Има ли приют за котки в София?

  • 17 084
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 409
 Знам, че има безброй информация в нета, а вероятно и във форума, но отговор ми трябва бързо, а вие знаете всичко.

  Пред блока ни има изхвърлено малко коте, което реве денонощно, не е гладно, изглежда здраво и видимо доскоро е било в дом, абсолютно сладурче.
  Търся място,  където да бъде обезпаразитено, прегледано и обгрижвано за известно време, може би впоследствие ще мога да му намеря стопани - имам нещо предвид.
 

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Няма приют за котки. Peace

   Грабвай го у вас, докато му намериш стопани. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 21 409
 Не мога, котке, ясно е, че ако можех нямаше да питам.
  

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Потърси временен дом при приятели, познати... Просто няма друга алтернатива. Peace Можеш да пуснеш и запитване в някоя от FB групите за помощ на животни.

# 4
  • Мнения: 21 409
  Ясно, благодаря. А в друг град има ли? Готова съм и да го закарам, ако трябва.

# 5
  • Мнения: 6 992
arsofia.com/
Говори с тях, те настаняват котките си при приемни семейства преди осиновяване, може да имат възможност за настаняване при някое тяхно семейство.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Приют за котки мисля, че няма никъде в Б-я, за жалост. Confused

# 7
  • Мнения: 21 409
arsofia.com/
Говори с тях, те настаняват котките си при приемни семейства преди осиновяване, може да имат възможност за настаняване при някое тяхно семейство.

  Много ти благодаря, Еовин  bouquet

# 8
  • Мнения: 336
http://catfriends-bg.org/

Опитай и тук, може да помогнат!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
ако можеш, занеси го в клиника "добро хрумване" и помоли да видят какво могат да направят. за да мячи така, малкото коте не може да не е гладно или болно.

# 10
  • Мнения: X
Никъде няма приют за котки.

Как разбра, че котето не е жадно, в тия горещини, или че не е гладно?
Щом е малко, най - вероятно големите котки изяждат храната, която някои добра баба подхвърля, а то горкото кокали, надали може, да яде.

Скоро намерих малко котенце пред блока. Прибрах го, изкъпах го, махнах му бълхите. Заведох го на ветеринар, дадоха му пастичка против вътрешни паразити (3лв).
Хапна (кисело мляко, пасет), пи водичка и т.н.
За два дни му намерих дом. Сега ми липсва, много..
Просто го снимай и пусни обяви в сайтовете, където се подаряват и осиновяват животни, както и във Фейсбук.

Прибери го, спаси една душичка.
Щом е малко и сладко, ще му намериш лесно дом.
 Hug

# 11
  • Мнения: 9 991
Няма приют , хората които помагат са малко , а в момента ври от котки . Ако не можеш да го прибереш в момента , сложи му поне кашонче и му сипи вода и храна. Ще плаче , защото търси майка си , ако не иска да яде , може да е болно . Има едно състояние на свръх изтощеност в което май не могат и да се хранят. Така ще си мяука , докато не умре ако не му се помогне . Мазе, все нещо . Анимал Рескю София , за преглед мисля ще се отзоват но няма да го  приберат. Взема се лекарство за паразити за малки котета според теглото от вет клиника и може да се напудри за бълхи , не са скъпи нещата.

# 12
  • Мнения: 21 409
  Благодаря ви за съветите, момичета. Котето го взеха още същата вечер, дано да има добра съдба.
  Възможно е и да беше болно, защото ревеше наиситна безспирно, без да е гладно и жадно, понеже си папкаше уискас и пиеше водичка в паузите от мяукане.
 Макар че поведението му беше по-скоро като на прясно изхвърлено коте, което не знае къде се намира, не е свикнало с бълхи и никога не е пило вода от локва. Как може да изхвърлиш така безпомощна животинка се чудя. Явно някой го е пуснал там, понеже има семейство от улични котки.

  Дано да има късмет животинката хората да са добри и да се погрижат добре за нея.

  Жалко, че няма котешки приют, нали има за кучета.

# 13
  • Мнения: 9 991
То за кучетата е по-скоро концлагер, като изключим 'ФЕРМАТА " на енимал рескю. Това което гледате по анимал планет , тук го няма. Искаш да помогнеш на животно , прибираш го , заделяш лични средства и така. Има ли желание се намира и начин . Ако са големи сумите, организациите помагат , но те са НПО на доброволни начала ,а не на правителствена издръжка . Поне може да го приберете, ако е на улицата и ревете за помощ шанса е по малък. Хората са по-склонни да даряват пари , а не да се ангажират физически .

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Упсала,  с греших темата, хахаха  Simple Smile

Последна редакция: сб, 20 сеп 2014, 22:21 от luba_rizova

Общи условия

Активация на акаунт