Въпроси zа иzвънматочната бременност

  • 3 283
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Да, наистина Марго, би ли ни разказала? И ние опитваме пак след извънматочна със запазена тръба.

# 16
  • Мнения: 508
Мар го 3абременява с ин витро.
А3 сьщо сьм с една и3вьннато4на,която се установи между 6 и 7 седмица.Оперираха ме лапароскопски по спешност,не ме пуснаха дори до вкьщи да си в3ема неща 3а в болницата.Имах силни болки ниско долу.Отстранена е едната трьба.
Не е никак шега работа и трябва да се реагира навреме.

# 17
  • Мнения: 2 120
Аз като забременях, там където ходех на Узи нищо не се виждаше до 6 седмица и лекарят ми каза, че май е извънматочна. Тогава през сълзи отидох в `Шейново` и няма да ви казвам как се разхвърча екипът само като чу за извънматочна. Кръвните проби станаха за 15 минути. Но нивата бяха добри за нормална бременност и на следващия ден точката се видя.
Има лекари, които не разбират сериозността на нещата и други, които те гледат все едно са на видео филм.
Непременно да отиде при друг лекар. И то бързо.

# 18
  • Мнения: 1 951
Аман от "доктори"!  #Cussing out

В крайна сметка се окаzа че не е иzвънматочна и всичко е наред, но само аz си zнам с колко ми се скъси живота последните няколко дни... Тя е младичка и не се стресна колкто мен zаЩото не е чела много zа теzи работи.

Благодаря zа отzивчивостта момичета   bouquet

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аман от "доктори"!  #Cussing out

В крайна сметка се окаzа че не е иzвънматочна и всичко е наред, но само аz си zнам с колко ми се скъси живота последните няколко дни... Тя е младичка и не се стресна колкто мен zаЩото не е чела много zа теzи работи.

Благодаря zа отzивчивостта момичета   bouquet
Това е чудесна новина!!!
В крайна сметка, приятелката ти бременна ли е?

# 20
  • Мнения: 479
Много се радвам за приятелката ти. В крайна сметка всичко е добре, щом завършва добре.   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 125
Радостно е, че всичко е наред!
Мен ме оперираха в 5-6 седмица след ужасен кръвоизлив и едновременно с това ми отстраниха 6 см. киста #Crazy! Запазиха ми тръбата.

Момичета стискам палци на всички, преживели този кошмар да си направите хубави и здрави бебета! Peace

# 22
  • Мнения: 430
Сега виждам темата и искам да ви дам кураж, мили момичета, преживели ужаса "извънматочна" Hug

Операцията ми беше точно преди година - в 7-ма седмица с 3 дневна руптура на тръбата (въпреки болките и въпреки течността в малкия таз, на едни супер доктори дори не им и хрумна каква е работата, та трябваше да чакам още две денонощия да стане понеделник). Тръбата я загубих, без малко обаче и аз да се загубя... И това става след като месец преди това преживях мисед...

10 месеца по-късно вече бях бременна и то при условие, че първите 6 месеца се пазехме (страх ме беше от ново разочарование Embarassed) Извънматочната не означава край на надеждите за бебе

Пожелавам ви, на всички вас, минали през този ад, съвсем скоро да се похвалите с двете чертички, а 9 месеца по-късно и с прекрасни бебоци!
Прегръщам ви силно Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Благодаря за куража, Кика  Hug

Ти прави ли нещо по отношение на останалата тръба? Снимка или хидротубация имам предвид?

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Извънматочната не означава край на надеждите за бебе

Подкрепям абсолютно!!!
Кика, радвам се много за теб. Simple Smile

Аз също имах щастието въпреки всичко да стана майка. След първата извънматочна бременност, имам 2 дечица Simple Smile. С дъщеря си забременях 9 месеца  Wink след операцията.

# 25
  • Мнения: 352
Здравейте мами.Аз също съм преживяла една извънматочна бременност.Бях на 20.Лекарят каза че вероятността да имам дете е малка.По-голяма е вероятността да се повтори случилотот се.Разделихме се с моят приятел заради това.Явно колко ми е бил приятел.А мислехме да имаме семейство.Цели 7 години съм живяла с мисълта че няма да имам никога деца.Не смеех дори и да си мечтая,че ще срещна подхадящия човек и ще имаме дете.Срещнах човека наистина.Ами сега накъде?Ако се повтори същата история?Все ми баха в главата думите на лекаря,който ме оперира.Оженихме се с момчето което толкова обичах и обичам още,естествено.Не му казах от какво съм оперирана.Казах му-киста.Но страхът беше огромен.Не съм ходила на никакво лечение.Вярвах ,че Бог ще направи това което трябва и се молех.Момичета,само след4 месеца опити чудото стана.Естествено ,докато не се види на видеозона-полудях.Сега емам момченце на 1год. и 2 мес.Вярвайте момичета преживели такова нещо.Само Бог може да помогне.

# 26
  • Мнения: 430
Ти прави ли нещо по отношение на останалата тръба? Снимка или хидротубация имам предвид?

Не, нищичко не съм правила. Трябва да спомена, че има дъщеричка на 2г и 7 м. и някак си не можех да си представя, че ще остана само с едно дете. Просто бях сигурна, че всички неприятности (един мисед преди дъщеря ми, един след това и извънматочната) са плод на грозна случайност. Пък и лекарите ме увериха, че тръбите и яйчниците ми изглеждали като на тийнейджърка - били в отлично състояние, въпреки че не ми е много ясно как може да се прецени само с поглед Thinking
И най-важното: никога не съм имала проблеми със забременяването - това ми е пета бременност, всичките са желани и всичките, с изключение на последната, са ставали от първи опит - просто овулацията ми е много редовна и отчетлива и винаги знам точно кога трябва да се действа.

# 27
  • Мнения: 430
Цитат
Аз също имах щастието въпреки всичко да стана майка. След първата извънматочна бременност, имам 2 дечица Simple Smile. С дъщеря си забременях 9 месеца  Wink след операцията.

Дай Боже всички момичета минали през това, да могат след време да се похвалят със същото Peace

# 28
  • Мнения: 56
И аз съм след една извънматочна оперираха ме между 6-7 седмица но бях престояла с голямо количество кръв в корема 5-6 дни и тръбата беше безвъзвратно загубена. Да не говорим за натравянето което беше тръгнало. Но се радвам че приятелката ти е бременна сполучливо и ви желая прекрасни мигове през и след бременноста й.  Grinning

# 29
Az su6to prejivqh predi po malko ot 2 meseca izvunmato4na bremennost.Naistina be6e ujastno.Operiraha me po spe6nost i zagubih ednata si truba.Nai interestnoto be6e 4e pri men stana mnogo rano o6te v 3 sedmica.Edinstvenoto koeto me pritesnqva e da ne se povtori,i dali 6te moga da imam deca sled tazi slu4ka.Pojelavam kusmet na vsi4ki jeni koito sa izpitali tozi ujas.

Общи условия

Активация на акаунт