Кюретаж и забременяване след това - тема 54

  • 37 029
  • 712
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 791
ЕлитоК  не се хващай с лекар, който работи в репродуктивна клиника, пък пътува и по други градове. За мен е съмнително, още повече че лекарите от репродуктивни клиники си имат пълен работен график, всички знаем по колко се чака за някои от тях! Лично мнение. Два месеца са нищо, защо ще те стимулира, за какво... АРТ ли ще ти прави...  хич не се занимавай к този според мен.

# 661
  • Мнения: 6 831
Елито, напълно подкрепям мнението на Гюли. Категорично два месеца са нищо! Нормално се препоръчва да се посети лекар след година неуспешни опити, но доста момичета го правят и по-рано. Най-малкото което е, че за тези два месеца нито можеш да проследиш овулация, нито нищо.
Принципно след няколко месеца неуспех се започва с фоликулометрия,  изследване на хормони и спермограма. Стимулацията е доста тежка артилерия и не се прилага току така, защото два месеца не се е получило. Щом този лекар ти е дал такъв съвет, аз те съветвам крака ти повече да не стъпи при него!

Най-добре започни да мериш БГ и да правиш тестове за овулация поне няколко месеца, ако не стане до тогава, посети репродуктивна клиника. В подфорума има две отчетни теми, съветвам те да ги видиш, там със сигурност ще получиш много подкрепа и добри съвети относно бебеправенето.

# 662
  • Мнения: 70
Ще послушам съвета ви момичета,благодаря ви за подкрепата.Започвам с тестчетата за ову този месец и ще видим. Hug Praynig

# 663
  • Мнения: 1 232
Ели, успех с тестчетата  Praynig Всичко ще се нареди, търпение си трябва  Hug Два месеца са нищо, само ще ти вземат парите лекарите според мен  Peace

# 664
  • Мнения: 6 831
Не се притеснявай, всичко ще се нареди  Hug Тестовете за О най-добре ги съчетай с мерене на БТ. Тук има доста теми кое как става. Имай предвид, че първия месец може и да не успееш да хванеш О, просто трябва малко време да им хванеш цаката, както се казва  Peace
Само ще ти кажа, че аз първия път забременях още с първия месец опити, а сега се получи на третия. Не се настройвай, че ще стане веднага, за да не се разочароваш напразно.  Hug

# 665
  • Мнения: 70
 Hug Hug Hug Аз също забременях от първият месец опити и сега си мисля,че нещо ми има и затова не става,но май прекалено много го мисля. Praynig

# 666
  • София
  • Мнения: 791
ЕлитоК, много ми напомняш една приятелка, на която наскоро споделих за кухото яйце, но тя не знае за предните ми две загуби. Те имат две момичета, та тя се оплака,че с първото зачеване имали проблем- станало чак от четвъртия месец, но с второто вече станало от раз. Викам си на акъла: "ти скъпа, не знаеш какво е проблем!"  #Crazy
Гледай си живота, обичайте се с ТМ и не го мисли, два месеца не е време, за което да се притесняваш, а да пиеш лекарства....изобщо не е нужно.

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 247
Ели, аз се записах в темата преди 7 месеца и малко. Знам, боли и болката не отминава. И при мен също като теб първия път стана от раз, но явно не ни е било писано  Hug Продължаваме с опитите за друго бебче и знам, че колкото по-силно го искаме , толкова по-бавно става. За това , колкото и да е трудно, се опитай да не мислиш само за това. Господ ще ни дари и нас с дечица, само не се отчайвай  Hug

# 668
  • София
  • Мнения: 12 580
Ели абослютно съм съгласна с момичетата. 2 месеца и веднага стимулация са безумие.И при нас първия път беше от раз, втория с биохимичната също, и после на ти 6 месеца нищо.Ей на влезни ми в профила и чети че съм писала същите неща, амаан що не става! За София мога да ти преопръчам 3 клиники : Щерев в която аз хода, Надежда и Малинов. Другите за мен са гола вода. В Щерев даже можеш онлайн да си запишеш час, аз лично ходя при др. Коновалова, преди да я избера търсих дълго време в нета информация и след като прочетох и за научната и дейност отидох при нея. Сега даже и бременноста ми следи

# 669
  • Мнения: 70
Маце,благодаря ти за препоръката.Наистина смятам да отида в Щерев,благодаря за подкрепата ви момичета,няма да се отчайвам,щом веднъж е станало пак ще стане. Hug Hug Hug

# 670
  • Мнения: 367
Elena,  пожелавам ти леко и безпроблемно раждане.Изкара до край,браво  Hug

# 671
  • Варна
  • Мнения: 858
Елито К, абсолютно подкрепям всичко казано до тук - 2 месеца е нищо, ама нищо, а стимулация без да имаш доказана нужда от нея звучи абсурдно. Първо времето което нестава е никакво и второ - мисля че тук всички ще потвърдят - колкото повече го мислим, искаме и чакаме толкова повече не става. Пусни се малко по течението, живей си живота и ще стане. Аз 3 пъти забременявам от раз, сега за 4-тия път чаках година и два месеца....ама така е било писано, и аз като теб в началото започнах да мисля че ми има нещо, ама не, просто Божа работа.....явно трябваше да мине това време.  Peace

Елена, стискам палци и успешно, леко и бързо раждане  Hug

# 672
  • Мнения: 150
ЕлитоК при мен първия път стана на 2-3 месец, втория  на 6 а третия и единствен успешен след 8-9 месеца ... спокойно  Wink

# 673
  • Мнения: 283
Вече 5 месеца минаха от спонтанният аборт и какво ли не преживях тези 5 месеца, но още не мога да залича болката Sad.

От няколко дни синът ми постоянно повтаря как някой ден като се появи бебенце, ще му подари детското си одеало, някоя играчка и т.н. А аз едвам сдържам сълзите си и му казвам добре....Вчера на площадката пак почна да ме разпитва има ли бебе в корема, което е голямо колкото мравка. Разревах се като идиот, но добре че той не ме видя, защото милото е на 4 годинки. То не разбира и много иска братче, даже няколко, а аз не съм сигурна, че бих могла да му го дам... Страх ме от това, че ако забременея може пак да го изгубя..
Сега вече като имам зелена светлина от докторите за бебеправене страха се появи толкова голям и силен, че само за това мисля, без даже да съм забременяла още Sad.

Съжалявам, че ви натоварам с моите негативни мисли, но с никой около мен не бих могла да говоря за това Sad.

# 674
  • Мнения: 6 831
Aissa, дай си още време почивка, ако не се чувстваш готова. Но страха и притеснението винаги ще ги има. А като се появят и двете черти, напрежението става още повече, но не забравяй, че риска си струва! 

Общи условия

Активация на акаунт