Таваник и бременност

  • 1 833
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте,
след изкарана бъбречна криза получих бактериално заразяване с Е.коли. Доктора ми предписа Таваник и аз започнах да го пия след като направих предварителен тест за бременност. Теста беше отрицателен и аз си пих антибиотика. Бременна съм била Sad и сега не знам как да постъпя Sad  Имам си 2 прекрасни момчета, но бих се радвала и на 3-то. Проблема е , че Таваник не се препоръчва не само за бременни, но и за такива , които имат намерение да забременяват.  Проблема ми е усложнен и с това , че 5дни след забременяването ме гледаха и на рентген, заради кризата и вида на камъчетата. Предписаха ми  Omnic Tocas , което лекарство е за простата, но върши работа за разширяването на пикочните канали и съответното отпушване на бъбреците, където имах задръжка. На 5-ят ден от Таваник-а започнах Cystostop Chrono  и го пия и до сега вече 10-на дни.
Та въпроса ми е : каква е вероятността бебето да е на 100% здраво след проведеното лечение за Ешерихия коли ?

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте!

Преди всичко е важно в коя седмица от бременността сте. Трудно би могло да се даде 100% гаранция за състоянието на плода след прием на антибиотик и рентгенография. Съветвам Ви да си направите по-обстойни изследвания на плода - първоначална прогноза за състоянието Ви може да се направи в рамките на ранна фетална морфология и ранен биохимичен скрининг между 11-13 гестационна седмица.

Поздрави,
Д-р Татяна Арабаджи
Акушер-гинеколог
Медицински комплекс "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 179
Здравейте,
рентгена беше направен на 5-ят ден от зачеването, а антибиотика го започнах на 14-тия ден от зачеването и съм го пила 6 дни или общо 7 хапчета.
Благодаря за отговора

Общи условия

Активация на акаунт