Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, ако има някой, който учи в УНСС или е запознат с тази специалност- "Финанси и счетоводство с преподаване на английски език", може ли да даде мнение? На какво ниво е специалността? Питам, тъй като искам да уча Финанси, а в УНСС има две такива специалности- Финанси изцяло на български език и изцяло на английски език. Тъй като чуждият език е много важен, съм се спрял на тази с преподаване на английски. В нея учи ли се и ВТОРИ ЧУЖД ЕЗИК? Тя по-добра, с по-голяма възможност за реализация ли е от Икономика и финанси с английски език в СУ или не? Освен това някой може ли да каже, какви са учебните графици в УНСС, имам предвид- в колко и кои дни от седмицата има лекции?

# 1
  • Мнения: X
Сега ще съм втора година в УНСС. Уча икономика и управленив с преп. на англ.език. Като цяло съм доволна от преподаване на английски и не съжелявам, че влязох с това направление. Относното финансите, според мен това направление е от тази година, тъй като миналата го нямаше. Лекциите както се падне графика, имала съм от 7:15 сутринта, както и от 19:30. Учим и събота. Но това било само първи курс, поне така са ми казвали. Дано съм ти отговорила. Ако имаш и др въпроси питай. Wink

# 2
  • Мнения: 20
Сега ще съм втора година в УНСС. Уча икономика и управленив с преп. на англ.език. Като цяло съм доволна от преподаване на английски и не съжелявам, че влязох с това направление. Относното финансите, според мен това направление е от тази година, тъй като миналата го нямаше. Лекциите както се падне графика, имала съм от 7:15 сутринта, както и от 19:30. Учим и събота. Но това било само първи курс, поне така са ми казвали. Дано съм ти отговорила. Ако имаш и др въпроси питай. Wink

Какво мислиш за Международни икономически отношения в УНСС? Чувала ли си нещо за тях, добра ли е реализацията след това или Финансите са по-добра перспектива?

# 3
  • Мнения: X
Аз лично съм се ориентирала към МИО. Нали зн че ако влезеш Финанси после няма МИО. А и относно обучението на англ. след втори курс, когато се изира специалност с англ. има повече възможности.

# 4
  • Мнения: 20
Аз лично съм се ориентирала към МИО. Нали зн че ако влезеш Финанси после няма МИО. А и относно обучението на англ. след втори курс, когато се изира специалност с англ. има повече възможности.
Да, знам, че при след като избера Финанси не мога да се прехвърля в МИО. Щом като МИО е по- добре, ще запиша нея. Каква е реализацията в тази специалност? Мога ли примерно след като завърша МИО, да стана банкер или да работя в банка или трябва да се реализирам в някаква чужда компания? И още един въпрос- знаеш ли нещо за Икономика и финанси в СУ? Доколкото съм запознат с тази специалност, в нея също се учат два чужди езика, освен това се учат и цели предмети на английски. Имаш ли колеги от там, някакви впечатления, добър вариант ли е да запиша Икономика и финанси в СУ вместо МИО в УНСС?

# 5
  • Мнения: X
Сравнение СУ УНСС не мога да направя, нямам познати тази специалност, но в УНСС също имаш право на втори език и абсолютно всичко го учиш на английски, изпитите са на английски. Има също ии държавен по английски след втори курс. За реализация мисля че няма да имаш проблем. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт