Боя за коса - Вlond 36 - Клуб на блондинките

  • 153 700
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 54
Момичета, моля за съдействие. Сред вас има блондинки минали през какво ли не, за да достигнат перфектното русо и се надявам да ми помогнете.
От много време се боядисвам в русата гама (7ца, 8ца), но реших да стана по-руса и отидох на фризьор, за да не си правя сама експерименти. Не ми направи цвета с оттенъка, който исках, но се разбрахме да отида след седмица за кичури. Исках преливащи, а те се получиха жълто - перхидролени на места. След месец се боядисах с Alfaparf 9.21 с 9% оксидант, но кичурите ми станаха сиво - зелени и в момента косата ми е  Shocked

# 31
  • Мнения: 2 352
Лично аз не разбрах въпроса. Кичурите са станали така защото на изсветлена силно коса пепелявия отенък зеленее. Нямам идея колко си изсветлена и какво точно си искала. Внимавай с боядисването след кичури, защото понякога косата доста изгаря.Ако зададеш конкретен въпрос може би ще ти отговорим по лесно.

# 32
  • София
  • Мнения: 54
Исках косата ми да стане по-светла от 7ца (да кажем 8-9, да е пясъчен цвят с лек розов оттенък). Тъй като се получи жълтеникава и не достатъчно светла, с фризьора се разбрахме да сложим преливащи кичури, но те станаха перхидролени. Нищо общо с ефекта, който търсех  Cry
За това се боядисах с пепеливо - виолетов оттенък, за да не станат жълти кичурите, но те станаха сиво-зелени, дори на места сини  ooooh!
Въпросът ми е дали има начин да премахна този оттенък от кичурите си? И с каква боя да се боядисвам, за да доближа търсеният от мен първоначален резултат?

Надявам се да съм обяснила по-разбираемо  Blush   bouquet

# 33
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 423
*Смърфиетка*, нежеланият отенък се маха по-бързо с маслена маска, а и има положителен ефект върху косата от нея  Peace

Щом кичурите са твърде изсветлени ти трябва основен цвят за тях, например 8.0, за да не стават сини/зелени, от пепелните отенъци така се получава.

# 34
  • Мнения: 2 352
Според мен пробвай с боя с ягодов отенък, май е модерно сега, не знам обаче кои бои имат този свят, Гарние Сенсейшънъл мисля че имаше но от професионалните не знам. Със сигурност няма да стане зелена. А сегашния отенък след три къпане със шампоан няма да го има.
Предполагам има жълтеене защото си била боядисана в по тъмен отенък, след две три боядисвана мисля че ще спре да.жълтее, но може би трябва да ползваш по силен оксидант-12, аз се боядисвам с 12 с 12 оксидант,нямам и помен от жълтеене.

# 35
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 423
С 12 % върху боядисана коса най-много да си съсипе косата  newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 54
Lady Brinne, amamamama,  благодаря и на двете за съветите!   bouquet
Може ли само да ми кажеш какво имаш предвид под маслена маска, каква точно е тя?
И аз мисля, че ще ми се съсипе още повече с 12%, и без това постоянно я третирам с преса и сега така се къса ...  ooooh!
Аз точно малинов оттенък исках, ще потърся такава боя, само дано не станат червени, че вече ...  Laughing

# 37
  • В мечтите
  • Мнения: 639
на мен една фризиорка  ми каза,че горенето на косата не било от високия процент оксидант,а от номера на самата боя.Колкото била по-светла толкова повече гори..и ми стана много странно,тъй като милех че е обратното.Но като се замисля,как си изгорих косата точно със супер изсветляващите бои на Мажиблонд с 6% оксидант и може и да е права  Thinking

# 38
  • Мнения: 2 352
Според мен зависи  от боята и от оксиданта и от състоянието на косата. Не виждам какво по добро ще се случи на косата ако стои 1 час с оксидант 9 или 15 мин с оксидант 12. Според мен въздействието върху косата е степен на увреждане и общо взето няма значение как го постигаш, а колко искаш да въздействаш. Не виждам какво ще стане ако ползваш 12 оксидант на боядисана коса, нали досега си ползвал 6 или 9 с по тъмната боя. Според мен ще има проблем върху третираните кичури. А ако вече се къса косата мисля че не е време за боядисването й а за голямо подхранване и подстригване. Не съветвам никой, изказвам мнение.

# 39
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 423
Според мен ще има проблем върху третираните кичури. А ако вече се къса косата мисля че не е време за боядисването й а за голямо подхранване и подстригване. Не съветвам никой, изказвам мнение.

Ето с това съм на 100% съгласна.
Аз се "страхувам" от висок оксидант, но от гл. точка на моята коса.

Може ли само да ми кажеш какво имаш предвид под маслена маска, каква точно е тя?

Намазваш косата преди миене с някакво масло - бадемово, кокосово, жожоба, рициново..., може и зехтин, постояваш поне 30 минути и миеш косата.

# 40
  • София
  • Мнения: 54
Да, започвам с повече подхранване и грижи за нея, за да я спася.
Яд ме е, защото косата ми беше в прекрасно състояние, отидох при явно прехвален фризьор, за да получа това което искам, а стана ...  ooooh!
Благодаря много за съветите   bouquet

# 41
  • Мнения: X
на мен една фризиорка  ми каза,че горенето на косата не било от високия процент оксидант,а от номера на самата боя.Колкото била по-светла толкова повече гори..и ми стана много странно,тъй като милех че е обратното.Но като се замисля,как си изгорих косата точно със супер изсветляващите бои на Мажиблонд с 6% оксидант и може и да е права  Thinking
И от двете е Peace
Иначе е права Peace Колкото по-светла е боята толкова повече амоняк (или заместител на амоняка) има Peace Особено силно изсветляващите са много богати на амоняк и за това никога, и при никакви обстоятелства не бива да се ползват за тониране. Peace

# 42
  • В мечтите
  • Мнения: 639
аз само корените правя,мажа дължините с арганово или бадемово,но въпреки това при измиване явно пак въздейства и вече реших да позлвам по тъмен номер 8  и 9,последния път с Иноа не усетих че съм се боядисвала.честно казано от всички бои,марки и професионални и непрофесионални...доста щадяща ми се струва  Rolling Eyes.Просто русото е много труден цвят,за постигане и за издържане от косата,но хванеш ли се после ти е доста трудно да си се представиш тъмна  Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 6 262
Да, започвам с повече подхранване и грижи за нея, за да я спася.
Яд ме е, защото косата ми беше в прекрасно състояние, отидох при явно прехвален фризьор, за да получа това което искам, а стана ...  ooooh!
Благодаря много за съветите   bouquet
9.23 на Garnier color sensation е подобен на цвета, който търсиш, но става по-скоро виолетово, поне при мен, със сигурност не е такова златисто като на опаковката. Аз от години търсех розовеещо русо, с тази боя + розовия балсам на Престиж го постигнах, но бях много светло русо.

Аз все пак се потъмних (в старата тема бях писала за съвет). Като се поотми повече ми харесва и в къщи свикнаха с новия ми цвят. Сега се чудя как и с какво да продължа, мисля плавно да я правя по-светла, докато стигна до 9-ка. От 10-ка, че май и по-светла горните пластове, се боядисах с 6.80. Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 6 262
Да, започвам с повече подхранване и грижи за нея, за да я спася.
Яд ме е, защото косата ми беше в прекрасно състояние, отидох при явно прехвален фризьор, за да получа това което искам, а стана ...  ooooh!
Благодаря много за съветите   bouquet
9.23 на Garnier color sensation е подобен на цвета, който търсиш, но става по-скоро виолетово, поне при мен, със сигурност не е такова златисто като на опаковката. Аз от години търсех розовеещо русо, с тази боя + розовия балсам на Престиж го постигнах, но бях много светло русо.
При теб тези кичури объркват нещата. Когато искаш да я матираш, те винаги ще хващат повече и ще сивеят, ако е по-пепелива боята, ще зеленеят/синеят. При мен горният пласт е винаги по-светъл и се получават като кичури и понякога ми е много трудно като искам да матирам косата. Затова и се отказах от матиращите шампоани.

Аз все пак се потъмних (в старата тема бях писала за съвет). Като се поотми повече ми харесва и в къщи свикнаха с новия ми цвят. Сега се чудя как и с какво да продължа, мисля плавно да я правя по-светла, докато стигна до 9-ка. От 10-ка, че май и по-светла горните пластове, се боядисах с 6.80. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт