Оригинален подарък от кумове за младоженци

  • 39 094
  • 18
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 115
Здравейте! Моля за помощта ви - след месец и половина ще сме кумове на сватба и трябва да изберем хубав, оригинален подарък. Да опиша ситуацията - младоженците са с много добри финансови възможности - няма нещо (от сравнително стандартните неща- техника, домакински принадлежности), което те да не могат да си позволят, за да им го подарим. Не сме и страхотно близки - в една компания сме, но те като цяло са доста обрани и дискретни хора. Не мисля, че е добра идея да ги питаме от какво имат нужда поради споменатите вече обстоятелства. Иска ми се да е  нещо, което би останало за спомен или имащо символика. Нашите възможности също са добри. Много ще се радвам на съвети, макар да знам, че е индивидуално решение съобразено с хората, за които е подаръкът. Ние нямаме брак и сме ходили на 2 сватби в съзнателния си живот, та тези неща са ни доста чужди Simple Smile Благодаря!

# 1
  • Мнения: 208
Може да им подарите екскурзия, така ще остане един приятен спомен 

# 2
  • Мнения: 8 163
ДНК портрет. От това по-уникално - здраве! Вие ще поемете разходите, младоженците ще трябва само да изпратят пробите.

# 3
  • Мнения: 14 515
ДНК портрет. От това по-уникално - здраве! Вие ще поемете разходите, младоженците ще трябва само да изпратят пробите.


Какви проби се пращат?

# 4
  • Varna
  • Мнения: 115
Явно от вътрешната страна на бузата Simple Smile

# 5
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Когато ние се женихме, помолих кумовете вместо да си разменяме подаръци - да си подарим 10 дни в Барселона. Така остана страхотен спомен и за двете страни и същевременно не се главоблъскахме Simple Smile

# 6
  • Мнения: 9 018
И аз съм за екскурзия или почивка.

# 7
  • Мнения: 8 163
Явно от вътрешната страна на бузата Simple Smile

Точно така.

Тази фирма прави и "портрети" на пръстови отпечатъци и на целувки.

# 8
  • Мнения: 4 785
Ако са ценители на алкохола им купувате няколко вида отбран, скъп/отлежал алкохол за всяка сватба (сребърна, златна и т.н., не ги знам в подробности) като всяка бутилка следва да се отвори на съответния вид сватба и им правите всяка със съответното послание и така. Всякаква украса (или липса на такава, ако питате мен  Mr. Green) и начин на поднасяне може да си ги измислите сами, така че най-много да ги трогне  Wink Бая време ще си спомнят подаръка, гаранция хахахахах

# 9
  • Мнения: 4 418
Когато не мога да се сетя, какво оригинално да взема, купувам един шампоан или парфюм, та може и вие така да направите.  Grinning

# 10
  • Мнения: 14 515
Явно от вътрешната страна на бузата Simple Smile

Точно така.

Тази фирма прави и "портрети" на пръстови отпечатъци и на целувки.

Аз не бих се съгласила на такова нещо. Да ми вземат пръстови опечатъци?!?

# 11
  • Varna
  • Мнения: 115
Благодаря на всички за отговорите, ще се радвам и на нови такива Simple Smile Относно ДНК платната - наистина е интересно и уникално, но не мисля, че е за нашите хора Simple Smile

# 12
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Ако имате тяхна обща снимка, може да я дадете на художник да я направи на картина. Ще е хубаво да е сватбена снимка, но няма как да стане преди сватбата.
При хора с финансови възможности, спомените и емоциите са по-важни, та в тази посока трябва да мислите

# 13
  • Белгия
  • Мнения: 307
Портрет, рисуван по наша снимка, ни подариха за сватбата. Не съм виждала по-голяма смехория, макар че е интересно да видиш какво е уловил художника от снимката. Пък и някак не си представям къде точно закачаш такъв портрет.
Щом ще сте кумове, вероятно сте близки и сте ходили на гости в младоженците и знаете дома и вкуса им. Подарете им картина, която като художествена стойност и цена отговаря на стандарта им и на парите, които ви се дават за подарък.
Ако са ценители на хубави вина, подарете им шкаф за вино (те са специални и изглеждат много ефектно) и в него няколко бутилки подбрано вино за специални случаи.
Ако ценят икони, може някакъв уникат, задължително осветена, с посланието да пази дома им.
Има сервизи за хранене за по 1000- 2000-3000 лева и повече, невероятни са. Но разбира се, трябва да имаш съответната трапезария, където да сервираш с такъв сервиз.
Ако са любители на екстремни преживявания, може подаръкът да е ваучер за някакво такова преживяване - скок с парашут, полет с хеликоптер и т.н.
Трудно е да се предложи, като не знаем какво обичат хората и колко пари искате да дадете за подарък.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 958
http://www.fibank.bg/bg/kyulcheta-i-kyulcheta-medalyoni/page/704

Сватбените монети са страхотни! Според възможностите си може да им изберете злато или сребро!

Общи условия

Активация на акаунт