PAPP-A - плацентарен протеин, референтни стойности

  • 25 218
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте момичета, днес и взех резултата от БХС, сравнявах с други тук във форума и ми направи впечатление, че РАРР-А ми е по-висок - 2,65. Някоя от вас знае ли референтините стойности и какво означава ако е висок?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 22
Здравей,
До колкото ми е известно референтните стойности зависят от г.с., би следвало да ги пише на резултатите какви са референтните стойности.
До колкото знам се измерват и двете свободен човешки хорионгонадотропин (free β-hCG) и pregnancy-associeted plasma protein A (PAPP-A), като маркери за увеличен риск от хромозомни аномалии. Общо двете, заедно с възрастта ти и още щуротии се използват за изчисляване на риска от аномалии, като референтните стойности зависят от това в коя г.с. си и за това се прави БХС на следващия ден след ехографа (отделно и ехографа независимо от БХС показва ако има разни отклонения и риск от аномалии). Също  някъде из форума четох, че високите стойности на тези протеини зависят и от обмяната на веществата на майката и работата на бъбреците и черния дроб.
Има и много мнения ЗА и ПРОТИВ БХС като изследване, тъй като неправилно определена г.с. също води до повишен риск, тъй като референтните стойности са други.

ето една тема, свързана с БХС: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=536423.0

Аз лично не бих отхвърлила БХС като изследване, но знам, че има много За и ПРОТИВ, така че ако са кофти резултатите това в никакъв случай не означава, че трябва да откачаме Simple Smile

Не знам дали ти отговорих на въпроса и до колко бях полезна или просто надрънках куп излишни неща Simple Smile

Лека бременност и успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 335
Много ти благодаря за изчерпателния отговор, ще чакам часа при гинеколога, тя още като ме пращаше каза да не се плаша от този тест, успех и на теб!

# 3
  • София
  • Мнения: 335
Така, аз да напиша, ако някой се сблъска със същия проблем, гинеколожката ми каза, че не е никакъв проблем това и е нормално, и тези белтъци нещо...все едно не е супер важно. Иначе и в един руски форум намерих - това влияе само на майката и на плацентата, но не и на бебето. Дано съм била полезна!

Общи условия

Активация на акаунт