Цветята в нашия дом -Тема 68

  • 50 812
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 392
.Понякога си мисля колко хубаво ще бъде ако можем да се съберем всички накуп.Представям си как ще бърборим като квачки Joy


 Joy не знаеш колко си права.
Бяхме в гърция. Харесах си едно цвете, снимах го, въздишах и си тръгнах. Объркахме пътя и както блеях наоколо видях цветарски магазин. Познайте какво стана.
Аз, въоръжена със снимка на цветето обяснявам, жената ми говори... Смеем се , приказваме и накрая си тръгвам със същото в саксия. Моичкият през цялото време си мислел, че жената говори някой от езиците, които знам. Е не - нямахме общ език, но се разбрахме. Нали пък за китки иде реч Laughing

# 46
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Добро утро!

Доби, интересна случка.  Laughing

 Скоро имах среща със съфорумки, с които пишем в друга тема. Познаваме се само от темата, но като се събрахме, нито за миг не сме млъквали. Виртуалното познанство пак е познанство, ние вече знаем интересите си, няма как да скучаем при реалната среща. А и разговорите не се въртяха единствено върху това, за което пишем в темата. Така ще  е предполагам и при всички срещи. Е, възможни са и неловки моменти, знам ли защо, но жените по принцип са приказливо племе./и тук има изключения  Laughing/.
Скрит текст:
заради общия чат бяха възникнали едни разногласия и в точно този период не знам ако се бях срещнала с някого, дали щях да имам какво да приказвам. Кофти период беше, поне за мен. Неочаквани бяха случилите се неща, обидни за мен. Но гледам да забравя.  Peace

 

 Доби
, и майка има от твоята детелинка. Даже цветна саксия й е купила. Сега е още по-голяма и  цъфнала.  Simple Smile

 

 

 

 Цветята попреминават.  Confused


 Хубав ден, момичета!   bouquet

Последна редакция: нд, 03 авг 2014, 14:33 от neli mar4

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 204
И мен ме разсмя Доби  Laughing,замислих се колко много нови познанства имам покрай форумите за цветя и общите поръчки.Това с квачките от опит го казвам,макар и рядко се е случвало да се съберем повече и времето минава толкова бързо,че все не наприказвани.Не знам дали съм права,но установих,че мълчалива цветарка няма   Joy
Нели,това първото откъде го изкопа,опитах да го захвана от резник,точно на една среща ми дадоха,но не се получи.

# 48
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Нели,това първото откъде го изкопа,опитах да го захвана от резник,точно на една среща ми дадоха,но не се получи.
Белпероне ли е това цвете Нели?
Много е нежно.... Heart Eyes

Доби,не се познаваме лично,но четейки твоите постове винаги усещам една такава истинска доброта и чистота от теб....а,толкова рядко ми се случва вече......
 Hug

# 49
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Денима, на майка ми е първото цвете. Ще ти пратя резник по-нататък, нека да се захлади.  Peace

Девичка, мисля че  е пахистахис това цвете, но не е от жълтия.

 А Доби е много добър човек, при това е много интересна като личност.  Simple Smile Hug И винаги е толкова отзивчива.  bowuu

# 50
  • Мнения: 7 232
Съгласна съм с вас! Тези запознанства ни дават толкова много!
Много красиви цветя,Нели!
При мен е все същото...
Ще ви покажа ,а вие намерете приликите и разликите:

-миналата година

-тази година  Confused
Има и още  примери,но пиша от телефона и ми е малко трудно. Следва продължение.  Wink

Последна редакция: нд, 03 авг 2014, 10:55 от nezito

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 204
Нези,много съжалявам за градинката ти,но цветя пак има стига да сме здрави,това  по-важно.
Нели,белопероне е цветето,пак от рода на пахистахиса е.

# 52
  • Мнения: 1 826
Добър ден и от мен.Тия дъждове,градушки и наводнения тази година.... Cry
Вчера уж нямаше толкова пострадали много цветя от градушката,но днес вече личат щетите,но ще се възстановят.Магнолията,лаватерите и други по нежни цветя са доста пострадали-начупени,с разкъсани листа и цветове. ooooh!
Но има и цъфтящи,които ме радват.  Heart Eyes
А за срещите-наистина няма наговаряне-темите са различни,не само за цветя. Hug Heart Eyes
Пожелавам ви един усмихнат ден!!! newsm51

# 53
  • Мнения: 356
neli, много интересно цвете Heart Eyes

nezito, ако поизрежеш розата, дали няма да се оправи newsm78

denima, много екзотика при теб  Simple Smile

Ето ми го гербера с трите нови цвята
На цикламата и поизпадаха цветове, но нови пъпки излизат, надявам се да се развият Praynig Има си нова кашпичка Flutter
Ето и новият цвят на кампанулата, заедно с още няколко пъпки
..  и първият цвят на съживилите се петунии Heart Eyes
..а дали ще станат пак такива... Thinking

# 54
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 392
  Blush  изчервих се, а не ми отива на тена .
не съм бяла и добра. Като тегля чертата съм като бабина чергица - ред бяло, за празник; ред алено - за радостите, зелено - за надеждата, но повече от черното - да се не цапа  Whistling

От друга страна Nomen est omen Hug


Нели, радвам се за мама Simple Smile
А за чата - по-добре съм си като не знам Hug

# 55
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
 От друга страна Nomen est omen Hug

Определено името е съдба  Peace
Или поне определяща..... Hug

барбалетка,страхотни цветенца си имаш  Heart Eyes
Винаги съм си мислила,че гербер трудно се отглежда в домашни условия....

# 56
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 
Скрит текст:
Blush  изчервих се, а не ми отива на тена .
не съм бяла и добра. Като тегля чертата съм като бабина чергица - ред бяло, за празник; ред алено - за радостите, зелено - за надеждата, но повече от черното - да се не цапа  Whistling

От друга страна Nomen est omen Hug


Нели, радвам се за мама Simple Smile
А за чата - по-добре съм си като не знам Hug

 Направо те харесах!  Hug Peace Оригинална си отново.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 356
Винаги съм си мислила,че гербер трудно се отглежда в домашни условия....
Това го разбрах чак след като го купих Crazy Всъщност го имам от около 3 седмици. Беше с 3 цвята и една пъпка, които за 2-3 дни загинаха, махнах ги и излезнаха тези 3 нови цвята Party Бях го определила за балкона, но явно там не му понесе и го прибрах вътре, на южен прозорец. Пу-пу, за момента се чувства добре. Ако преживее зимата, на пролет ще го пресадя в по-голяма саксия, че сегашната му е съвсем миниатюрна.

# 58
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Малко и от мен.





# 59
  • Мнения: 356
tan4eto, чудни са ти цветята!
Гербера отдавна ли го имаш? Би ли споделила как го гледаш(виждам, че е навън)?

Тъмно червената роза, на която толкова се радвах как са и пораснали много нови листа и пъпки, е нападната от акари Sick Ужас! Толкова много листа махнах. И по теменужките има Confused Имам препарат на гамма против въшки, акари и белокрилка, напръсках обилно. Срещу въшки много добре действа, но за акарите не знам.
Знаете ли дали тези гадини са опасни за хората и могат ли да влязат вкъщи от балкона newsm78 Цяла нощ сънува кошмари заради тях #Crazy

Успешна седица  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт