Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 4 601
Аз си признавам, че не смея да се наема за вестителка.
Едното градинарче ще е ПГ, другото градинарче ще го местим в логопедична група и не знам накъде ще им избият емоциите.

"Есен на вратата чука, ноемврийска мама по магазините се лута" - това ми хареса. Аз почти всичко имам. Ама ей тъй, ще избера нещо новичко и на малката.

# 676
  • Мнения: 52
49 нови мнения  Laughing Много пишете, как ще ви изчета незнам, при мен няма ниищо интересно.
"Есен наближава,скоро ще съм НОЕМВРИйска мама" +1  Peace
Понеже започнах първо в тази тема искам да помоля да ме запишете в новата: термин 6 ноември, момче - Мартин, трето.  Simple Smile

# 677
  • Мнения: 211
"Септември бързо вън дойде, ноемврийско бебче продължава да (все повече) расте";
и
 "Есен наближава,скоро ще съм НОЕМВРИйска мама"
ми харесват най много Simple Smile За помпата ми обещаха една на Авен - ръчна. Но май и аз ще присипвам, ако се наложи защото съм си харесала други шишета.
denicadimova - ние сме с 1 термин Simple Smile Много мило ми стана като видях  Hug
  Brymi аз мисля да си взема от тия с копчетата от страни, моя приятелка беше така и си оставяше едното копче разкопчано- това означава че малката последно там е яла Simple Smile В болницата в която съм решила да раждам не изискват нощница но мисля да си взема с мен, пък и ако не ми трябва там то в къщи ще ми бъде от полза
За вестителките аз съм за Simple Smile Имам желание, така че която реши да пише мога да дам номера си, за мен ще бъде чест да съм добрата фея.
За лекциите в Бургас, знам че тук изнасят и лекции в един от магазините в Меден Рудник -  Бебе Експерт, някоя от мамите тук знае ли кога е през септември. Аз не съм ходила на нито една и като гледам как сте подготвени за всичко.... се хващам за главата, аз даже незнам как да дишам  Embarassed smile3511

# 678
  • Мнения: 222
Като се замислих сте прави,че това,че съм в началото пък с термин не ми пречи като мога и аз да съм вестителка особено пък на последните мами  Heart Eyes И аз мога да си давам номера.

rendence, да те помоля в такъв случай да впишеш и няколкото мами дето проявихме желание тук и във фейсбук да бъдем вестителки на първата страница в следващата тема. И да може,който иска да ни пише да пита за телефони. То май даже станахме много вестителките,ама така тъкмо всеки ще може да избере от коя да поиска номер и на коя да се обади  Hug Или не знам пък, може да се пусне и анкета за това колко да са вестителките или кои да са точно и да се гласува. Както си прецените  Hug

# 679
  • Мнения: 240
  Момичета, писах Фб да го напиша и тук - мога да си дам номера, не е проблем, който го иска да пише на Лс. Също така, нека някоя мама си даде нейния на мен, ако нямам нет в болницата да пиша.
  Имам един въпрос към мамите които пучават болничен. Като ви го преведат след сумата (в смс) какво пише. Аз съм в болнични, досега нямам превод, днес получих смс и след сумата пише - заплати и пенсия, много ме съмнява че е станала грешка.

# 680
  • Мнения: 36
  Момичета, писах Фб да го напиша и тук - мога да си дам номера, не е проблем, който го иска да пише на Лс. Също така, нека някоя мама си даде нейния на мен, ако нямам нет в болницата да пиша.
  Имам един въпрос към мамите които пучават болничен. Като ви го преведат след сумата (в смс) какво пише. Аз съм в болнични, досега нямам превод, днес получих смс и след сумата пише - заплати и пенсия, много ме съмнява че е станала грешка.
Ще пуснете ли линк към ФБ групата, че не ви намирам Simple Smile а относно болничните нямам представа, аз ги проверявам от сайта на НОИ  кога какво са превели  Wink

# 681
  • Мнения: 240
  Пиша от телефона и незнам как да пусна линк.

# 682
  • Мнения: 222
 
  Имам един въпрос към мамите които пучават болничен. Като ви го преведат след сумата (в смс) какво пише. Аз съм в болнични, досега нямам превод, днес получих смс и след сумата пише - заплати и пенсия, много ме съмнява че е станала грешка.
И аз си ги гледам в сайта само,а в онлайн банкирането ми пише "Обезщетения и помощи". Сумата,ако ти съвпада едва ли е грешка. Имаш ли как да си провериш сметката или в сайта на нои виж,ако имаш ПИК.

# 683
  • Мнения: 600
 “ Време есенно настана , ноемврийче се потготвя да срещне мама “
Пиша го така , защото усетих , че малката се врътна в правилна позиция с главата надолу . Знам , че ние сме в трескава потготовка с покупки и оборудване, но и бебетата се приготвят за среща с нас .  baby_neutral

# 684
  • Мнения: 2 358
Сега ще направя анкета за заглавията. За вестителки няма как да пусна анкета, защото само 1 мога да пускам.
Ще помоля да ми пуснете едно списъче на вестителките, защото със сигурност ще пропусна някоя, не съм проследила кои точно са изявили желание

Желаещите да ги впиша в списъка, моля напишете ми на лични дата на термин, град, години и коя поредна бременност и пол на бебето. Видях че имаше желаещи за записване, но не бяха оставили пълни данни.

От утре съм болничен, за услугата ме таксуваха 7 лв. ха ха ха
Малкия от 16.09 трябва да е на ясла, та сета ще му пускам изследвания и ще гоня документи

Исках още нещо да напиша, но изключих  Crazy

# 685
  • Мнения: 1 620
Привет от мен.

Нямах възможност тези дни да пиша тук. Само ви прочитах набързо.
Една виртуална почерпка от мен :   party023
Вчера нашия батко стана на 8 год. Целия ден беше един празник- първо с децата до обед, след това подготовка за скарата за възрастните. Уморително за мен, но детето беше щастливо. А аз целия ден бях в едно носталгично настроение и спомени от изминалите години.

Иначе съм добре. Бебка рита активно. Вече искам да се прибираме в къщи и да започвам подготовката за бебка. Вече имаме легло, но мисля да го сглобим поне към средата на октомври. Ще започна с подготовката на дрешките за малката и подреждането на гардеробите, и да реша какво още ще трябва да купя.
За шишетата мисля да взема само 2 по-обикновени. Предния път ползвах на "Камера" и не бяха лоши.
За помпите - не мисля да взимам предварително, само ако се наложи.

 
  Имам един въпрос към мамите които пучават болничен. Като ви го преведат след сумата (в смс) какво пише. Аз съм в болнични, досега нямам превод, днес получих смс и след сумата пише - заплати и пенсия, много ме съмнява че е станала грешка.
И аз си ги гледам в сайта само,а в онлайн банкирането ми пише "Обезщетения и помощи". Сумата,ако ти съвпада едва ли е грешка. Имаш ли как да си провериш сметката или в сайта на нои виж,ако имаш ПИК.


На мен в смс-а ми пише само сумата, не и за какво е. Обикновено е " приведено обезщетение от НОИ в размер на ..." и толкова.

Много бързо ми омалява кръста в последно време и все гледам да полегна или да го  облегна някъде. Бебка ми натежава и като че ли я нося доста ниско. То е нормално за втора бременност, но все пак.

# 686
  • гр. София
  • Мнения: 217

Аз самата идвам от Западна София и пътувам с метрото до станция "Младост" и ходя пеша до Мола. И на мен не ми е близко, но пък Цариградско шосе е комуникативно място, не е необходимо да си с кола Simple Smile Peace

Не е ли много далече оттам  пеша Rolling Eyes Станция Младост къде се намира, на пазарчето на Младост 1 ли?



Ами, зависи какво визираш под далече - може би 10-15 мин ходене (ако се мине през забранения за пешаходци тунел към паркинга на Мола), а ако се мине през подлеза на Окръжна болница - около 20-25 мин, предполагам Simple Smile На мен не ми е много, но ти можеш да се качиш от метрото на тролей или автобус до Окръжна и оттам пеша до мола, надали е повече от 5-10 мин така. Аз просто не искам да чакам транспорта, а и минавам по краткия, непозволен път, и е ок Simple Smile

# 687
  • Мнения: 5 037
НОИ превежда при само във вторник и четвъртък.На мен на СМС ми пише,че са превод от самата банка.
Кайли да ти е жив и здрав рожденика.Да порасне голям и да е послушен батко.Важното на празника е,че сте се забавлявали и сте си прекарали добре.

# 688
  • Мнения: 141
Леле едвам слогнах да ви прочета75 нови мнения.
така за шишетата се спрях на авент
за помпата също на авент.
леглото си го харесахме вече. Ут е ще ходим на пазар за малката след прегледа , че някой неща трябва да ги поръчаме.  Иначе ако искате може мамите от София да се разберем и заедно да отидем на лекциите в мола. Иначе и ние  сме много активни  от няколко дни.  Доста ми е трудно спането и страшно много ме боли кръста. Исках още нещо да кажа но забравих  newsm78

# 689
  • гр. София
  • Мнения: 217
Момичета, да ви попитам нещо, което бегло сме обсъждали в началните теми (а може и да е било по - подробно, но аз да съм забравила) - еднократната помощ за раждане за майки - студентки.

Аз доколкото знам се изисква да си студентка редовна форма на обучение към момента на раждане/до една година след раждането на бебчето и да подадеш съответната молба - заявление с необходимите документи в горния срок.

Та, имам няколко въпроса:

1) Има ли възрастово ограничение за такава помощ - примерно, 26 години (до навършването им/включително 26)? Аз самата съм на 26 години и към ноември, ще съм на около 26 години и половина - дали би ми се полагала такава помощ, ако запиша нещо редовна форма на обучение?


2) Вторият ми въпрос е - наведнъж ли се изплаща сумата или е разделена на месечни плащания?

3) Третият ми въпрос е свързан със самото учене - към момента аз имам завършено висше образование, магистър. Ако сега запиша "временно" такова висше с тази цел, дали е законосъобразно да го прекратя след изтичането на 1вия семестър, примерно, ако сумата ми е изплатена и има ли някаква "опасност" от проблем, ако прекратя и не завърша това си редовно образование?  newsm78

Благодаря предварително!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт