Нещо не мога да се справя май.

  • 1 094
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз рядко съм давала чисто плодово пюре-така, за идеята да се дава между храненията. Добавях го към кашата, правех киселите с пюре. Когато съм го давала "чисто" е било примерно защото нещо с обичайния режим се е поразместило и ако се отваря по-дълго време между 2 хранения-някъде посредата съм давала плодово пюре, за да се позасити и да издържи до следващото хранене.

Аз правех абсолютно същото. И до сега давам рядко за десерт на обяд и то от някое по-завъртяно чуждоземно, колкото за разнообразие.

# 16
  • Мнения: 1 343
Аз плодово пюре давах наобед ... И той после не ядеше три часа. Т.е. замествах ядене . Като вкарах зеленчуковото почнах да редувам един ден плодово един ден зеленчуково. Като въведа местното ще редувам наобед през ден местно през ден зеленчук а плодовото минава към 17-18 часа редувано с кисел т.е. през ден плод през ден кисел.
Сутрин ядем мляко с бизквита и половина "Закуска" много ни се услажда и добре ни засища.

# 17
По съвет на педиатъра ми започнах да давам на дъщеричката плодово пюре ,когато навърши 3м. С пюрето заместих наполовина едното ядене- т.е. храненето в 15 ч. стана наполовина мляко и наполовина плодово пюре. На следващия месец минахме на 5 хранения, като в 12.30ч. й давам зеленчуково пюре (вече редуваме със эеленчуково-месно) , а в 16.30-17.00ч. яде каша или кисел, който приготвям с плодово пюре. Напоследък Аничка нещо се дърпа на АМ ( може би защото й растат зъбки, вече имаме два броя) и когато не иска да го изпие до край,й давам плодово пюре вместо неизпитото количество. Така хем й разнообразявам менюто, хем съм спокойна, че си е хапнала добре.
Съветът ми към всички е : Импровизирайте и не прекалявайте с притесненията на тема хранене! Последното го казвам от собствен опит.

# 18
  • Мнения: 4 068
Диди75, ако не те затруднявам прати ми на лични тази схема. Или пък тук във форума, за да е полезна на повече хора.

Аз днес се видях в чудо вече. Явно ни мъчат зъби и малката отказва да яде. Щом и АМ отказва значи положението е сериозно. Едвам едвам хапва, колкото да не е съвсем гладна. Ще мине и тоя период, но докато мине аз може вече съвсем тотално да полудея. #Crazy

# 19
  • Мнения: 369
Аз плодово пюре давах наобед ... И той после не ядеше три часа. Т.е. замествах ядене . Като вкарах зеленчуковото почнах да редувам един ден плодово един ден зеленчуково. Като въведа местното ще редувам наобед през ден местно през ден зеленчук а плодовото минава към 17-18 часа редувано с кисел т.е. през ден плод през ден кисел.
Сутрин ядем мляко с бизквита и половина "Закуска" много ни се услажда и добре ни засища.
Така правехме и ние направо след кратко захранване с пюрето било плодово , зеленчуково или месно замествах едно хранене с тях.

# 20
  • Мнения: 112
Аз плодовото пюре винаги го давам на шейк с АМ на следобедното хранене- 16-17ч. Намалявам от дозата на млякото и вече в съотношение, или 50/50 - мляко/пюре или повечко мляко, по-малко пюре. Но по принцип ние сме от ящните и никога не съм имала проблем да го изяде цялото, даже си иска (реве) допълнително. Опитвала съм го и така става много вкусно.
Давала съм няколко пъти и в кашата, защото в началото не искаше да я яде.

# 21
  • Мнения: 1 645
Аз правех така.
Сутрин давах сок между храненията,за да може да си хапне пюрето на обед,а следобед давах малко плодово пюре между храненията.
Другият вариант беше - взимах от плодовите пюрета на Семпер(от 200 гр) отделях половината(100гр) и прибавях АМ(около 60 - 70 мл) да стане общо 160 - 170 гр.
Другата половина давах на следващият и ли на по следващият ден.

# 22
  • Мнения: 1 037
Ренци,тук ще я напиша:
Схема за седми месец:
хранете детето пет пъти на ден през около 3,5ч.

6,30ч.-кърма(част.адапт.мляко)   160-200мл.
10ч.-попара със сирене 160-200гр.+пл.сок или пл.пюре 1каф.чашка
13,30ч.-готово млечно-зеленчуково пюре 160-200гр.+половин твърдо сварен жълтък или готово месно пюре 160-200(през ден)
17ч.-млечна каша 160-200мл. и плодов сок или пл.-пюре 1каф.чашка
20,30ч.-кърма(част.адаптирано мляко) 160-200мл.

Ако си захранила късно и искаш да ти дам на шестмесечните схемата,пиши!Целувки Flutter

# 23
  • Мнения: 4 068
Мда. От късно захранените сме. Още не давам нито попара нито месно пюре. Днес ги разглеждах в Била и се чудех дали да ги почна, ама реших още малко да изчакам.
Та ако не те затруднява дай на 6-месечните схемата. Аз и по тази се ориентирам горе-долу де, но все пак.

# 24
  • Мнения: 1 037
добре,ето:
шести месец-хранене на детето през около 3,5ч.Зеленчуковото пюре редувайте с готово месно

6,30ч.-кърма(АМ) 160-200мл.
10ч.-кърма(АМ) 160-200мл. и пл.сок или пюре половин каф.ч.
13,30ч.-готово мл.-зел.пюре +половин жълтък редува се с готово месно пюре през ден 160-200мл.
17-млечна каша и пл.сок или пюре половин каф.чаша
20,30-кърма (АМ) 160-200мл.

# 25
  • Мнения: 2 776
Давам го на следобедното хранене. В началото - половин пюре и после дохранвах с АМ, а сега го смесвам с каша.

# 26
  • Мнения: 1 037
Между другото,и аз на вашата възраст давах плодов шейк-60гр. плодово пюре +90мл.мляко и Данчо питаше за още Laughing

Общи условия

Активация на акаунт