Дъждовно лято вън царува, Декемврийско бебе не кротува!

  • 22 893
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 032
Дъщеря ми имаше дрешки в цялата цветова гама - от бяло до черно. Simple Smile Комплектът за изписване беше светлосиньо с бяло и акушерките решиха, че сме чакали момче, щом сме избрали такъв. Mr. Green Сега любимите й цветове са жълто, лилаво и зелено. Розовото присъства в разни шарени комбинации, но никога не е била накипрена само в този цвят от глава до пети.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
Ирайн, благодаря ти! Успокоих се!
А относно болката, имах същото усещане и както каза Dakota - ЖК ме успокой, че не е нищо сериозно.
Сега ме боли долу ниско в ляво и дясно около слабините, но там има само жили и знам, че пак нещо се разтяга и съм спокойна. Странното е, че като спре да боли някъде и се шашкам - все едно нещо не е наред...  hahaha Crazy

# 62
  • София
  • Мнения: 8 710
Дакота, редовно ходя.И аз предполагам, че са някакви жили или нещо там се разтяга.
Ама като не усещам бебето и започвам да се побърквам  Laughing

# 63
  • Мнения: 1 604
Записвам се и ще се връщам да  чета като имам време. Благодаря за темата   bouquet

# 64
  • гр.София
  • Мнения: 48
Цитат
Комплектът за изписване беше светлосиньо с бяло и акушерките решиха, че сме чакали момче, щом сме избрали такъв.
  Joy hahaha

Дакота, редовно ходя.И аз предполагам, че са някакви жили или нещо там се разтяга.
Ама като не усещам бебето и започвам да се побърквам  Laughing
И аз съм така, вчера даже му дръпнах един рев и взе че се разшава.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 261
Да се похваля и аз каква шапчица взех на нашата госпожица миналата седмица:
Скрит текст:
Друго все още не сме пазарували, но и аз като Ади мисля скоро да посетя Jumbo, че ми се иска да й взема няколко бодита, чорапки или нещо друго. Много искам вече да пазарувам, но не бива да прекалявам, че както бяхте коментирали по-горе, сигурно ще има и много подаръци като се роди. Simple Smile

Днес чакам да ми донесат 2 колички + столче за кола - на сестра ми едни колеги вече не им трябват. Не знам точно какви са и дали ще ги ползваме и двете още от начало, но щом ги подаряват, със сигурност ще влязат в употреба. Надявам се да свършат работа, защото това ще си е голямо облекчение за семейния бюджет!   Wink После ще ги снимам да ви ги покажа, за да кажат по-опитните мами мнение, дали ще ми вършат работа като за новородено. Всъщност какво е важно за количката за новородено.. да може да бъде изцяло легнало...?  newsm78 Нещо друго трябва ли да имам предвид?  newsm78

Днес май мислим да ходим на плажче, че е адски топло тук във Варна - вкъщи като гледам термометъра показва 33,4 градуса. Дано да е чиста водата, че да мога да се топна.   grinning039

# 66
  • Варна
  • Мнения: 261
Пропуснах да добавя - като ходих да взимам шапчицата видях едно костюмче в H&M и направо се влюбих в него:
Скрит текст:
Май ще се изкуша и ще го взема, но по-скоро ще взема по-големия размер, от 3 до 6 месеца. Много е сладко с тези пандички!  Heart Eyes

# 67
  • София
  • Мнения: 65
Моята първа покупка бяха ето тези чорапки

Скрит текст:

но ги купих от Jumbo и цената беше под 5 лв мисля.

# 68
  • Мнения: 1 498
Чорапките са много сладки. На едното краче за мама, на другото - за тати. Simple Smile И ние бяхме заляти с дрехи от роднини и приятели като се роди каката, добре че не се бях увлякла и ние да купуваме. Дори половината от дрехите не успя да поноси преди да ги израсте. Затова ви съветвам да се удържате от прекалени покупки сега, ами да се разберете с родини и приятели да ви вземат това, от което имате нужда.

И тук го има този стереотип - сини дрешки за момче, розови за момиче. Аз не харесвам розово, но много харесвам синьо. Не виждам проблем момиче да е със сини дрешки.

# 69
  • Мнения: 109
Здравейте и от мен  Hug
Относно дрешките аз с каката малко се бях "оляла" и имаше толкова много дрехи в началото, че за някои даже не остана ред. А пък и мисля че до 5-6 месеца можем да ги носим и за бебока. След това почват едни роклички, клинчета и тунички, които няма как да ги облека за момченце.

Засега още нищо не съм купила - сякаш не знам какво точно и да взема- каката е лятно бебе, сега ще сме със зимно... мисля че ще изчакам да позаредят магазините. Иначе ще си ползваме старата количка в началото- тя е със зимен кош. който е много запазен, защото е ползван много за кратко. А за лятото ще вземем една лека лятна количка. Имаме и нов стол за кола- всичко е в червено така че ще си го ползваме. Кошарката ни е дървена, затова сега мислим да вземем една сгъваема за бебчо и така.
Само да отбележа като марка за бебешките дрехи- от H&M и LC Waikiki съм много доволна- нищо не ми се е разпънало или свило.
Това е засега. Днес бяхме на басейн, че морето ни е далече   Nature Sunny и сега страшно ме боли глава- може би от слънцето.
Мимченце браво за новата тема   bouquet

# 70
  • Мнения: 108
Как се вълнувам като ви чета за покупките,ноооо се сдържам само с гледане Simple Smile мисля,че почнах да усещам беба всеки ден по-осезаемо,невероятно е ♥
Да ви споделя,ние на Богородица бяхме решили да подпишем и да минем и през църквата за църковен брак,но само родителите и кумовете,без кой знае какви официалности,пък вече живот и здраве догодина да правим голямото гости...все пак ММ и аз сме се намерили на 200км разстояние  Joy
та....звъни ми одеве "свекървата" да ми съобщи,че освен тях двамата,щели да се награбят и девер ми,и жена му ,ииии....та след като се самопоканиха,моите роднини и те трябва да дойдат...и от 5-6 човека,стават 20 минимум.......призля ми,ноооооо после си викам,че преглед имаме преди това,беба да е добре,другото
...ще го мислим,не знам.... newsm78  Praynig

# 71
  • Мнения: 54
 Габии, като за начало за количката - да, легналото положение е задължително, добре е да има и зимен кош или поне покривало, за да можете да излизате спокойно от по-рано. Иначе всичко останало е допълнително - дали ще е маневрена, дали ще е с цяла дръжка и т.н... но щом ще ви подаряват, няма какво да ги мислиш тия неща. На мен също ни подариха две с баткото, имаме и една лятна, тъй че няма да избираме. Много съм доволна от моята и хич не искам друга. А е обикновена Чиполино, но гледам, че по парковете масово се ползва:)
 fanFar /Emy/, то май често сватбите вкарват силни емоции и от двете посоки:) Ти бъди спокойна, пък ако има как да избягваш конфликти и притеснения - най-добре. Важното е, че ще направите най-хубавия завет помежду си  Heart Eyes, пък колко ще са хората наоколо - няма значение:)
За дрешките - аз още не съм купила нищичко... май наесен повече ще пазарувам. Но вече ни подариха няколко плюшени гащеризончета - с баткото много ги ползвахме и сега ми се ще да се презапася с такива. Много са удобни целите дрешки, като се взима бебчето да се кърми и гушка, няма нужда през три минути да му се оправя блузка или каквото има там, защото се е размъкнало...

# 72
  • Мнения: 1 498
Гащеризончета, ама с копчета отдолу, та да се сменя бързо памперса без да се съблича цялото дете.

# 73
  • Мнения: 958
Еми, страхотна новина married Вие двамата сте важни, без значение кой е с вас тогава. Да сте много щеастливи   bouquet

Драматеа, аз също от много майки съм чувала това, че гащеризоните са най-удобни първоначално, затова съм взела гащеризони (с копчета отгоре до долу, не само отдолу). Като ги комбинирам с боди и чорапки отдолу, мисля и че ще му е топло на детето достатъчно.
Едно нещо само ме птитеснява - как разбираме дали не е прегряло детето първите 6 месеца, когато не се поти, или пък че му е студено или хладничко, ако ръцете са му топли? newsm78 Моля кажете мами. Аз съм чувала колкото на тебе, толкова на него +1 дреха, обаче дали важи при мен това, при положение, че на мен все ми е топло и се обличам по-леко Thinking

# 74
  • Мнения: 54
adi4ka-maslinka, до колкото съм чувала - по нослето. Ако е хладно, значи и на бебчо му е хладно. Не знам дали е мит, но съм го спазвала. Акушерка го е казвала на курс за бременни, затова съм го правила. Иначе за топлото - аз пипам вратле - ако е много топличко, поразсъбличам. Но по принцип претоплянето е много по-сериозно и опасно.

Общи условия

Активация на акаунт