Аз съм добре,благодаря! Имах много напрегнат ден и след малко лягам да спя Hug

адис, стискам палци всичко да мине бързо и лесно като му дойде времето.

На Сами сутрин му е тъжно, после явно свиква, но днес пък цял ден не е пишкал и пак не е пил вода. Казаха че е спал много и последен са го вдигнали.

Какче, има ли колики Алекс?

Бебо, Вики може пък да започне да спи, като се изморява повече. Ти й говори, че като не спи, поне да пази тишина, пък тя каквото направи.  Simple Smile

Тути,  ще минат бързо трите месеца и пак ще се видите. А догодина като отидете всички, ще сте си постоянно заедно. Ти ще учиш ли до тогава английски, или знаеш?

Елч, отчет! Simple Smile

# 369
  • София
  • Мнения: 418
Еми, има колики, но вече са доста нарядко. Но... започнаха да го мъчат зъбите!    Mr. Green Ръцете са му до лактите в устата, текат лиги...

Тути, ти си мъжко момиче, ще устискаш още малко и после ще сте си заедно всички! Hug

Виктор днес не плака сутринта, два дни му трябваха и влезе в релси. Ама е станал толкова устат, че се не търпи. Научил е лафчета и само ни отговаря. Гледам да го игнорирам, че иначе ще го смачкам! Mr. Green
Иначе и той не спи винаги в детската, ама ако говори му се карат и той ги слуша. Та си лежи и мълчи.

# 370
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Леле, сега зъби, ей това да гледаш бебе не си е работа, едно мине второ дойде  Mr. Green
Какче, дали е правилно да се игнорират 'лошите' думи ? Аз се чудя понякога кое е добрия подход

# 371
  • Мнения: 509
Люба, в една книга четох, че като игнорираш лошите думи детето ще спре да ги повтаря, защото вижда, че не му обръщаш внимание. Аз много не съм съгласна с това. Предпочитам да направя забележка. Ще видим Калоян като тръгне на градина с какъв в речник ще се запаси, защото засега няма много от къде да ги научи.

# 372
  • София
  • Мнения: 418
Ох, много е сложно. Като цяло проблемът започна от лятото, от сборните групи, в които имаше и по-големи деца.
Разбира се, първо му обяснявахме че думите, които ни казва са обидни и да не ги ползва. След многократно повтаряне и не влизане в главата, започнахме да се караме и наказваме. Реакцията беше много остра, на моменти изпадаше в почти нервна криза, държеше се като диво животинче.
Сега започнах със стратегията на игнориране и по мои наблюдения, работи най-добре, кризите минават бързо и някакси не му е интересно да ги казва.
И тъй като многократно сме му повтаряли, кое не е ок да казва, то явно ни ги казва нарочно и като не му обърнем внимание всичко си идва на мястото.
Не съм чела литература по темата, действам на принципа проба-грешка! Mr. Green

Единственото, което не му прощавам никога е като ни каже, че не иска вече да сме му родители, че сме лоши и не ни обича. Тогава директно го хващам за ръка и му отварям външната врата да си търси нови родители. Тогава започва един рев, едни молби и извининия, прегръдки, чудо просто! Crazy

# 373
  • Мнения: 205
Какче, като чета за Викчо все едно чета за Мартин. Но аз отдавна съм ги определила от една кръвна група. Но явно и ние с тебе сме от една кръвна група, защото това с отварянето на вратата и аз го практикувам hahaha

Целувки на всички, иска ми се повече да пиша и имам какво, но имам доста работа 

# 374
  • Мнения: 205
Какче, като чета за Викчо все едно чета за Мартин. Но аз отдавна съм ги определила от една кръвна група. Но явно и ние с тебе сме от една кръвна група, защото това с отварянето на вратата и аз го практикувам hahaha
Мартин какви глупости е научил да говори, направо потъвам в земята от срам като си представя, че ги говори в градината. Обаче те обратно от началото на седмицата само ми го хвалят, имат нова госпожа, гастролираща, защото са в сборни групи. Тя вчера вечерта специално дойде да ми каже, че такова умно дете отдавна е нямала. Та явно още не са му чули там новия речник.

Целувки на всички, иска ми се повече да пиша и имам какво, но имам доста работа 

Общи условия

Активация на акаунт