"Цветовете, булката и кармата" ~ Индийски сериали ~ Тема 3

  • 93 105
  • 742
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 924
...Отърваха се с охлузвания, но Сара беше споменала след това в 1 интервю,че вероятно никога вече няма да посмее да подпише сериал, в който героинята и умира, за да не се окаже лоша поличба.
Означава ли това,че смъртта на Садна е поначало заложена в сценария,а не скалъпена впоследствие,от немай-къде,заради решението на Сара да напусне сериала (както се говори/пише)?

Лори, сравнението ти на Калияни със Султана е толкова актуално. Представи си колко време е минало оттогава...направо си е плашещо.
Тази аналогия ме осени ненадейно  Simple Smile ... А сега си мисля-евала на Димитър Талев и на създателите на Калияни! ... Напипали са и са успели да възпроизведат,чертите на типичен, общочовешки, транснационален и вечен (явно,за жалост!) образ!

 Явно обществените норми във всички религии и при всички народности тръгват от един общ корен- чест и достойнство, само че някои остават статични, а други еволюират.
И лошото е,че и в двата случая,се забравя първопричината,резонът,за възникването на тези обществени норми...В конкретния пример: първоначалната цел и замисъл на дамгосването извънбрачния секс,е да се избегне промискуитетът...Явно,по емпиричен път,хората са стигнали до изводите,до които медицинската наука достигна в наши дни,по пътя на изследвания/проучвания/анализи: промискуитетът (особено в тийнейджърска възраст) влачи след себе си множество сериозни здравни рискове...Това е факт...Но е учудваща ограничеността на огромни маси от хора,които не могат да осъзнаят,че на този начин на живот,трябва да се противопоставят повишаване нивото на масовата здравна култура, осъзнаване на рисковете, предлагане на алтернативни пътища към личното щастие и любовта (защото,какво да се лъжем?!  Simple Smile честата смяна на сексуални партньори [освен,разбира се,за професионалистите  Wink],е всъщност,отчаяно търсене на точния и единствения!  Simple Smile ) ... Изкуфелите традиции, загубили връзка със съвременния начин на живот,неразбираеми за младите,но силово налагани,водят единствено до разложение на обществения морал  Sad

Моди е много мой човек  Grinning) И го е грижа за младото поколение...Тръгва от обикновен павилион за чай, а понася цяла Индия на плещите си. Дано успее да стигне далеч. Ще ми се да вярвам, че ще успее да изкорени и абсурдите от главите на повечето си сънародници...
Само едно ще кажа: Да го пази Господ!  Praynig

Да не забравя- днес е Шивратри, празникът на Шива, с които започва  фестивалният сезон чааак до Дивали!!
...Хехеее, пък за записките ще трябва да наема секретарка  Wink моя милост вече е "на въртележката"
Правилно ли разбирам,че фиестата ще трае близо 4 месеца?!  Crazy Не омръзва ли толкова много празнуване!  Grinning А как се работи,при толкова празници,един след друг?  Mr. Green


Последна редакция: сб, 26 юли 2014, 17:06 от Lora-Di

# 151
  • Мнения: 11 766
Благодаря, Роксис Hug Hug Hug
Значи другата седмица ще гледаме с нетърпение,много вълнуващи серии се очертават!

Няма за какво! Определено е така - нямам търпение. Време е Садна и Алек да бъдат щастливи заедно ...  smile3525 Two Hearts Two Hearts

# 152
  • Мнения: 11 766

Момичета много съм ядосана на Кушалия и Рагини и макар, че Садна всичко правеше за тях, да бъдат щастливи, аз все още не съм им простила. Рагини не повярва на Ранвир....Пита, разпитва и Васу й нанесе най-жестокия удар с признанието пред Идраджит, че едно от условията на Садна е било да омъжи чернокожата си сестра за Ранвир....Е все пак Рагини се осъзна, но това, което причини на Садна все още не мога да й простя....

Хубава вечер и прекрасни почивни дни на всички  Hug

Радвам се, че всичко е наред Ани! Hug

И аз съм ядосана на Рагини и Кушали, но поне вече разбраха грешките си и решиха да помогнат на Садна. Стига тя е помагала на всички - време е и те поне веднъж да направят нещо за нея ... 
newsm10  newsm76  Kissing Heart

# 153
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Лорич,
Много ми хареса това което си постнала, става въпрос за Моди. Благодаря  bouquet Боговете пред него, той след тях!

Съжалявам за оФФ-а мацуранки  bouquet Не се включвам да правя разбор на филмУвИтИ, но пък как обичам да си ви четааааа thumbsup

# 154
  • Мнения: 11 766
Silver i Roksi,пїЅВ  blagodarq vi za razqsneniqta.Na men tozi etap ot seriala mi se stori dosta interesen ( dori ne usetih otsystvieto na Sadna) i daje poizgledah nqkolko serii s polovin oko, poneje mi beshe mnogo ljubopitno kakyw bashta e Alek i kakwo e otnoshenieto na Ragini kym deteto na Sadna, no ne uspqh da navyrja vsi4ko. Sega opredeleno neshtata mi se poizbistriha.

Няма за какво!  Hug

За мен без Садна и Ранвир няма да е същото. Те, както и Алек са любимците ми в сериала.  no

Дано после пуснат и другия сериал с Ангад и Сара - и там са супер ... 
Praynig Praynig Praynig

# 155
  • Мнения: 11 766
...Отърваха се с охлузвания, но Сара беше споменала след това в 1 интервю,че вероятно никога вече няма да посмее да подпише сериал, в който героинята и умира, за да не се окаже лоша поличба.
Означава ли това,че смъртта на Садна е поначало заложена в сценария,а не скалъпена впоследствие,от немай-къде,заради решението на Сара да напусне сериала (както се говори/пише)?


И аз това се чудя?  newsm78 Гледах един репортаж за тази катастрофа - за щастие Сара и другите са добре. Но си личеше, че Сара е доста изплашена, когато говори. Вероятно затова е дала такова интервю - това е голям стрес в момента и човек си мисли какво ли не. Горката - за щастие всичко се е разминало без сериозни последствия ...  Peace

Интересно ми е сценариите на сериалите им не се ли пишат в последствие. В повечето страни е така - в Турция например актьорите получават сценария за новия епизод една седмица най-много 2 по-рано. Там до края не е ясен и финала. При латино сериалите ясното в повечето случай е, че завършват щастливо.  newsm10

В индийските обаче незнам как е - ако предварително се знае целия сценарии, даже и края - би било доста странно. Ако е така може това за Садна и Ранвир да е било решение на сценаристите ... 
Thinking

# 156
  • Мнения: 11 766
С това прекрасно селфи на Сара, Ангад, Киншук и Парул ви пожелавам приятна вечер ...  smile3525 newsm76 Two Hearts Two Hearts  Hands Clap

# 157
  • Мнения: 3 976
Индийските сериали нали се снимат няколко години. Според мен сценариите едва ли са предварително написани с финала.

# 158
  • Мнения: 25
...Отърваха се с охлузвания, но Сара беше споменала след това в 1 интервю,че вероятно никога вече няма да посмее да подпише сериал, в който героинята и умира, за да не се окаже лоша поличба.
Означава ли това,че смъртта на Садна е поначало заложена в сценария,а не скалъпена впоследствие,от немай-къде,заради решението на Сара да напусне сериала (както се говори/пише)?


И аз това се чудя?  newsm78 Гледах един репортаж за тази катастрофа - за щастие Сара и другите са добре. Но си личеше, че Сара е доста изплашена, когато говори. Вероятно затова е дала такова интервю - това е голям стрес в момента и човек си мисли какво ли не. Горката - за щастие всичко се е разминало без сериозни последствия ...  Peace

Интересно ми е сценариите на сериалите им не се ли пишат в последствие. В повечето страни е така - в Турция например актьорите получават сценария за новия епизод една седмица най-много 2 по-рано. Там до края не е ясен и финала. При латино сериалите ясното в повечето случай е, че завършват щастливо.  newsm10

В индийските обаче незнам как е - ако предварително се знае целия сценарии, даже и края - би било доста странно. Ако е така може това за Садна и Ранвир да е било решение на сценаристите ... 
Thinking
Мисля, че това със сценария да е написан не е въможно.. при условие че тия индииски сериали саааа по  700 800 1000 2000 епизода.... По няколко години ги излъчват актьорите порастват пред камерите... как ако примерно сериал създаден да се снима през 2014 и с продължение на излъчване до 2020 ще може да се напише целия сценарии за да бъде изчетен и подписан  договора от актьора... според мен първо преди да подпишат получават само нахвърлена характеристика на героите си и после получават сцена за сцена текстовете си точно както ти  каза. Иначе как ще бъде актуален филма и сценария със събития от преди и сега

# 159
  • Индия/България
  • Мнения: 317
Chechinka, tochno taka e.  Ne e predreshen scenariqt. I tuk se pishe v hoda na samiq serial. Aktiorite prosto se zapoznavat s haraktera si, ideqta i posokata na istoriqta/sujeta kato cqlo. Osven tova mnogo chesto smenqt i pyrvonachalniq zamisyl, ako vidqt, 4e reitingyt mu pada.
V slu4aq sys Sadna i Cvetovete producentite (ot Star Plus mislq)В  obqsniha, 4e edno ot usloviqta na Sara za podpisvane na dogovora za rolqtaВ  bilo angajimentyt da trae ne powe4e ot 1.5- 2godini, za da moje da rabotiВ  svobodno i po drugi proekti. Taka, 4e  producentite avtomati4no zalojili smyrtta na Sadna kato wariant w scenariq, no po kakyw nachin, koga tochno i wyzmovnostta i za zamqna s druga aktrisa e bilo resheno wposledstwie. W kraina smetka zawyrtat sybitiqta taka, 4e ne se nalojilo da q smenqt . Ne izkljuchwam dejstwitelno da e stanala nqkoq drqzga sys Sara w posledniq moment ( predwid sprihaviq i,В  opyrnichewВ  nraw), no statiite, koito zaliwaha mediite togawa, mi se stroriha dosta presileni na fona na spokojstwieto koeto pokazaha i Sara, i producentite. A mojeВ  producentite prosto da sa iskali da zamajat o4ite na zritelite, za da ne padne reitingyt im i da sa imitirali priwiden konsensus sys Sara. Nqmam ideq za "kuhnqta" na neshtata, tuk na jyltite medii im e nawik da naliwat obilno "masala" ( pikantno) w nowinite,В  no pyk moite wpechatleniq sa, 4e ne se kasaeshe za skandal, kakywto go izkaraha...

Lorke, ama kak obicham kato zachowyrkash w syshtinata! Fenka sym na analizite ti- zadylbocheni i argumentirani. Trudno mi e dori da gi komentiram. Wsichko e kazano s tochnite dumi na tochnoto mqsto. S udovolstvie gi 4eta i dosta me razmislqt za razni neshta.. Blagodarsko!

Za praznicite- nqmash powod za kahyri Simple Smile Te powecheto sa tipichno jenski- da ne skuchaqt jenite u doma qvno. Kato po4nesh ot indijskiq 8 mart, prez Karva Chot ( za omyjenite jeni), posle Ahoi - za maikite na sinove ( maikite na dyshteri estestweno ne sa hora ), posle Navratri - pak tipichno jenski festival, praznik na boginq Durga i to celi 9 dni, Shrad - zadushnici za myrtvite i oshte dosta ot tipa.В  I vse za neshto postqt. Toku mine den- haide pak post, obache povecheto indiiki( izvyn serialite) gi gledash zakrygleni edni takiva da ne kaja moshtni..E, kak stava toq nomer, breh... Myjete estestveno sa beli hora i si hapvat podobavashto ( ima si has).
Ta misylta mi e, Lorke, che osnovnite oficialni festivali ( na koito se pochiva) za tiq 3-4 meseca sa i te tolkova- 3 broq. Dobre, 4e na tqh ne se posti i pada veselba, koqto dvoino kompensira postite.


# 160
  • Варна
  • Мнения: 924
Чечинка, точно така е.  Не е предрешен сценарият. И тук се пише в хода на самия сериал. Актьорите просто се запознават с характера си, идеята и посоката на историята/сюжета като цяло. Освен това много често сменят и първоначалния замисъл, ако видят, че рейтингът му пада.
В случая със Садна и Цветовете продуцентите (от Стар Плюс мисля)обясниха, че едно от условията на Сара за подписване на договора за ролята  било ангажиментът да трае не повече от 1.5- 2 години, за да може да работи  свободно и по други проекти. Така, че  продуцентите автоматично заложили смъртта на Садна като вариант в сценария, но по какъв начин, кога точно и възможността и за замяна с друга актриса е било решено впоследствие. В крайна сметка завъртат събитията така, че не се наложило да я сменят . Не изключвам действително да е станала някоя дрязга със Сара в последния момент ( предвид сприхавия и,опърничев  нрав), но статиите, които заливаха медиите тогава, ми се сториха доста пресилени на фона на спокойствието което показаха и Сара, и продуцентите. А може  продуцентите просто да са искали да замажат очите на зрителите, за да не падне рейтингът им и да са имитирали привиден консенсус със Сара. Нямам идея за "кухнята"на нещата, тук на жълтите медии им е навик да наливат обилно "масала"( пикантно) в новините,но пък моите впечатления са, че не се касаеше за скандал, какъвто го изкараха...

Лорке, ама как обичам като зачовъркаш в същината! Фенка съм на анализите ти- задълбочени и аргументирани. Трудно ми е дори да ги коментирам. Всичко е казано с точните думи на точното място. С удоволствие ги чета и доста ме размислят за разни неща.. Благодарско!

За празниците- нямаш повод за кахъри  Simple Smile Те повечето са типично женски- да не скучаят жените у дома явно. Като почнеш от индийския 8 март, през Карва Чот ( за омъжените жени), после Ахои - за майките на синове ( майките на дъщери естествено не са хора ), после Навратри - пак типично женски фестивал, празник на богиня Дурга и то цели 9 дни, Шрад - задушници за мъртвите и още доста от типа. И все за нещо постят. Току мине ден- хайде пак пост, обаче повечето индийки ( извън сериалите) ги гледаш закръглени едни такива да не кажа мощни..Е, как става тоя номер, брех... Мъжете естествено са бели хора и си хапват подобаващо ( има си хас).
Та мисълта ми е, Лорке, че основните официални фестивали ( на които се почива) за тия 3-4 месеца са и те толкова- 3 броя. Добре, че на тях не се пости и пада веселба, която двойно компенсира постите.

Последна редакция: нд, 27 юли 2014, 13:54 от Lora-Di

# 161
  • Варна
  • Мнения: 924
В случая със Садна и Цветовете продуцентите (от Стар Плюс мисля)обясниха, че едно от условията на Сара за подписване на договора за ролята  било ангажиментът да трае не повече от 1.5- 2 години, за да може да работи  свободно и по други проекти.
БрЯх!  Grinning "Цветовете" не са ли първата екранна поява на Сара? ... Бая ербап ми се вижда,като за дебютантка  Wink ... Да поставя условия! ... Смело!  Grinning

... после Ахои - за майките на синове ( майките на дъщери естествено не са хора )
Аз пък мисля,че за майките на момичета няма нарочен ден за празник...понеже за тях,всеки ден е празник! ... Ама как е възможно,тез`хора,да не се радват на момиченцата?! Толкова са сладки!  Heart Eyes Аз,нали съм мъжка майка,като видя майки с момиченца,завиждам! (ама бяла завист!) ... Момичетата са благословия! ...Чак взех да симпатизирам на детските бракове! ... Ако ги имаше и тук, щях да си присвоя едно момиченце,по съвсем законен начин!  Mr. Green

... И все за нещо постят. Току мине ден- хайде пак пост, обаче повечето индийки ( извън сериалите) ги гледаш закръглени едни такива да не кажа мощни..Е, как става тоя номер, брех...
Не е изключено,причина да е точно начинът за постене (не дни наред,както е при християните,а само по време на светлата част на деня)-ако преди изгрев и след залез,когато могат да се хранят,преяждат,презапасявайки се (подсъзнателно или съзнателно),възможно е да се получава нещо като "йо-йо" ефект  Thinking

Лорке, ама как обичам като зачовъркаш в същината! Фенка съм на анализите ти...

# 162
  • Индия/България
  • Мнения: 317
Men izobshto ne me uchudva obache - Sara za edno neshto sym q priznala, 4e e mnogo dryzka v realniq jivot i reakciite si. Obshtestveno mnenie i odobrenie- nqma takova neshto. V na4aloto se govoreshe, 4e imala solidno ramo ot nqkakyv medien magnat, koito q e lansiral v bransha. Moje tova da i e dalo samouverenost.Р’В Moje da e imala i drugi warianti/ predlojeniqР’В  v proces na doutochnqvane..( osven Cvetovete), no kakvoto i da e,Р’В  qvno znae kak da si pazi poziciite. Kolkoto i da e skandalna,Р’В inatliva, vdetinena, tuk kato cqlo q obi4at. Neznam dali e zaradi obraza na Sadna ili zashtoto povedenieto i e atraktivno,Р’В  no faktite sa v neina polza. Az nikoga ne sym i simpatizirala kato fenka i vse pak obektivnoto nqma kak da go izkrivq.. Znae si cenata devoi4eto.

Simple Smile Estestveno, 4e si e blagosloviq momi4enceto. Az pyk praznuvam Ahoi za shterkite si- napuk na vsichki Kalqni, Vasundri i podobni vmaniacheni personi. Ako shte da se izpotryshkat ot ujas pYk!

Prava si za posta- "otvarq" se na syshtata ve4er, osven na Navratri- tam se posti 9 dni podred..I za tova si prava, che kato po4nat posle- nqma spirane. Preqjdaneto si e navik tuk. Ako ne si preql, vse edno nqma smisyl izobshto da si ql. .. No kato se zamislq to i postite sa im edni posti ...deto se vika "volna programa". Mlqko i mle4ni produkti sa ok, poneje nali kravata e sveshtena, specialno 4erno brashno imat za posti, kartofi, tikvi4ki, tikva, salatiВ  sa razresheni....imat i oriz za posti ( prili4a na gris)...A i edni postni "pukanki" imatР’В  ot styblo na lotus-Р’В  prosto bie vsi4ki rekordi tova chudo na postite...De fakto si qdat normalno..samo deto hranata uj bila po-chista, sempla i niskokalori4na...Mnogo interesno s mlqkoto i masloto kak se postiga niskokalori4nost ( zashtoto ne sa obezmasleni), ama haide- tradicii..nqma da gi zaka4am Simple Smile

# 163
  • Варна
  • Мнения: 924
Мен изобщо не ме учудва обаче - Сара за едно нещо съм я признала, че е много дръзка в реалния живот и реакциите си. Обществено мнение и одобрение- няма такова нещо. В началото се говореше, че имала солидно рамо от някакъв медиен магнат, които я е лансирал в бранша. Може това да и е дало самоувереност.Може да е имала и други варианти/ предложения в процес на доуточняване..( освен Цветовете), но каквото и да е,явно знае как да си пази позициите. Колкото и да е скандална,инатлива, вдетинена, тук като цяло я обичат. Не знам дали е заради образа на Садна или защото поведението и е атрактивно,но фактите са в нейна полза. Аз никога не съм и симпатизирала като фенка и все пак обективното няма как да го изкривя.. Знае си цената девойчето.

 Simple Smile Естествено, че си е благословия момиченцето. Аз пък празнувам Ахои за щерките си- напук на всички Каляни, Васундри и подобни вманячени персони. Ако ще да се изпотръшкат от ужас пЪк!

Права си за поста- "отваря" се на същата вечер, освен на Навратри- там се пости 9 дни подред..И за това си права, че като почнат после- няма спиране. Преяждането си е навик тук. Ако не си преял, все едно няма смисъл изобщо да си ял. .. Но като се замисля то и постите са им едни пости ...дето се вика "волна програма". Мляко и млечни продукти са ок, понеже нали кравата е свещена, специално черно брашно имат за пости, картофи, тиквички, тиква, салати са разрешени....имат и ориз за пости ( прилича на грис)...А и едни постни "пуканки"имат от стъбло на лотус-просто бие всички рекорди това чудо на постите...Де факто си ядат нормално..само дето храната уж била по-чиста, семпла и нискокалорична...Много интересно с млякото и маслото как се постига нискокалоричност ( защото не са обезмаслени), ама хайде- традиции..няма да ги закачам  Simple Smile

# 164
  • Варна
  • Мнения: 924
Аз пък празнувам Ахои за щерките си- напук на всички Каляни, Васундри и подобни вманячени персони. Ако ще да се изпотръшкат от ужас пЪк!
Ще им префасонираш традициите,ти! ... Няма как!  Mr. Green Joy

...Но като се замисля то и постите са им едни пости ...дето се вика "волна програма". ...имат и ориз за пости ( прилича на грис)...А и едни постни "пуканки"имат от стъбло на лотус-просто бие всички рекорди това чудо на постите...
А някоя постна пържолка,не са ли измислили?  Wink И на мен ми прави впечатление,по сериалите-уж посят,а все някакви манджички забъркват  Mr. Green
Като стана дума за хранене,нали брахманите и кшатриите,"по дефиниция" са вегани?...Как е,на практика?...Наистина ли не кусват нищо от животински произход?

Общи условия

Активация на акаунт