Външна топлоизолация - препоръчайте фирма в София!

  • 24 657
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 749
След зимния период може ли да споделиш дали продължаваш да си доволна от поставената изолация? Има ли гаранция? И грубо каква цена на кв.м се получи?

# 16
  • Мнения: 59
Здравейте,
и аз трябва да правя изолация на 7мия етаж сме. Интересуваме как минава цялата процедура, трябва ли постоянно да има някой вкъщи(не бих ги оставила с ключ за апартамента), или се оставя само 1 прозорец открехнат с разклонител за тока а апартамента си е заключен. Колко време е горе долу всичко (ние сме в гарсониера) 3-4 дни или?

Благодаря

# 17
  • София
  • Мнения: 488
Здравейте, виждам, че в темата отдавна не е писано, но дано някой прочете въпроса ми.

Молбата ми е някой, който вече е санирал и минала поне една зима, да даде отзиви за фирмата и нейната работа.

При мен ще става дума за саниране само на един апартамент (не мога да организирам съседите - ту искат, ту не искат Sad), на 4 етаж, кооперация в центъра на София.
Т.е. ако знаете, че фирмата отказва, ако става дума само за един апартамент - не ми давайте координати.

Предварително благодаря на отзовалите се  Hug

# 18
  • Мнения: 874
Здравей,

Аз съм доволна от нашата изолация, правиха я Алпмонтаж http://www.citybuild.bg/company/alpmontazh/13/1071 преди 2г  Simple Smile  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 488
animal, благодаря ти  Hug

# 20
  • Мнения: 308
Как разбирате дели сте доволни или не от санирането? Аз недоволства знам само от поява на лек конденз и дори леко мухъл по външни ъгли. Но ми обясниха, че това било нормално. Когато не бил саниран цял блок, имало разлика в температурите по външните стени и се получавало. Или това зависи и от качеството на санирането?

# 21
  • София
  • Мнения: 488
На мен също ще ми и интересно някои да каже повече затова какво се случва след качествено и след некачествено саниране.
Колко дебела изолация сте сложили и всичко друго, което впоследствие сте разбрали, че е важно.
Предполагам, че не само аз съм на тази вълна  Wink

# 22
  • Мнения: 874
Аз до сега не съм забелязала конденз или мухъл по нашата изолация, но забелязвам това по изолацията на съседите над нас (особено след дъжд). Нашата е 5мм (стените са доста дебели - 30см- и реших, че няма нужда от по-дебела).

# 23
  • Мнения: 2 190
Как разбирате дели сте доволни или не от санирането? Аз недоволства знам само от поява на лек конденз и дори леко мухъл по външни ъгли. Но ми обясниха, че това било нормално. Когато не бил саниран цял блок, имало разлика в температурите по външните стени и се получавало. Или това зависи и от качеството на санирането?

И мене ме интересува.
След слагане на PVC дограма, се появи много мухъл и от четене разбрах, че трябва външна изолация. Дали ще реши проблема? newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 488
Момичета, санирах се  Wink
Избрах фирма, препоръчана тук - Топлоизолация ЕООД.
Обадих се, още същата вечер дойдоха - направиха оглед и изготвиха оферта.
Помислих, сравних цени и им потвърдих.
Миналата седмица за 3 дена го направиха - 10 см изолация сложиха, драпана замазка; работиха бързо и чисто. Събраха всичкия боклук.
Сега остава да мине зимата и да мога да напиша, че работата е била и качествена  Wink

# 25
  • Мнения: 308
solima , колко ви излезна?

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 749
Моите отзиви след поставена изолация (8см) - вече година мина, разходите за отопление през зимата паднаха драстично.  Стаите са осезаемо по-топли.
Конденз обаче имаше доста. За него вероятно трябва друго решение за дограмата.

# 27
  • София
  • Мнения: 488
Summersunsun, 41 кв. м, санирани с 10 см, смяна на водосточна тръба на 4 етажа (беше стара и не стана да е само при мене) излезе общо 2200 лв.

# 28
  • Мнения: 17 546
Дами, от тези, на които вече са направили саниране на дома, с какъв материал е правено? Интересувам се от работа с неопор 6-8 см. Ако имате инфо кой тип плоскости са най-удачни за изолация на северен калкан, приемам съвети също.
И моля да споделите, каква гаранция ви дават фирмите?

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 18:10 от Бижy

Общи условия

Активация на акаунт