БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-36

  • 44 810
  • 768
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 869
Можеш и от двете да му даваш,млеката са съвместими.И не запича всяко дете,до стомах си е.Моето дете в началото беше на Фризолак,но мина на Фризовом заради повръщането.Сега пие и Фризолак 2 и Фризовом.
А и обрива може да е от нещо друго-петопляне,насекоми,прах за пране,100 неща може да са

# 196
  • Мнения: 3
Можеш и от двете да му даваш,млеката са съвместими.И не запича всяко дете,до стомах си е.Моето дете в началото беше на Фризолак,но мина на Фризовом заради повръщането.Сега пие и Фризолак 2 и Фризовом.
А и обрива може да е от нещо друго-петопляне,насекоми,прах за пране,100 неща може да са
Благодаря, за отг. ще пробвам с Фризолак

# 197
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Или просто давай повече течности и разхлабващи храни.

# 198
  • Мнения: 4 708
Аз КМ му давам през ден два вечер преди АМ с бисквити Фризолака го пиеше харесваше му но получи обрив и педиатъра реши,че може да прави алергия и минахме на Фризо и после на NAN HA, но сега виждам че няма реакция от млечния протеин и искам да минем на обикновено освен пак да се върна на Фризолак. Но чета много отзиви,че е запичащо и повечето ги редуват Фрозолак с Фризовом а дали е правилно !!!
Моето дете е на Фризо и не се е запичала никога от него, явно си е до дете.

# 199
  • Мнения: 335
Орехи от кога мога да дам?  newsm78

# 200
  • Мнения: X
Орехи от кога мога да дам?  newsm78
Според Косе Босе може да видиш тук
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=353007.msg9407132

# 201
  • Мнения: 335
Мерси  Hug А гъби?

# 202
  • Мнения: X
http://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/27/shema-za-zahranvane … -mesecha-vazrast/
Ако трябва да бъда честна не бих дала на 10 месеца гъби

# 203
  • Мнения: 15 379
Гъби - след 3 години. Трудносмилаеми, нямат особен принос в детското хранене.

Орехи - фино смлени след 12 месеца е ок.

# 204
  • Мнения: 335
Гъби - след 3 години. Трудносмилаеми, нямат особен принос в детското хранене.

Орехи - фино смлени след 12 месеца е ок.


Питам, защото днес докато обядвах малката се размрънка и й дадох от ориза със зеленчуци, който бях сготвила, и понеже имаше и гъби - се размислих -  Макар да й дадох съвсем малко и то само бял ориз и от броколито, не съм й дала целенасочено гъби, ама после замислих, че ориза може да е поел от тях  newsm78

# 205
  • Мнения: 15 379
Че като е поел, та....?
Няма нищо, спокойно.

# 206
  • Мнения: 6 262
Захранвам бебето ми със зеленчуци и плодове вече месец-кажете ми кои плодове и зеленчуци предизвикват колики?Бебето ми има всяка вечер колики и незнам  вече какво да давам и какво -не.На 5 месеца е и е на АМ

# 207
  • Мнения: 37
Малката е почти на 10 месеца и мисля да почвам глутена. За начало съм взела безмлечна овесена каша на Хип. После с какво да продължа? Нали редът е овес - ръж - ечемик - спелта - пшеница. Моля препоръчайте ми конкретни продукти.

До момента от зърнените съм въвела ориз, царевица и елда.

# 208
  • Мнения: X
Elpida какво си въвела?
За глутен аз въведох с овес на хип 10 дни, после 3 зърна на babylove, спелта на топфер по седмица. Накрая дадох сухар

# 209
  • Мнения: 6 262
От плодовете давах круша,ябълка,слива,пъпеш и всяка вечер плаче от колики.От зеленчуци-морков,картоф,тиква,зелена пиперка,броколи,тиквичка.Кои от тези храни предизвикат коликите?

Общи условия

Активация на акаунт