Отговори
# 645
  • Мнения: 334
Здравейтте и от мен,
Малкият започна все повече да бодува през деня и не иска да спи и това е. Надявах се поне през ноща да спи, ама не..през  3 часа си се буди да яде и това е. Не знам как да го отвикна да яде нощем.Има майки, чиито бебета са си направили режима  и нощем спят.Искам и моя да е така.А и тия колики са ужасни...свършват ни капките Саб Синтекс и се чудя дали да купя нови други или нищо да не давам.Не ми се иска да го тъпча с лекарства.
За пикането.....и моя на всяка смяна пикае и ака по килима....но това е нормално за момченцата да пишкат така на струя.Не може да се спре струята:)У нас пода е нямам думи....но пак казвам, че това е нормално.
Не знам вие какви памперси слагате,но какви ли не пробвах и всичките пропускат и си се мокри целия?На всяка смяна на памперс сменям и дрехите...

# 646
  • Мнения: 438
Sesil, за тренировките след секцио незнам, но съм чувала, че докато се кърми (а доколкото разбрах, ти кърмиш) не трябва, защото се отделят токсини в кърмата.Ако има по - компетентни мами да споделят може ли, неможе ли, че и на мен ми се иска да потренирам и да вляза малко във форма.

# 647
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
И ние от 2-3 дни сме с един режим  Crazy Сутрин то 7 до това време - 14,00 будува и само ми виси на циците. Сега заспива и до около 17,30 ще спи ако имам късмет и после се започва до към 10-11 пак кърмене с почивки. А нощният режим е през 2 часа до сутринта .

# 648
  • Мнения: 334
Хаха и ние сме така...а вместо да спя докато и той спи, аз гледам да свърша нещо у дома и после съм като парцал...Не помня от кога не съм спала, дори и като бременна не успявах, защото корема ми пречеше...Но как бързо минава и се забравя тази бременност 9 месеца. Като го гледам малкия имам чувството, че все тук при мен е бил:)

# 649
  • Sofia
  • Мнения: 809
Явно мъжките майки сме по цял ден по цици, и ние така през час цокане, а малката и тя внимание иска....
За водата, не пие вода никаква, как да дам, освен това не иска шише по никакъв повод, дори свеката каза и вчера и днес идете на кафе излезте, докато таткото е бащинство, но повече от час не става, не иска изцедена кърма, нито вода, то това автоматично значи че си имам лепка и така:)

Как да разбера дали е минала жълтеницата? Утре или в сряда сме на консултация / педито още не е идвала, че беше отпуска / според мен не е със жълтеница вече но не знам как да преценя.

Има дни дето спи повече има и дни в които като се опули... все мен гледа и търси и все да е гушнат глезльо, е сега гърдите ще ми се пръснат той спи, а когато кърмата е по-малко иска да суче бясно, мъжка му работа!


ЧЕСТИТО на новите майчета, много радост и щастливи здрави дечица желая   bouquet  bouquet  bouquet

# 650
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
И аз имам въпрос към ЛЛЛ.Седми ден след секцио съм,опитвам се да си увелича количеството кърма, но не се получава Цвети е много лакома..Още на втория ден след секциото вечерта много ми се втвърдиха гърдите, станаха камък.Дойде една акушерка и ми връчи ръчна помпа и каза да се изцедя поне два пъти през ноща и си тръгна от смяната.Аз започнах да цедя, но незнаех как и колко трябва .Беше много болезнено и за цялата нощ успях да изцедя 30мл.коластра.На другия ден дойде другата смяна от сестри и като ме видяха колко ще експлодирам веднага почнаха да ми дават чайник с гореща вода да правя компреси и даже започнаха с ръка да ме изцеждат, но се оказа мисията невъзможна,страшно запушени канали.по едно време ме зарязаха и казаха да не спирам да изцеждам.Същият ден бебка беше само на кърма без добавка за да стимулира гърдите, но тя плачеше постоянно и на другия ден неонатоложката каза, че не е надала и грам. Sad
След като се прибрахме вкъщи започнах интензивно цедене, но в помпата успявам само по няколко капки да изцедя, правя горещи компреси, пия лецитин, слагам зелеви листа и общо взето вече съм на ръба на отчаянието.След като тя не спря да плаче един ден,майка ми ми набута шишето с АМ и каза да я нахраня.Тя изпи цялата доза 60мл.Почувствах се ужасно като си помислих, че Цвети не може да си запълни коремчето с моята кърма и започнах да дохранвам.Преди малко се изцедих с помпата и потече малко на струйка от едната гърда.И другият ми въпрос е колко каналчета видими трябва да има от които тече, две, три или повече..При мен капе на капки.. SadДълго стана съжалявам..


Здравей Сърчице,
Честито бебенце, да сте живи и здрави и много да се слушкате  Hug
Наистина може да е разтрйващо, когато влагаш толкова стараение и желание да си кърмиш бебето, а срещаш такива предизвикателства. ooooh! Обичайно с малко повече търпение или промяна в начина на кърмене или дори и малко повече време на спокойствие само за мама и бебе и нещата се подреждат. Peace

Всички мерки, които си предпириела за облекчиш гърдите си и те да се отпуснат и омекнат са адекватни.  Peace
Как усещаш гърдите си към момента? Как изцеждаш гърдите - с помпа или на ръка и колко пъти за денонощие? Как се храни бебето към момента - на гърда или от шише или по друг начин? Колко кърмения имате за денощие? Какво се случва, когато сложиш бебето на гърда?

По отношение на изцеждането
- не всяка помпа е подходяща за всяка майка - ние сме разлчни, а помпите са универсални. Това е причина да има майки, които не могат да се цедят и въпреки това да кърмят успешно бебетата си. Ето защо е добра идея бебето да суче от гърда, колкото може повече и по-често. Едно добре сучещо бебе, може да изцеди много повече кърма, от колкото, която и да е помпа или техника за изцеждане на ръка.
- Добре е да видиш дали помпата ти е сглобена правилно и дали прави хубав вакуум;
- Това че, докато цедиш с помпа виждаш една или две стриуйки, не е показателно. Канчелчетата на зърното са около 5 до 7 и са много тънки. Понякога две или 3 каначета се сливат в едно и така се вижда само една струя.
- Преди да започнеш да цедиш, можеш да масажраш леко гърдата, след това, ако изцеждаш с помпата, да започнеш с много лек вакуум и постепенно да го увеличаваш. Прекалено силния вакуум може да е причина за разраняване и болка в зърната;
- Преди изцеждане или кърмене е добре да си максимално спокойна и отпусната. Ти правиш най-доброто, на което си способна. Дори да е нужно някакво дохранане, съвсем не е задължтелно това да е краят на кърменето. Понякога дохранването, ако се прави с мисъл за кърменето, може да спаси самото кърмене. В такава ситуация обичайния подход е първо бебето да суче от гърда, колкото може по-дълго и ефективно, след това се предлага втората гърда. Ако все още не се е заситило, отново може да се върне на първата. Ако и след това не се е заситила, може да й се даде изцедена кърма. Ако няма изцедена кърма, следващата стъпка е донорска кърма и едва като последна мярка, се дава АМ – ако и колкото е нужно. По принцип АМ се предписва от педиатъра, ако той прецени, че е нужно.

Всяка майка иска да даде най-доброто от себе си за своето дете. Независимо какво и как се случва с кърменето, ти винаги ще си най-прекрасната майка за твоята Цвети.  bouquet

Ще очаквам отговора ти.


  bouquet

# 651
  • Мнения: 2 965
Ели, ние сме изцяло на АМ, обаче аз вода не давам, нито чай! Педи каза да не давам, не знам от кога ще давам, другата седмица сме на консултация и ще питам! Иначе за възглавницата е прекалено рано, аз слагам една тензухена пелена, сгъната на 4 под главата, не съм повдигала матрака! Не ги слушай за възглавницата, рано е още!  Peace А за взимането на бебето и опирането до други материи, давай тензухена пелена! Аз като я вдигам, я опирам на тензухена пелена и да не се допира много до нашите дрехи и други материи! Hug
Честито на Irina_Stoilkova, да е много здрава малката бебка!   bouquet

# 652
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен днес Simple Smile!
Вчера ходих до болницата за запис на тоновете, че нали ми беше термина. Оказа, че нямам нямам контракции и отново съм в очакване. Днес, понеже реших, че вече няма за какво да се пазя толкова, като ме хвана музата се изкъртих от чистене. Такава гимнастика си направих - кляках - ставах, качвах се по столове, слизах и се надявам да съм го раздвижила бебока най- сетне  Laughing Вкъщи всичко блести  Crazy. Абе луда работа  #Crazy Утре отново съм на тонове, вече при моята АГ, ако нещо не потръгне през нощта. От болницата ми казаха, че тя трябва да реши кога да постъпя в болницата, но било най- добре да е на третия - четвъртия ден след преносването. Та ще видим.
О и да не забравя - на всички новообебили се - Честито мамчета! Да са Ви живи и здрави бебчетата! Надявам се и аз в най- скоро време да съм като вас.

# 653
  • Мнения: 103
Аз също имам въпрос към ЛЛЛ. Днес е 10 ден от раждането на нашето бебче. Основно я кърмя / от 2 дни не съм давала добавка/. Преди малко ходихме при педиатъра ни, правихме пробно кърмене, т.к. се оказа че не само че не наддава, ами е свалила още 50 гр. откакто сме си вкъщи. На пробното кърмене педиатъра ни каза, че нищо не суче и трябва да минем на АМ. Не разбирам как, ако е гладна не плаче след кърмене, а си заспива, нааква по 3-4 памперса на ден и е спокойна?!

# 654
  • Мнения: 397
Ами не,пада й косата над челото  Sad. Иначе и ние сме си лепнати една за друга от 8 сутринта до 10-11 вечерта Mr. Green. Не се чувствам добре никак от това,защото не мога и стерилизатора да пусна...Да не говорим,че на гърдите  не им остава време да се напълнят,но пък тя и без това заспива  ooooh!  В чудо съм се видяла  Rolling Eyes
Има ли някой,който дава вит.Д на Джемисън??? Че ми се струва доста съмнителен!

# 655
  • София
  • Мнения: 550
Как усещаш гърдите си към момента? Как изцеждаш гърдите - с помпа или на ръка и колко пъти за денонощие? Как се храни бебето към момента - на гърда или от шише или по друг начин? Колко кърмения имате за денощие? Какво се случва, когато сложиш бебето на гърда?

Aidin
, много ти благодаря за отговора Hug.поне малко се успокоих, че правя каквото трябва..
А иначе към момента чувствам гърдите си по-меки, но пълни.По принцип те са от малките размери и може би не събират голямо количество кърма.Бързо омекват от сукането, но след двадесет минути отново са твърди..Изцеждам ги само сутрин и вечер за около десет минути под душа на ръка, а през деня с ръчна помпа на Авент, след всяко кърмене, като количеството както писах е по-скоро капки.Днес успях да изцедя 40мл.,но бебка не я бях кърмила повече от три часа,защото спеше.Бебето към момента се храни с кърма от двете гърди, като засуква доста добре и около десет минути чувам,че преглъща сочно..След това започва леко да се унася и да засмуква по-слабо.На денонощие се храним около десет пъти, като около шест след кърмене давам АМ и изпива между 40 и 60 мл-.

# 656
  • Мнения: 334
Честито на всички мами   bouquet Да им са живи и здрави бебоците и много да ги радват  Hug

Имам въпрос към мамите със секцио,кога почнахте да се мажете с крем за белези и кога сложихте стягащия колан за пребиране на корема.Аз бях със спешно секция без избор на екип и естествено никой нищо не ми обясни кое как е що е  #Cussing out колкото и пъти да питах или нищо не ми казват или има време за всичко  #2gunfire Петък ми махнаха конците и само ми казаха след баня със спирт да си мажа операцията и нищо друго  ooooh! След колко време след операцията може да се почне да се тренира и да се ходи на фитнес.С какъв крем си мажете операцията за да не остане белег.

Въпрос към ЛЛЛ- Имам остра болка в гърдите като иглички, все едно някой ме реже с нож чак изтръпва от време на време,на какво може да се дължи това.Редовно си кърмя ,гледам да ги редувам двете гърди,имам чувство се са препълнени и гледам да се цедя колкото мога ,но все текат.В началото беше гъста и жълта кърмата ми а сега избледня с времето и цветът и е като на прясно мляко това нормално ли е?  newsm78
Sesil,три дни след като ни изписаха оъ Щерев ми махнаха конците,и на следващия ден си махнах лепенката и докито каза,че може да се мажа с крем Sodermix след баня.Колан веднага сложих след като махнаха конеца и казаха да го нося до 40тия ден,но аз взех и стягащи гащи,които смятам да нося до 5-6месец-като видимо се прибере корема.Сега мажа яко за стрии....целият корем е
Дано съм помогнала

# 657
  • Варна
  • Мнения: 4 962
Честито на новите мами!
sesil, аз мажа с Дерматикс и съм много доволна от видимото. Не знам без него как би било за сравнение. Секцуото ми беше на 01.08, конците ги махнаха на 08.08 и от следващия ден започнах мазането, че на същия го нямаше в аптеката, а не ми се обикаляше.
Espresso, аз давам него. Какво му е съмнителното?

# 658
  • Мнения: 69
здравейте, да се разпиша и аз-ние се кърмим почти постоянно са ми на гърдите, те така и заспиват. по принцип са кротки, но от 2 следобеда са неспокойни-захапят зърното, дърпат се, пуснат го и рев. таман да успокоя единия, почва другия и се изнервям, а знам че трябва да съм спокойна за да са и те, но не се получава. кърма имам, но те искат само голямата струя, не искат да цокат, мързеланковци .
ох оплаках се, кажете вие как ги преспивате-аз редовно ви чета, но ми е трудно да пиша, дори сага единия е в мен.
честито на новите майчета   bouquet

# 659
  • Varna
  • Мнения: 201
Да разкажа на бързо за раждането всичко общо 20 часа почти ...
В 00:05 ми текна доста кръв от силно стягане,от окръжна ме върнаха...но контракциите се засилиха ,към 9:00 ме приеха,не до там силни контракциии на 5 мин,в 13:00 ми спукаха водите,и започна адска болка и се гърчих и виках на 2 3 минути,а от 2 дена не бях спала ,яла и пила нищо до 18:00 почти в безсъзнание,закъсала на 5 см разкритие няма такава болка...Сложиха ми нещо за скъсяване на шийката...после окситоцин..в окситоцина нещо....към 8 изведнъж спря болката и започнаха напъните..по едно време чувам ,че главата не слизала..стана 9 каза след малко отиваме...има напредък,вече не болеше ...в 9и30 влязахме,по едно време каза остави само бебето да напъва издържах 2 пъти ,по едно време акушерката бръкна и каза напъвай и ме заболщ адски и се секнах и спрях да напъвам и тя аидеееее бебето идва и аз чак във въздуха 2 3 напъна и ми я сложиха на корема и аз я хванах за дупето беше малко в кръв,изчистиха след пъпната връв и ми я дадоха за малко,контракциите повече боляха от самото раждане...
Шевове имам над 14 външни+вътрешни......(като ме натиска да излезе матката аз се смея-док се бъзика да не я гаделичкаш)умирах от щастие...но не мога все още да сее възстановя,спа по 2 часа отичам не мога да си стоя на краката,тази вечер температура ,даже ме втреси пих парацитамол и се оправих уж...нямам сили,проблеми с плоски зърна и идване и спиране на кърма....и добавки и трудно суче,но ще се справя тея дни като поспа ще се кърмим по цял ден и нощ,много е лакома но е трудно и се цедя понякога..(има едно нещо от аптеките за около 3 лева само се цеди )....това в общи линии..
Честито на всички майчета,много здравички бебенца,още не съм изчела всичко..закъсах  на 39 страница....

Общи условия

Активация на акаунт