Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLIII

  • 57 944
  • 672
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Субтитри откъде може да се изтеглят / в Арена ми изписва грешка/!?!

# 481
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Субтитри откъде може да се изтеглят / в Арена ми изписва грешка/!?!

http://DMCA-removal-from-Google/subtitles/The_Broken_Circle_Breakdown-96495/

# 482
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Dracula Untold - влязох в киносалона с известни резерви , но филма  ми хареса.Препоръчвам, това е един от филмите , за който ви трябва само пакет пуканки и голям екран. Страхотен Люк Евънс, чак думи нямам Rolling Eyes.

# 483
  • Мнения: 216
We Are What We Are
http://www.imdb.com/title/tt2309021/?ref_=nv_sr_1
Щях да се затрия от киномания с тоя филм. Беше ми препоръчан със загадъчна, леко садистична полуусмивка и аз сядам (лягам) да гледам, съвършено неподготвена, мисля си че за най-обикновени набожни американски откачалки.
Скрит текст:
(Много е късно, от 1 седмица не мога да спя, малко ми е в мъгла) С изненада усещам как филма бавно, но сигурно започва да ме вцепенява от страх. Искам да стана и да светна още една лампа в другия край на хола, но не мога. Не мога и да цъкна на пауза, защото компютъра е на бюрото. Страх ме е (!) да протегна крак и да стъпя на пода. Нещо ще ме сграбчи за крака, ще ме издърпа под дивана и ще ме изяде. С услилия на волята се пресягам и дърпам леглото на кучето по близо до дивана (за да се почувствам малко по-добре). То тежи. Решавам да съм смела и да не го събуждам и него, горкото.  По едно време се чува едно СУР-СУР-СУР изпод дивана, изпотявам се, скачам, не издържам, хуквам да светна лампата, иначе ще се разрева, ще вдигна цялата къща на крак и ще стана за смях. Разбира се, не отделям поглед от екрана, защото знам че ако го направя, нещо ще се пресегне оттам и ще ме изяде! Спъвам се в кабела от компютъра към телевизора и си хлопвам главата в страничната дръжка на един куфар (която се спука!), но както лежа по очи на пода разбирам, че котката ми настървено бута с крак един конец за зъби под дивана и за това се чува СУР-СУР-СУР... Замалко да се разрева от облекчение, но пазя тишина, защото ще ме е срам да се обяснявам, ще ме пратят да спя и няма да мога да разбера ужасния край и ще прекарам цяла нощ в безкраен ужас!
Като оставим настрана, че сериозно заплаши менталното и физическото ми здраве, препоръчвам. Страшно добре навързана интрига, играта е жестока, напрежение, мистерия и съспенс от начало до край. Един от двата най-страшни (за мен) филми които съм гледала със El Orfanato. Там направо се задушавах и ревях от ужас, свита трепереща в кьошето.

# 484
  • Мнения: 1 416
We Are What We Are - много скучен филм, даже и не го догледах, никакви емоции не ми предизвика, само нескончаема досада.

# 485
  • Мнения: 2 254
Да не се окаже, че скритият текст на Флип Флоп е по-хубав от филма?  Grinning

# 486
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да не се окаже, че скритият текст на Флип Флоп е по-хубав от филма?  Grinning

Не бих се учудила  Mr. Green

Гледайте моята психарийка, която бях препоръчвала по-назад. Ей тогава наистина няма да посмеете да погледнете под леглото  Whistling

# 487
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Аз точно от страх не гледам подобни филми вечер Mr. Green После се оглеждам, като гърмян заек и се завивам през глава...да не говоря пък как чувам Laughing

# 488
  • Мнения: 2 254
...да не говоря пък как чувам

Като гърмян заек, сигурно. Simple Smile

# 489
  • Мнения: 216

Гледайте моята психарийка, която бях препоръчвала по-назад. Ей тогава наистина няма да посмеете да погледнете под леглото  Whistling

Нали за Miedntras duermes / Sleep Tight става дума?
Свалила съм я и чакам да посъбера малко силици и нея да гледам. От такива типове много ме е страх...
Тия испанци страшно страшни филми правят!

# 490
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002

Гледайте моята психарийка, която бях препоръчвала по-назад. Ей тогава наистина няма да посмеете да погледнете под леглото  Whistling

Нали за Miedntras duermes / Sleep Tight става дума?
Свалила съм я и чакам да посъбера малко силици и нея да гледам. От такива типове много ме е страх...
Тия испанци страшно страшни филми правят!
Аз го гледах и имах неблагоразумието да е късно вечер. Хареса ми филма и ми направи впечатление огромната разлика между американските трилъри и този.  Thinking

# 491
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Нали за Miedntras duermes / Sleep Tight става дума?
Свалила съм я и чакам да посъбера малко силици и нея да гледам. От такива типове много ме е страх...
Тия испанци страшно страшни филми правят!

Да, точно за него.

Брутални са испанците, признала съм ги. И мен ме е страх точно от подобни неща, които са напълно реални и слагат в джоба си всичко излязло от немалката фантазия на Стивън Кинг например.

# 492
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
И аз го изгледах този
Good People  -  http://www.imdb.com/title/tt1361318/

Слаба ракия е от всякъде Laughing Е, не точно, крайна съм.
Франко ми харесва все повече Peace
Нещо сюжета беше недодялан.

# 493
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Да се включа с едно ново филмче - "Най-доброто в мен" - http://www.imdb.com/title/tt1972779/
Не съм очарована честно казано. Сюжетът е ясен - Никълъс Спаркс (пък съм и чела книгата преди това), което ще рече целувки, сълзи, сополи, любов ли бе да го опишеш. Не издавам нищо, защото то като се каже филм по Спаркс и нещата веднага добиват представа. В този смисъл няма изненади. Не ми хареса каста: като изключим Мишел Монаган, която се справя горе-долу, останалите или маркират героите, или го карат по шаблон, или нещо друго. Друго - понеже действието прескача от настояще към минало и обратното, младият главен герой е тотално различен от настоящия, ама толкова, че се чудиш режисьорът капаци ли е имал на очите или какво. Да не говорим, че плюсовият герой (а при Спаркс положителните са толкова положителни, че чак накъртва, а лошите са ултра лоши, средно няма) е тотално нехаризматичен. Трето - действието в миналото се развива през 1992 г., пише си го на екрана с дебели букви, обаче представата на режисьора за 1992 г. е като през 70-те, с елементи от 50-те: мода, атмосфера, сценография, всичко. Съвремието пък е нещо средно между стара реклама на кока-кола, малко Стив Джобс и надничаща зад кьошето Адел. Не че ги има, просто някаква такава манджа с грозде се е получила. Иначе красивичък - като пейзажи, романтичен, сладникав, попресолен - у дома, на дивана, в скучен дъждовен ден, може да се понесе. Да кажем.
Днес трябваше да гледам "Живи машини" (Аutomata) - новия филм на Бандерас. Звучеше интересно - поредната антиутопия май, но така и не стигнах до киното, щото снощи пред нас си беше жив филм: взривиха под прозорците ни кола, та имахме реален екшън.
Много ми похвалиха "Съдията" -  http://www.imdb.com/title/tt1872194/ И то колежка, на която мненията ни винаги съвпадат относно филмите.  Peace

# 494
  • София
  • Мнения: 1 974
Няколко думи от мен за Dracula Untold / ДРАКУЛА: НЕРАЗКАЗАН
Общо взето ми хареса, като атмосферата и операторската работа бяха на ниво, ефектите също, но имаше и дребни дразнещи неща, които са валидни не само за този филм, затова не съм така критичен - от историята става ясно,  че навсякъде по света в древността се говорило на английски  Mr. Green
От така наречените внушителни и епични филми, само Apocalypto на Мел Гибсън се справя отлично с тази явно непосилна задача за модерните кино-продуценти - да се говори на езика, който е типичен за сюжетната линия във филма   Grinning

Общо взето, историята е с не сложен сценарий, който обаче, шокиращо за мен, затрудни част от зрителите  в салона  Shocked Rolling Eyes!?!?!(какво става с младото поколение!?!)
Ако трябва да дам кратка оценка - за убиване на време на кино - става, за убиване на време у дома - не.
Моята цел не беше да убивам време, защото доста ми харесва Люк Еванс и имах по-високи очаквания, но здраве да е  Simple Smile Ще му се порадвам повече в The Hobbit: The Battle of Five Armies

Общи условия

Активация на акаунт