Майчинството счетоводно-61

  • 35 913
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 173
Ала Бала благодаря много и за двата въпроса! Логично е да не влиза, тъй като това са били пари за отглеждане на др. дете, но не бях срещала въпроса конкретно и му се чудих, щото и това е доход все пак  Peace


Lady Brinne писали сме едновременно, мерси Simple Smile Да, обезщетение е, ама те и болничните се водат обезщетение. Както и да е, съгласна съм че е така, има логика

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 14:01 от sluncho414

# 76
  • София-Младост
  • Мнения: 23 376
Ала Бала благодаря много и за двата въпроса! Логично е да не влиза, тъй като това са били пари за отглеждане на др. дете, но не бях срещала въпроса конкретно и му се чудих, щото и това е доход всепак  Peace

Виж какво е писала и Lady Brinne, нямат връзка с другото дете Simple Smile

# 77
  • Мнения: 32
Добър ден! Скъпи мами искам да попитам бременна съм в шести месец от две години съм безработна.Имам 5го и 8 месеца трудов стаж.Колко дена преди 45 дена от първия болничен трябва да започнат да се водя на работа. Казаха ми че ще вземам две години майчински по 340 лева.Благодаря.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добър ден! Скъпи мами искам да попитам бременна съм в шести месец от две години съм безработна.Имам 5го и 8 месеца трудов стаж.Колко дена преди 45 дена от първия болничен трябва да започнат да се водя на работа. Казаха ми че ще вземам две години майчински по 340 лева.Благодаря.

Да отработиш 1 ден преди 45 дневния е достатъчно.Вече с конкретната фирма ще договорите точно колко.Често фирмите искат повече дни работа преди 45 дневния

# 79
  • Мнения: 32
Благодаря  ти много а по 340 ли ще вземам през двете години.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря  ти много а по 340 ли ще вземам през двете години.

Първата година 340 лв е минимума,да.Втората всички получават 340 лв

# 81
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433

Lady Brinne писали сме едновременно, мерси Simple Smile Да, обещетение е, ама те и болничните се водат обещетение. Както и да е, съгласна съм че е така, има логика

Точно, но самото обезщетение за времето в болничен не влиза също в никакви бази, а доходът, от който то е определено.

# 82
  • Мнения: 173

Lady Brinne писали сме едновременно, мерси Simple Smile Да, обзещетение е, ама те и болничните се водат обзещетение. Както и да е, съгласна съм че е така, има логика

Точно, но самото обезщетение за времето в болничен не влиза също в никакви бази, а доходът, от който то е определено.
Това също го знам  Peace И 50% са определени от "нещо", нали? О минималната работна заплата. Но пък майки които са били в отпуск за гледане на дете и за взимали по МРЗ като обезщетение на тях им се изчислява МРЗ като база и се включва в тези 18 месеца, нали така? Тогава не мога да разбера как става. Или защото на тях работодателя им плаща осигуровки на база МРЗ до втората година? А на мен ми плаща работодателя със заплатата...А с неплатения след това как е?? Просто ми е любопитно де, ако ме разбираш какво имам предвид, можеш да ми обясниш Ако имаш желание, разбира се  Hug

# 83
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
sluncho414, 50-те% от майчинството е един вид компенсация за майката, че вместо да си ползва отпускът за гледане на дете до 2 год. възраст тя се е върнала на работа. Според КСО няма връзка с осигурителния доход на лицето. Просто такъв е принципът на закона.
Ако ефективно се ползва отпускът за гледане на дете осигурителният доход на майката също е нула, само времето се зачита за осигурителен стаж. ОД=0.00 лв влиза в бъдеща база за определяне на пенсията, а за изчисляване на обезщетения в бъдеще се взема МРЗ за периода, отново защото така е определил законодателя. Същото е и в месеци в непалатен, който се зачита за трудов стаж, а и в месеци, в които няма осигуряване.

# 84
  • Мнения: 173
sluncho414, 50-те% от майчинството е един вид компенсация за майката, че вместо да си ползва отпускът за гледане на дете до 2 год. възраст тя се е върнала на работа. Според КСО няма връзка с осигурителния доход на лицето. Просто такъв е принципът на закона.
Ако ефективно се ползва отпускът за гледане на дете осигурителният доход на майката също е нула, само времето се зачита за осигурителен стаж. ОД=0.00 лв влиза в бъдеща база за определяне на пенсията, а за изчисляване на обезщетения в бъдеще се взема МРЗ за периода, отново защото така е определил законодателя. Същото е и в месеци в непалатен, който се зачита за трудов стаж, а и в месеци, в които няма осигуряване.

Благодаря ти! Че е компенсация знам, както и че се води стаж, но за осигурителни доходи /примерно че за 0 за 2 рата год./ и прочие, както и за Кодекс на СО и пенсии, как е в закона хич не съм чела, признавам си  Embarassed Просто ми е много далечна тази материя. Знам общи неща и никакви подробности. Така че   bouquet Получих отговор на всички си въпроси, беше полезно за мен.

# 85
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Здравейте,
Искам да попитам може ли да си в майчинство и да работиш почасово на граждански договор?

# 86
  • Мнения: 488
Вчера приятелка ми каза, че ако преди 45 дневния болнични, сме в болнични поради рискова бременност, сумата на майчинството била по-малка от 90%?! Има ли нещо вярно в това?

# 87
  • Мнения: 817
Здравейте, бих искала да ви питам относно платения и неплатения отпуск след навършване на 2те години майчинство - бих искала да издляза първо в неплатен отпуск 6 месеца (след това съпругът ми може да ми прехвърли неговите 6 месеца, нали?) и след това да взема платеният отпуск за 3-те години - възможно ли е това или ако взема първо неплатения отпуск губя ли право върху платения отпуск за 2те години майчинство? и има ли някаква връзка - тоест може ли да се удължи неплатения отпуск поради това, че детето ми е с ТЕЛК над 95% ?

# 88
  • София-Младост
  • Мнения: 23 376
Здравейте,
Искам да попитам може ли да си в майчинство и да работиш почасово на граждански договор?
Да. Но ГД с уговорено работно време ми прилича малко на скрит ТД.

Вчера приятелка ми каза, че ако преди 45 дневния болнични, сме в болнични поради рискова бременност, сумата на майчинството била по-малка от 90%?! Има ли нещо вярно в това?
Не.

Здравейте, бих искала да ви питам относно платения и неплатения отпуск след навършване на 2те години майчинство - бих искала да издляза първо в неплатен отпуск 6 месеца (след това съпругът ми може да ми прехвърли неговите 6 месеца, нали?) и след това да взема платеният отпуск за 3-те години - възможно ли е това или ако взема първо неплатения отпуск губя ли право върху платения отпуск за 2те години майчинство? и има ли някаква връзка - тоест може ли да се удължи неплатения отпуск поради това, че детето ми е с ТЕЛК над 95% ?
А защо първо неплатеният? На него имате право до 8г. възраст на детето. Бащата може да прехвърли само 5месеца от своите. Няма удължен неплатен, затова че детето ви е с ТЕЛК.

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 21:21 от AnMary

# 89
  • Мнения: 1 402
Здравейте, в момента ползвам 2-та година отпуск за отглеждане на дете, детето прави 2 години декември месец. Фирмата в която съм работила се закрива в момента, аз ще продължа ли да вземам майчинство както до сега и въобще какво се случва в такива ситуации?

Общи условия

Активация на акаунт