Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте Simple Smile
Виждам ,че темата е доста стара, не бях и сигорна дали тука трябва да пиша за което се извинявам.Имам следния въпрос, юни месец след цикъла ми се появи странно кафеникаво зацапване и продължи няколко дни.Отидох на преглед в Майчин дом при доктор Ценов, така мисля че се казваше за който прочетох не много хубави неща в интернет, но беше след прегледа. Каза ми че имам нередовен цикъл и се дължи на това, че не се храня редовно и съм много слаба.Изписа ми да пия Дуфастон по 2 хапчета в продължение на 5 дни и витамин Ц и ми каза, че като ги спра до 1 седмица трябва да ми дойде.Така и стана, дойде ми на1.07, кара ми 4 дена напълно нормално, кафеникаво зацапване нямам храня се повечко, но ме притесни това че дуфастона се предписвал за по лесно забременяване. Опити за бебе не сме правили,ползвазли сме презервативи, други хапчета не съм пила пък и нямам симптоми на бременност. Трябва да ми дойде до 3,4 дена, имам леки болки в корема, но много ще се радвам ако някой ми каже на 2 на 3 за хапчето и вярно ли е това за бременноста?? Благодаря предварително ! Simple Smile

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 04:22 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 235
Дуфастонът не спомага за лесно забременяване! Може да задържи вече налична бременност, но не и да се получи такава.
Кафеникаво течение и аз съм имала в зависимост от времето. Според доктори не съм имала проблем.

# 2
  • Мнения: 17
Благодаря за отговора ! Simple Smile) Той и на мене ми каза, че не е  нещо сериозно, но да ям повече и че това било причината нередовен цикъл .. Той моя винаги е бил нередовен, но никога не ми се беше случвало нещо подобно .. Моето кафяво течение продължаваше две седмици , беще оскъдно и със съсиреци, но ми помогна рецептата която ми предписа сега уж трябва да ми дойде точно, но ще видиме Simple Smile Успех !  bouquet

# 3
  • Мнения: 313
Да, с дуфастон може да се забременее в зависимост от схемата.
Ако се пие след овулацията няма никакъв проблем да си забременееш. Тази схема я предписват на жени с нисък прогестерон. Така забременях след година неуспешни опити за бебе. Но е вярно, че помага и за задържане на плода в ранна бременност със случаи на прокървявания.

Преди да ти го изпише пусна ли ти някакви изследвания? Предписването на хормони преди изследвания може да ти обърка цикъла още повече.

# 4
  • Мнения: 17
не никакви иследвания не ми е правил, само ме прегледа и ми каза, че това кафяво зацапване било цикъл, то даже и си приличаше, но бил нередовен и да ги пия само 5 дена дуфастона и витамин Ц.Опити за бебе не правя не съм и правла, а сега отново се надявам да ми няма нищо. Малко се филмирам защото не му е времето сега Simple Smile)

# 5
  • Мнения: 6
Здравейте на всички Hug Имам няколко въпроса , но нека първо ви запозная с моя проблем ... На 20 г съм и правих доста сериозна диета в продължение на доста време за 3 г свалих 30 кг .През това време пиех Ясмин и цикъла ми беше супер всеки месец като по часовник. Ходих на гинеколог за др проблем и в последствие ми се накара за дългия прием на ясмин (3г) и го спрях .Това беше преди 6 месеца и от тогава до сега не ми е идвало вече 7 месеца .. Спрях диета сега се храня нормално но не иска да ми доиде ходих на различни лекари и ми откриха поликистоза след което ми казаха да започна прием на Дуфастон 5 дни по 1 табл. и след като ми дойде  ясмин отново. Пих ги тези 5 дни по 1 и не дойде ... и понеже пише в темите да се изчака е изчаках 15 дни и го няма.. Правени са ми всякакъв вид хормони и вс е на ред според изследванията .. Но нз дали правилно съм ги взимала защото нз кога ми е бил последния ден от цикъла нито пък кога са ми дните в овулация .. Моля ви мн съм отчаяна ходих при мн лекари и всеки ми казва да изчакам ... Някой ако има мнение каквото и да е нека каже защтото съм мн притеснена Cry

# 6
  • Мнения: 313
Здравейте на всички Hug Имам няколко въпроса , но нека първо ви запозная с моя проблем ... На 20 г съм и правих доста сериозна диета в продължение на доста време за 3 г свалих 30 кг .През това време пиех Ясмин и цикъла ми беше супер всеки месец като по часовник. Ходих на гинеколог за др проблем и в последствие ми се накара за дългия прием на ясмин (3г) и го спрях .Това беше преди 6 месеца и от тогава до сега не ми е идвало вече 7 месеца .. Спрях диета сега се храня нормално но не иска да ми доиде ходих на различни лекари и ми откриха поликистоза след което ми казаха да започна прием на Дуфастон 5 дни по 1 табл. и след като ми дойде  ясмин отново. Пих ги тези 5 дни по 1 и не дойде ... и понеже пише в темите да се изчака е изчаках 15 дни и го няма.. Правени са ми всякакъв вид хормони и вс е на ред според изследванията .. Но нз дали правилно съм ги взимала защото нз кога ми е бил последния ден от цикъла нито пък кога са ми дните в овулация .. Моля ви мн съм отчаяна ходих при мн лекари и всеки ми казва да изчакам ... Някой ако има мнение каквото и да е нека каже защтото съм мн притеснена Cry

Оставам с впечатление, че имаш съмнения за бременност? Ако е така си направи кръвен тест, нищо, че не знаеш кога ти е била овулацията. Колкото до дуфастона и идването... ако няма бременност ще ти дойде с него, да може и да се наложи да изчакаш, но с него 100% ще дойде.
Успех! Дано се подредят нещата. Поликистозата не е шега работа, трябва да се вземат сериозни мерки. И на мен не ми идваше с месеци, но открих разбърканите хормони и ги подредих след голямо ходене по мъките.

# 7
  • Мнения: 6
Ами за бременност  не не съм бременна а  но все пак мн искам дете но в малко по-късен етап но искам да знам че ще мога да забременея а до сега четох само отрицателни мнения и съм мн не обнадеждена така да до кажем и нз да го пия ли пак този дуфастон да чакам ли нз ...

# 8
  • Мнения: 54
Момичета на мен също ми изписаха дуфастон.Бремена сам.Онази вечер имах капчица крав.С 1 спонтанен аборт сам.Много четох за Дуфастона.Някоя от вас получавала ли е кравотечение при прирм на дуфастон??😕😕

Общи условия

Активация на акаунт